skingbranding-banner

Nechvalně proslulé osady na Nových Mlýnech: O rybářských osudech vznikl zajímavý dokument!


Když se řeknou Nové Mlýny, pak se mnoha rybářům vybaví tři unikátní vodní plochy, které mají naprosto nezaměnitelný ráz. Ostatně, ono je to dáno naprosto unikátní krajinou Pálavských vrchů. Není proto divu, že právě tahle lokalita se zaryla hluboko do tisíce rybářských srdcí. Ovšem Nové Mlýny mají dlouhá léta i jednu výraznou kaňku – rybářské osady, ve kterých stojí celá řada černých staveb. A právě o těchto osadách vznikl velmi zajímavý dokument, který poběží v kinech. Film se jmenuje Ztracený břeh…

„Film sleduje život skupiny rybářů a rekreantů, kteří v rámci komunitního snažení a přátelské spolupráce zvelebili břehy jinak opuštěných nádrží jihomoravského vodního díla Nové Mlýny, ať už pro účely rodinné dovolené, či poklidného lovení ryb. Kvůli byrokratickým machinacím jsou však nuceni své letní domovy zlikvidovat a navždy opustit místo plné nostalgie a vzpomínek. Nenápadná observační kamera otevírá obyčejné útrapy, nesnáze i radosti obyčejných lidí a s humorným nadhledem střídaným s melancholickou rozjímavostí líčí příběh o rozporu žité lidské zkušenosti a chladného státního aparátu,“ píše se u dokumentu Ztracený břeh.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Luxusní křeslo pro rybáře za pár korun! Nosnost až 160 kilo!

 

Problém černých staveb

I když popisek u dokumentu Ztracený břeh zní idylicky, tak hromada rybářů by s ním úplně nesouhlasila. A to zejména proto, že zmíněné osady na Nových Mlýnech jsou neslavně proslulé hromadou černých staveb a agresivním chováním některých majitelů, které je mnohdy opravdu hodně přes čáru.

O černých stavbách na Nových Mlýnech se píše už celou řadu let, obce tento problém začaly řešit v posledních sezónách. Například v roce 2017 obec Přítluky začala černé stavby řešit po nebezpečném požáru v jedné rybářské osadě, kdy hasiči museli ochlazovat plynové bomby, které byly v jednom z obydlí. Tohle byl jeden ze spouštěčů, kdy se obec rozhodla černé stavby nadobro vyřešit.

Černé stavby na Nových Mlýnech mají dlouhou historii, která začala před desítkami let. Za tu dobu se na březích Nových Mlýnů objevily stovky černých staveb. Ne jinak tomu bylo v Šavicích, tam ale přistoupili k ráznému řešení. V minulosti starostka Šakvic Břeclavskému Deníku řekla, že se obec spojila se stavebním úřadem v Hustopečích a nedali majitelům černých staveb „pokoj“.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Rybaření v nouzovém stavu: ČRS zatím doporučuje rybaření v katastru obce, kde má rybář bydliště!

admin | přečteno: 11762x | 27.02.2021 | 15 komentářů

Od pondělí 1. března 2021 budou na území České republiky …

VIDEO: Obrovský sumec albín si udělal z potopeného deštníku úkryt!

admin | přečteno: 8504x | 26.02.2021 | 1 komentář

Děláte to taky tak? Aby rybář pochopil chování dravých ryb …

Rybáři dostanou až 150 miliónů korun za škody po kormoránech! Netýká se svazových vod

admin | přečteno: 1433x | 26.02.2021 | Žádné komentáře

Velké vítězství si připsali rybáři, kteří dokázali na půdě Senátu …

Komentáře

  • Zdravim ten kdo si mysli ze se okoli Novomlynskych jezer zvelebuji břehy tak ma asi na ocich růžové bryle ten kdo si zaplati rocni povolenku na lov ryb tak by mel mit pristup k vode reviru tak aby si mohl zarybarit a ne aby hledal misto kde je mozne rybarit mimo pronajatou plochu ten kdo to povolil tak asi nebyl se podivat jak to vypada a funguje na pronajatem miste voda je statni a proto neni možné aby to tak fungovalo tak at se ten povolujici zamysli co udelal za hovadinu ze to povolil pronajimat či prodat petruv zdar.

  • Bohužel museli jsme také zrušit karavan který jsme měli postaven na soukromém pozemku kdy jsme platili roční nájemné několik let dokud pozemek neodkopil nějaký pražský zbohatlík a chtěl několika násobně dražší nájemné a postavit typizované chaty výčet byl cca 500 tisíc a po dobu 5 let platit ne roční ale měsíční nájem tak jsem to zrušil a pořídil jsem si bivak a najednou se zakázalo bivakování tudíž je jasné že se snaží vytlačit rybáře aby se tam mohly rozrůstat paraziti na lodích atd takže jeden obrovský biznis . Proč teda platit rybářské lístky a členství když nám vše zakazují

  • Bol som na tejto krásnej vode pred štyrmi rokmi, kúpil som si český rybársky lístok, hosťovacie povolenie a plný očakávania som sa vybral s rodinou na týždňový pobyt do Pálavských apartmánov v Pavlove. Žiaľ, hoci som to mal k vode cez cestu, nedostal som sa tam. Búdy a karavany popri celom brehu, všetko oplotené. K vode som musel ako kaprár s príslušným vybavením chodiť autom na koniec Pavlova, ale aj tam bola na prístupovej ceste k vode zamknutá závora. Najnutnejšie veci som teda zobral na plecia a chodil chytať pár sto metrov za závoru. Takto som si zaplatenú rybačku na vychýrenej vode skutočne nepredstavoval. Niekedy sa sem isto vrátim, ale zrejme už na neďaleký súkromák kde za vynaložené peniaze môžem bez problémov chytať takmer týždeň, ale to už nie je tá pravá rybačka.

  • Za mě je dobře že se odstraní.
    Po zkušenosti před dvěma léty, kdy někteří z těchto staveb mě vyhazovali. Označená krmná místa pet lahví atd.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.