Domů Novinky Na rybáře s platnou povolenkou zavolali policisty! Teď mu hrozí obvinění z pytláctví

Na rybáře s platnou povolenkou zavolali policisty! Teď mu hrozí obvinění z pytláctví

- Reklama -

Poměrně kuriózní případ se odehrál na Slovensku. Rybář z Velkých Kosíh nedaleko Komárna rybařil poblíž vodní čerpací stanice. To se ale nelíbilo zaměstnanci vodohospodářského podniku, který na rybáře zavolal policisty. Podle policistů se rybář dopustil trestného činu pytláctví tím, že rybařil na pozemku, na kterém neměl co dělat. Rybář se ale brání tím, že na pozemku nejsou žádné zákazové tabule…

„Neviděl jsem žádné tabule, že by tady byl zákaz, tak jsem šel dále. Mám rybářský lístek, řádně jsem zapsal revír, a začal jsem lovit ryby,“ řekl televizi JOJ rybář Imrich Rigó. Rybáře ale přijela prověřit policejní hlídka, kterou zavolal zaměstnanec vodohospodářského podniku z nedalekého domu. Na místě totiž vznikl konflikt, kdy zaměstnanec vodohospodářů tvrdil, že tady rybář nesmí rybařit. S tím ale rybář nesouhlasil. Nakonec tak přijeli policisté.

Rybář se bránil tím, že na břehu, kde chtěl chytat ryby, nejsou žádné zákazové tabule, které by rybaření omezovaly. Na břehu měl být i plot, který má rybářům bránit v lovu ryb poblíž vodní stavby. Policie například uvedla, že rybář pronikl zabezpečeným plotem s brankou. Jenže! Takových oplocení je na daném úseku více, a není úplně zřejmé, k čemu slouží, a komu vlastně patří. A ani na jednom není žádná zákazová tabule.

„Není na tom nic napsané, žádná zákazová tabule. Takové ploty slouží k tomu, aby neunikly ovce na cestu. Dvakrát jsem tady vyhnal z cesty ovce zpátky za plot,“ vysvětluje rybář. Podle TV JOJ slovenský zákon hovoří o tom, že rybáři nesmí rybařit u vodních staveb tam, kde je to vyznačené tabulemi. Rybář byl obviněn z trestného činu pytláctví.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

5 KOMENTÁŘE

    • Hlavně že u nás je všechno v cajku… Co se rybařiny týče, tak třeba slovenskej svaz funguje o dost líp. A co se blbosti týče, tak ta kvete všude a v každém věku.

  1. Ježíš takový kraviny bych chtěl řešit 😂, nechte borca v klidu vy hnupi. Má pozemky kde není zákaz vyznačen svazem můžeš, hotovo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -