skingbranding-banner

NASAZOVÁNÍ RYB: Rybáři do svazovek nasadili přes 3000 sumců! Do vody putovali i kapři


Podzimní část rybářské sezóny už tluče na dveře! A rybáři se na tento čas chtějí pořádně připravit. Proto do svazových vod míří celá řada nových ryb. Kromě kaprů do svazových revírů putovali v minulých dnech třeba sumci. Rybáři ale nezapomínají ani na lososovité ryby. Informace o nasazování nových ryb máme z Východočeského, Středočeského a Jihočeského územního svazu. Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko informoval o dotaci na nákup ryb…

Východočeský územní svaz: Zaměstnanci místních organizací Vychodočeského územního svazu rozvezli ve dnech 4. 9. a 5. 9. násadu kapra a jelce jesena. Kapra bylo vysazeno 2400 kg o průměrné kusové hmotnosti 2,2 kg – do revíru MO ČRS Chlumec nad Cidlinou 1600 kg, Hořice 500 kg a Golčův Jeníkov 300 kg.

Dvouletá násada jelce jesena byla vysazena do revírů MO ČRS Nové Město nad Metují 5000 ks, Jaroměř 5500 ks a MO ČRS Smiřice. Celkem bylo vysazeno 16 000 ks dvouročka podoustve.

Vysazení pstruha duhového 2. 9. 2019 – 100 kg o průměrné kusové hmotnosti 0,35 kg do revírů místní organizace Jaroměř. Ve stejný den do revíru MO ČRS Dvůr Králové nad Labem také 100 kg pstruha duhového. Dodavatel rybářství Hynčice.

NEPŘEHLÉDNĚTE: To je SMRAD! Levné boilies KAPRPRO hnijící červ za pár korun!

Dne 3. 9. 2019 byl rozvezen a vysazen amur roček do revíru MO ČRS Vysoké Veselí celkem 6300 ks. Dodavatel MO ČRS Ronov nad Doubravou. Ze Starých Hamrů byl dovezen lipan roček. Vysazen do řeky Loučné v počtu 10 000 ks.

ÚS pro Severní Moravu a Slezsko: Dne 9. 9. 2019 obdržel sekretariát územního svazu ČRS Ostrava SMLOUVU o poskytnutí dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje ve výši 150.939 Kč. Dotace je přímo určena na podporu zarybnění, produkce a chovu lososovitých ryb. V rámci projektu dotace bude podpořena uvedená hospodářská činnost v místních organizacích Jablunkov, Ostrava a Frýdlant nad Ostravicí v r. 2019.

Středočeský územní svaz: Dne 4. 9. 2019 proběhl rozvoz násady sumce velkého, kterého dodalo Rybniční hospodářství Gabriška Stráž nad Nežárkou. Celkem bylo rozvezeno 3 310 ks o průměrné délce 9 cm. Sumec byl rozvezen do revírů místních organizací Mnichovice, Brandýs nad Labem, Kostelec nad Labem, Nymburk, Poděbrady a Kolín.

Dále jsme rozvezli 5 700 kusů lipana podhorního, kterého dodala ze své líhně MO Žleby. Lipani byli ve skvělé kondici o velikosti 8 – 10 cm. Ryba byla nasazena do revírů MO Soutice – 500 ks, MO Přívory – 1 000 ks, MO Loděnice – 2 000 ks, MO Křivoklát – 100 ks, MO Rakovník – 500, MO Kladno – 500 ks a do revírů SÚS Chotýšanka – 200 ks, Sázava 3PA – 600 ks a Javornice – 300 ks.

NEPŘEHLÉDNĚTE: To je SMRAD! Levné boilies KAPRPRO hnijící červ za pár korun!

Jihočeský územní svaz: Rybáři na jihu Čech nasazovali pstruhy duhové a střevle potoční. Konkrétně lososovité ryby zamířily do revíru Vltava 24. Zde rybáři nasadili 300 kilo duháků. Střevle potoční pak rybáři nasadili do revíru Vltava 33. Tady rybáři nasadili 300 kusů střevlí.

Zdroj: Východočeský, Středočeský a Jihočeský ÚS a ÚS pro Severní Moravu a Slezsko

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Středočeský územní svaz

Nové články v rubrice

Konec „problematických“ porybných? Vedení rybářů bude prověřovat jejich znalosti!

admin | přečteno: 4055x | 26.01.2021 | 2 komentáře

V řadách rybářské stráže, která kontroluje revíry Územního svazu pro Severní …

Kapraři zuří: Ochrana velkých kaprů na Pálavě nebude? Tisíce podpisů nemají žádnou váhu!

admin | přečteno: 6508x | 25.01.2021 | 8 komentářů

Skupina moravských kaprařů v loňském roce ohlásila to, že bude organizovat …

Šílenci! Autem chtěli přejet zamrzlou přehradu! Probořili se do vody

admin | přečteno: 941x | 25.01.2021 | Žádné komentáře

Slovensko „se baví“ nezodpovědným chováním mladíka, který svým vozidlem vjel …

Komentáře

  • No tady se nasazuje a na Západočeský rybářský svaz na to povolenka dráha jak svině a žádné ryby měli by se stydět

  • Vysazovat sumce do vody může udělat akorát m….. Hezký den František Hail

  • Na již. Moravě je to hnus. Ryba žádná.

    • Přesně tak,platili jsme 200,- na zarybnění a , Opava například otevřela sedlinku a napsali co nasadili, ale nikde se nemůžu dovolat kolik,ani váha ani kusy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.