skingbranding-banner

NETRADIČNÍ VÝLOV: Rybáři po desítkách let vypustili oblíbený svazový revír! Rybník čeká odbahnění


Desítky let nebyl populární rybník Benešovák v Pečkách vypuštěn. Teď ale už nebylo na co čekat, protože na revíru musí proběhnout revitalizační práce. Jaké práce na rybníku proběhnou? Tak například: Na rybníku proběhne odbahnění, úprava dna, anebo kácení nemocných stromů na břehu rybníka. Tyto práce rybáři vykonají v zimě. Aby mohly práce co nejrychleji proběhnout, museli rybáři rybník po desítkách let vypustit. Kolik ryb z něho vylovili?

Na webu Středočeského územního svazu se píše:

V Pečkách, kde se rybník nachází, a který nebyl desítky let sloven, to bylo velká událost, na výlov zavítalo na 200 přihlížejících. Aby nemrzli, prodával se svařák, čaj…

Pro rybáře to byla v obrovských nánosech bahna úmorná dřina. Nakonec bylo vyloveno 900 kg bílé ryby, převážně cejnka malého, 300 kg kapra o průměrné hmotnosti přes 1 kg, několik kusů mohutných tolstolobiku s váhou přes 12 kg, několik štik, 85 kg krásných candátů a 3 kusy trofejních bolenů.

„Chlapci si sáhli na samé dno sil, rybník nebyl desítky let loven, neodtekl do lovišťě a lovná četa lovila po celé ploše zátahovou sítí a bojovala také sama se sebou v obrovských nánosech bahna. Celkově odvedli skvělou a poctivou práci, za což jim děkuji,“ uvedl na výlovu přítomný předseda SÚS Dušan Hýbner.

NEPŘEHLÉDNĚTE:  Luxusní křesla pro rybáře FOX s obrovskou slevou!

Všechna slovená ryba převezena do sdružených revírů MO, candáti a boleni pak do nové pískovny v majetku SÚS v Pískové Lhotě.

Nyní bude na Benešováku provedena celková revitalizace, kdy dojde k odstranění materiálu, který se nadrolil z břehů a k odbahnění rybníka, k úpravě dna, nově se obnoví hráze a budou odstraněny nevhodné a nemocné stromy v okolí a upraví se břehový porost. Bude vybudován nový výpustní objekt, obnoví se vtoková a výtoková zařízení. Na jižní straně rybníka bude vytvořena tzv. litorální plocha, která podpoří místní faunu a floru a budou opevněny návodní svahy.

Zdroj: Středočeský ÚS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Středočeský ÚS

Nové články v rubrice

AKTUÁLNĚ: Práce na hrázi Orlíku jsou v plném proudu! Co se na stavbě děje a jak bude probíhat?

admin | přečteno: 186x | 15.11.2019 | 1 komentář

Práce na hrázi přehrady Orlík probíhají v plném proudu! Dělníci vybourali …

Nový světový rekord kapra v ženském podání: Rybářka ulovila lysce o váze 41 kilo!

admin | přečteno: 5533x | 14.11.2019 | Žádné komentáře

Tak tohle je bomba! Z Maďarska přišla aktuální zpráva o stanovení …

Rybáři zuří: Máme toho dost! Rybáři chystají hlasitou demonstraci proti korupci ve Svazu!

admin | přečteno: 7765x | 13.11.2019 | 7 komentářů

Na Slovensku to pořádně vře! Po tom, co se provalil …

Komentáře

  • Ten výlovek je dost tristní. Ale šéfuje tomu cirkusu samozvaný kandidát na předsedu a sběratel funkcí, tak asi dobrý. Třeba z toho pak udělá střídavou pstruhovku, ideálně s místenkami. Zdar Dušane, jsi fakt borec.

  • To co se slovylo jsou keci. O candáta jsem tam za týden nezakopl , natož o štiku

  • Tam se dá jen zakopnout o náctiletý smradi,ožrali a zfetovaný který tam dělají denně bordel nikdo to neřeší .

  • Koukám hodně optimismus, pomlouvat by vám šlo ale sám ani jeden pro to nic neudělali.

    • Ano, neudělali, platíme a máme rybolov jako koníčka, ne jako živnost, tu si z rybaření udělal soudruh Hybner. Kdyžtak se přiznej, co konkrétně jsi udělal ty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.