skingbranding-banner

NASAZOVÁNÍ RYB: Do svazových vod putovaly tuny nových kaprů! Kde se nasazovalo?


Podzimní část rybářské sezóny, která patří k těm nejúspěšnějším obdobím, se pomaloučku a polehoučku blíží. A rybáři nenechávají nic náhodě! I možná proto do svazových vod zamířily další tuny nových ryb! Kde všude se nasazovalo? Informace o nových násadách proudí ze všech koutů republiky. Přinášíme přehled informací o nasazování nových ryb.

Východočeský územní svaz: Pět tisíc kusů pstruha obecného o celkové hmotnosti 11,65 q vysadil Východočeský územní svaz v minulých dnech do revírů místních organizací. Násada pstruha potočního o průměrné hmotnosti 0,23 kg byla vysazena do revírů místní organizace ČRS Jilemnice 200 kg, Semily 200 kg, Vrchlabí 200 kg, Hostinné 200 kg, Těchonín 200 kg a Vysoké Mýto 165 kg.

Vytipované úseky revírů patří mezi vyhlášené rybářské revíry, proto je důležité, aby se tyto druhy ryb na uvedených revírech postupně doplňovaly. Snažíme se vrátit a rozšířit v řekách původní živočišný druh. Spolupracujeme proto s odbornou veřejností při odchovu a vysazování ohrožených druhů ryb.

Jihočeský územní svaz: V minulých dnech rybáři z jihu Čech intenzivně nasazovali jak kapry, tak například i pstruhy duhové. Dne 14. srpna jihočeští rybáři nasadili 1000 kilo kaprů do Vltavy 23, 1150 kilo kaprů do Malše 1, 800 kilo kaprů do Lužnice 7B, 400 kilo kaprů do Lužnice 6, 700 kilo kaprů do Lužnice 5, 300 kilo kaprů do Chotovinského potoka 2 a 700 kilo kaprů do Blanice Vlašimská 4B.

Ve dnech 6. 8. bylo do Hněvkovic nasazeno 1800 kilo kapra a dne 8. 8. bylo do rybníku Lhotecký nasazeno 900 kilo kapra.

Dne 12. a 13. 8. jihočeští rybáři nasazovali i pstruhy duhové. Konkrétně nasazovali 250 kilo pstruhů duhových do Vltavy 25, 100 kilo pstruhů duhových do Želivky 7 a 100 kilo pstruhů duhových do Želivky 6.

Další duháci byli nasazeni 5. a 6. 8. – do Vltavy 28 a Vltavy 27 shodně putovalo 425 kilo pstruhů duhových. Do Černé 2 pak zamířilo 100 kilo sivenů amerických a do Černé 1 pak šlo 50 kilo pstruhů duhových.

Středočeský územní svaz: Rozvezli jsme 3 000 kg kaprů, které dodaly Rybářství Lnáře a Rybářství Chlumec nad Cidlinou z letních odchytů. Průměrná hmotnost ryby byla 2,20 kg na kus.

Kapři byli nasazeni do Jizery (MO Mladá Boleslav) – 1 000 kg, na Smilovice (SÚS) – 200 kg, na Dvorce (SÚS) – 300 kg, na rybník Stržený (SÚS) – 750 kg a na Jelito (SÚS) – 750 kg.

Severočeský územní svaz: Do P revírů Severočeského územního svazu v tomto týdnu distribuováno 1100 kg pstruha (Pd) o průměrné váze 0,38 kg/ks. Vybrané P revíry zarybňujeme v průběhu celé sezony min. 1x měsíčně, což rybáři jistě ocení.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Jihočeský územní svaz

Nové články v rubrice

Letní nasazování ryb je v plném proudu! Rybáři do svazovek „sypou“ tuny nových kaprů

admin | přečteno: 114x | 3.07.2020 | Žádné komentáře

Rybáři se nezastavují ani v tomto letním období. Aktuálně do svazových …

Nákladní lodě až do Ostravy? Poláci postavili u hranic na Odře obrovskou přehradu, která zvedne vodu v řece!

admin | přečteno: 262x | 2.07.2020 | Žádné komentáře

Splavnění řeky Odry až do Ostravy je velkým cílem polské …

Na Labi řádí pytláci! Porybní našli jejich sítě, ve kterých byly zachycené ryby

admin | přečteno: 1275x | 1.07.2020 | Žádné komentáře

Člověk by si už pomyslel, že v roce 2020 nebudou na …

Komentáře

  • A jak to vypadá na moravě?Doufám že taky něco dostanou naše řeky a pstruhové revír.

    • Jo no taky by mohli zarybnovat ale tu tak maximálně plivnou do vody.

  • A co západočeský??

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.