DomůNovinkyNejvětší zlatý sumec v České republice? Tenhle krasavec měří 194 centimetrů a...

Největší zlatý sumec v České republice? Tenhle krasavec měří 194 centimetrů a váží více jak 50 kilogramů!

- Reklama -

Zlatý sumec. Magická ryba, která přitahuje pozornost všech rybářů. Jeho netypický vzhled působí na oči jako magnet. Velký zlatý sumec je snem každého milovníka sumců. A není divu. Ryba s podobnou vizáží je neskutečnou raritou. K zlatým sumcům se vztahuje i mnoho rybářských legend. Ať už se jedná o splnění rybářových přání či šťastný život až do smrti. Na internetu jsme pátrali po největších zlatých sumcích žijících u nás. A našli jsme parádní ryby…

První zmínku o velkém zlatém sumci jsme našli z rybníku Rožmberk. Právě tato vodní plocha skrývá nádherného zlatého sumce o váze 35 kilogramů. Jedná se o samici, která v tomto rybníku žije od svého narození. A právě tento zlatý sumec je obrovskou legendou této vodní plochy. Jenže i přes úctyhodnou váhu a délku nejde o největšího zlatého sumce u nás.

Urostlejšího sumce najdeme v západních Čechách. Tento krasavec žije v rybníku Sumčák, který se rozprostírá nedaleko Karlových Varů. Právě v tomto rybníku se nachází naprosto fantastický zlatý sumec. A rozhodně nejde o žádného drobečka. Tento zlatý sumec měří luxusních 194 centimetrů a váží přes 50 kilogramů! Jo, to už je pořádná ryba…

Tip: Obrovští sumci v rybníku Sumčák! Poznejte nejlepší sumcový revír u nás!

SUMČÁK: Zlatí sumci

Ostatně, rybník Sumčák je nádhernými zlatými sumci moc dobře známý. Rybáři tady za sezónu chytí hned několik nádherných exemplářů zlatých sumců. A nutno podotknout, že u takového úlovku nezáleží na délce či váze. Zážitek z úlovku zlaté ryby je úplně v něčem jiném – v její nádheře. Řekněte sami, komu se tohle poštěstí?

Obsádka zlatých sumců v rybníku Sumčák je opravdu bohatá. A hlavně! Sumcům se tady parádně daří! Rybník Sumčák z velké části zatopil hustý les, takže sumci mají k dispozici obrovské množství zajímavých úkrytů a pevností. Proto tady sumci velice dobře rostou! Největší ryby v rybníku Sumčák přesahují magickou váhu 80 kilogramů!

Tip: Obrovští sumci v rybníku Sumčák! Poznejte nejlepší sumcový revír u nás!

 

Zlatý sumec: Krasavec s duší giganta

Zlatá forma sumce se u druhu Silurus vyskytuje zcela přirozeně. Kdekdo by si pomyslel, že zlatí sumci nedorostou do zajímavých rozměrů, ale chyba lávky! Zlatí sumci můžou atakovat i hranici 2 metrů! Zlatí sumci se dožívají velice vysokého věku, ti nejstarší mohou žít i přes 50 let. Zlatý sumec je v chování a způsobu života stejný jako jeho „normální“ příbuzný.

Redakce InRybar.cz

FOTO: sumcak.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -