skingbranding-banner

TRAGÉDIE: Pod vodní elektrárnou uhynulo 150 kilo ryb! Mezi nimi i chráněné druhy! Případ nikdo neřeší!


Na řece Svatavě uhynulo 150 kilo ryb. Mezi nimi byly i chráněné druhy. Podle všech dostupných informací to zatím vypadá, že ryby uhynuly pod vodní elektrárnou, pod kterou se zároveň objevily nánosy bahna. Na masivní úhyn (i chráněných) ryb upozornila stránka Parmičky Sokolov. Lidé, kteří o tomto incidentu informovali, také píší o tom, že jim doposud nepřišla jediná reakce ze strany úřadů. A to i přes to, že na tento úhyn upozornili.

Na stránce Parmičky Sokolov se píše (více příspěvků v průběhu několika dní):

Prasárna, co se jen tak nevidí – Svatavka od elektrárny dolů je zase mrtvá, je z ní smradlavá stoka. Kdo jste tam byl nebo půjdete, nafoťte ryby, je potřeba co nejvíce škody zdokumentovat – životní prostředí to má nahlášené, ale ti krásní potočáci, co jsou právě ve tření, tak ti se jara už nedočkali. Je to zmařená letitá práce rybářů. Udělat elektrárnu na takový pstruhový vodě?

Jsme fakt znechucení, nic se neděje, nikde ani noha, nikdo se tam nebyl ani okem kouknout! Proč? Minulý týden si tam kluci ještě pěkně zachytali, měli fajn neděli, dnes ji měli také! Ale vysvětlete malému dítěti tohle – když tam plavou všude mrtvé malé rybky, tak proč to nikomu nevadí? Ptáme se tedy, co dělají naše instituce, Západočeský územní svaz, životní prostředí?

NEPŘEHLÉDNĚTE: Kaprové navijáky SHIMANO Ultegra výrazně levněji! Ušetřete balík peněz!

Vše je přeci hlášeno, tak proč nekonáte? Na co čekáte? Chcete fotky? Věřte, že jich máme dost!!!

Stejná řeka, podobné místo, jen jiný den. Jestli si někdo myslí, že to bude lepší, tak chyba, ryby leží na dně, uvězněné ve smradlavém bahně, pod MVE je to stoka přibližně 300 metrů. Chvilka u vody, ale nedá se to člověk, by brečel, krásní potočáci, lipani a vranky všech generací až po miminka. Když jsme vysypali ryby z pytle, je to fakt jako žumpa. Dnes za chvilku přes 70 ryb, včera o něco méně. Vzorky máme zmražené, třeba to někdo bude potřebovat. Smradlavé bláto se pomalu plíží Svatavkou, tak uvidíme, kam až dojde… Kam to vůbec všechno dojde?

Stále intenzivně pracujeme na prasárně, kterou způsobil majitel MVE minulý týden na řece Svatava. Z institucí, na kterých je vše hlášeno, se bohužel neozvala ani jedna, to se ale dalo čekat, asi nikdo nechce nic vidět. Spát to ale nenecháme!!! Dáváme dohromady hmotnou škodu, která vznikla a škodu, která se nedá vyčíslit – tou je úhyn chráněných a kriticky ohrožených druhů jako jsou střevle, vranky, mřenky a mihule. Posbíraných ryb dnes kafilérie vyzvedla na 150 kilo, bohužel to zdaleka nebude konečný počet. Bahno, které sedí na dně, se bude plíživě rozlézat dál a dál.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Kaprové navijáky SHIMANO Ultegra výrazně levněji! Ušetřete balík peněz!

Do pondělí naše MO musí odevzdat veškeré podklady na Západočeský územní svaz, který vyčíslí celou škodu na částku v korunách. Pak přijde další krok, o kterém budeme zase informovat. Rozhodně se nevzdáme!!!

Zdroj: Parmičky Sokolov

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Parmičky Sokolov

Nové články v rubrice

Začátek konce rybaření? Evropští úředníci chtěli zákaz rybolovu na území, které je pětkrát větší než Česko!

admin | přečteno: 520x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Jakoby toho na rybáře nebylo málo! Nedávno Evropská agentura pro …

Skoro 25 miliónů korun! Rybáři vyčíslili škody na Bečvě, ze kterých je smutno!

admin | přečteno: 163x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Hodně smutná čísla zveřejnil Územní svaz pro Severní Moravu a …

Těžký život rybářů: 770 chráněných vyder zmasakrovalo ryby za více jak 21 miliónů korun!  

admin | přečteno: 7118x | 23.02.2021 | 3 komentářů

Technik Východočeského územního svazu Karel Němec zveřejnil na tamním webu …

Komentáře

  • Tak hlavně že máme “zelenou” energii dotovanou z peněz daňových poplatníků. Ale co také čekat v estébáckém Babišistánu.

  • A že si doma svítite a dobíjite mobilky vám nevadí, že? Kecat a nadávat umí kde kdo. Rybáři chytají a dělají bor… kolem vody. Co kdyby jednou bez keců udělali něco užitečného a tímto podobným událostem předešli?

    • Kdybychom byli závislí jen na tzv “ekologických” zdrojích energie, tak bychom si moc neposvítili. Vyrábějí zanedbatelné procento energie ale dopag na životní prostředí mají značně negativní, jen to ekozmrdi odmítají pochopit. A kdyby Babišistán neprodával elektrickou energii okolním státům, stačilo by pro naši spotřebu těch pár jaderných reaktorů co tu funguje a nějaké plynovky a přečerpávačky pro vykrytí špiček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.