DomůNovinkyNasazování trofejních kaprů a amurů: Rybáři vysazovali amury přes 120 čísel a...

Nasazování trofejních kaprů a amurů: Rybáři vysazovali amury přes 120 čísel a kapry přes 10 kilo

- Reklama -

AKTUALIZOVÁNO: Hodně „netradiční“ nasazování nových ryb zažili rybáři ve Středočeském územním svazu. Do tamní svazovky – do rybníku Stržený – nasadili nádherné ryby! Rybáři nasadili obrovské amury, kteří přesahovali i délku 120 centimetrů, a také krásné kapry, kteří vážili více jak 10 kilo. Celkově rybáři vysadili 251 kilo trofejních kaprů a 130 kilo obrovských amurů. Vedení územního svazu žádá rybářskou veřejnost, aby si tyto trofejní ryby hlídala…

Na webu Středočeského ÚS se píše:  

Pro zatraktivnění našeho rybníku Stržený jsme nasadili trofejní kapry a amury. Kapři dosahovali hmotnosti až 11 kg. Celkem jsme vysadili 251 kg trofejního kapra a 130 kg amura.

Do rybníku bylo vysazeno 251 kg kapra a 130 kg amura. Násadu 63 kilogramů kapra dodala MO Příbram. Průměrná hmotnost trofejního kapra byla 8 kg. Amuři dosahovali až 120 centimetrů a jejich váhový průměr byl 9 kg. Nemusíte tak za trofejní rybou vyrážet na soukromé revíry.

Mějte však na paměti jedno: pokud se vám podaří trofejní rybu ulovit, zacházejte s ní tak, aby stejnou šanci měli i další rybáři po vás.

Upozorňujeme, že na rybnících SÚS platí K70 a žádáme tak i ostatní rybáře, aby pozorně sledovali, jak, kdo s rybami zachází a pokud uvidíte, že něco není v pořádku, zasáhněte, přivolejte RS. Ryby jsou i vaším majetkem, tak nám je pomozte chránit.

I když přisvojení amura není omezeno maximální velikostí, žádáme vás, dopřejte i dalším rybářům zažít krásný souboj s touto rybou a pečlivě zvažte její přisvojení!

Již brzy (4. 5.) se bude na Strženým konat závod „O pohár předsedy SÚS“, takže budete mít příležitost nějakou trofejní rybu přechytračit.

Přejeme všem příjemné chvíle u rybníků a revírů našeho územního svazu.

Omluva redakce: V článku jsme chybně uvedli, že celou násadu dodala MO Příbram. Skutečností je, že MO Příbram dodala 63 kilo kapra. Za nepřesnost se omlouváme!

Zdroj: Středočeský ÚS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Středočeský ÚS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

7 KOMENTÁŘE

 1. Petrův zdar, nevím,odkud autor článku čerpal informace,ale MO ČRS Pb uvedené množství v žádném případě nedodala! Na zarybnění se malou měrou podílela! Asi tak.. příště si,prosím, ověřte informace!

  • Dobrý den,

   informace jsou přejímány z oficiálního webu Středočeského územního svazu…

   Krásný den!

   Redakce InRybar.cz

  • Dobrý den ještě jednou,

   teď to vidíme – z materiálů SÚS je patrné, že MO Příbram dodala 63 kilo kapra. Děkujeme za Váš postřeh a upřesnění – chybu jsme opravili.

   Za nepřesnost se omlouváme!

   Redakce InRybar.cz

 2. Je krásné mít takové krásné ryby v revíru-je to nepopsatelný pocit chytit takové kousky. Nabádání ostatních rybářů,aby zachovali tyto ryby i pro další-je to chválihodné.ALE!!!!!!!!!!!!!! Proč se to zveřejňuje-jaké velikosti tyto ryby jsou. Píše se,že se nebude muset jezdit na soukromé revíry.Ale brzy tam tyto kusy budou prodány. Je nás mnoho rybářů,kteří zamávají rybě kterou pustili zpět do vody. Je dost těch,kteří to měří penězi-když takovou rybu chytí-žhaví se linka a už se domlouvá doba obchodu-a někdy jde o opravdu pěkný peníz. Bobika

 3. 😠 Bobíka máte pravdu!!! I proto jsem žádal p.predsedu Hýbnera,aby toto nepouštěl ‚do éteru‘,protože se to po ulovení stejně brzy rozkřikne.. chápu,že to dělá pro zvýšení atraktivity revíru,ALE(!)RS NEMŮŽE BÝT VŽDY A VŠUDE A U VODY, bohužel, NESPÍ!.. Jsme pouze dobrovolná RS..i když ani profi RS není vždy a všude..-to si mohou (snad?)dovolit soukromé revíry. Tolik asi..

  • Vážený Gery. Přeji krásné prožití Velikonoc. Jak píšeš-je to možná pro zvýšení atraktivity revíru. To Ale je tam správně. Rozkřikne se to a pak je to jako na závodech.Já byl včera po 4 letos na rybách-zatím mírového kapříka nemám,ale kolem 50 malých od 35 do 42 cm. Mezi rybáři co tam také byli jsem vyslechnul rozhovor- tam a tam budou nasazovat-honem tam. V Litovli kde pracuji-tam se ví dopředu kdy budou sypat kapry do Moravy. Pak to vypadá jako když jsou slevy v supermarketech-hlava na hlavě. Nejsem proti tomu když si někdo odnese kapříka,ale když to bere-byl jsem svědkem když se rybář odchytal-odpoledne tam byl zase.A zase šel se 2 rybami.Prostě zmizíková tužka umí zázraky.Pak se divil,že přišel na 4 měsíce o povolenku.Nechejme si něco ve vodě-jinak budeme sedět na břehu jako trosečníci.S pozdravem Bobika

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -