DomůNovinkyNON-STOP: Na Labi a Vltavě se bude chytat 24 hodin. Ministerstvo zemědělství...

NON-STOP: Na Labi a Vltavě se bude chytat 24 hodin. Ministerstvo zemědělství povolilo výjimky

- Reklama -

Na 4 revírech v rámci Středočeského územního svazu povolilo ministerstvo zemědělství výjimku pro nonstop rybolov. Výjimka byla udělena pro revíry Labe 19 (411 051), Labe 18 (411 050), Vltavu 15, nádrž Kamýk (411 503) a Berounku 4A (411 002). Výjimky na zmíněné revíry byly schváleny pro roky 2017, 2018 a 2019. Rybáři mohou na revírech lovit nonstop od poloviny června do konce záři.

„Jsem rád, že se to podařilo, stálo nás to nemalé úsilí, ale nakonec je skvělé, že došlo ke shodě s ministerstvem zemědělství, za což bych chtěl všem zúčastněným poděkovat. Jsem přesvědčený, že je to další krok ke zlepšení podmínek rybolovu pro naše rybáře napříč celým svazem. Je teď na nás, jakým způsobem se k tomu postavíme, zda dokážeme udržet pořádek a respektovat daná pravidla. Pokazit si to teď můžeme sami, nikdo jiný,“ řekl předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner.

Výjimka nonstop rybolovu platí na zmíněných revírech od 16. 6 do 30. 9. Výjimka bude platit v letech 2017, 2018 a 2019. Noční chytání v měsíci září je upraveno tak, že je povolen pouze na nástrahu rostlinného původu nebo na nástražní rybičku o délce minimálně 20 centimetrů, přičemž nemůžou být použity její části. Za nástrahy rostlinného původu lze považovat nástrahy typu boilies nebo pelety.

Při nočním chytání musí rybáři používat bílé, neoslňující světlo, kterým označí lovné místo. Zakládání otevřených ohňů za tímto účelem je přísně zakázáno.

 

Revíry s výjimkou z denní doby lovu v rámci Středočeského územního svazu

Labe 18 (MO Brandýs nad Labem): 11 km, 80 ha

Od výtoku odpadu z Borecké tůně u ř. km 868,8 až ke zdymadlu v Čelákovicích

Labe 19 (MO Čelákovice): 6 km, 50 ha

Od zdymadel v Čelákovicích až k jezu elektrárny v Lysé nad Labem včetně mlýnského náhonu v Čelákovicích, dále potok Výmola od ústí do Labe až k ústí Jírenského potoka.

Vltava 15, údolní nádrž Kamýk (Středočeský územní svaz): 10 km, 160 ha

Od hráze ÚN Kamýk až k tělesu hráze ÚN Orlík, mimo přítoků, které jsou samostatným pstruhovým revírem.

Berounka 4A (MO Kladno): 4 km, 28 ha

Přítok Vltavy. Od jezu továrny Prefa v Hýskově až k jezu v Nižboru. Lov z plavidel povolen. Zákaz rybolovu na pravém břehu pod zaústěním rybího přechodu do Berounky do vzdálenosti 50 m po proudu – označeno cedulí.

Zdroj: ČRS SÚS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: ČRS SÚS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. co se týče pytláctví,stačí se jít projít v Mladé Boleslaví kolem Jizery. Poláci a Ukačka pytlačej a ty můžeš bejt akorát nasranej ,hlavně že platíme.Ty co to mají kontrolovat jsou připosraný a hrajou mrtvýho brouka. Když se pak zarybnuje tak se ryba nenechá rozplavat a první sedí u vody ještě ten den celej výbor našich funkcionářů. Takže vo čem to je ? no vo hov..!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -