skingbranding-banner

NOVY ZAČÁTEK: Rybáři se sešli s novým ministrem zemědělství. Jak to bude s novou dobou lovu?


Dušan Hýbner, předseda Středočeského územního svazu, se sešel s novým ministrem zemědělství Jiřím Milkem. Velmi dobrým signálem je, že nový ministr si i přes hromadu povinností udělal na rybáře čas. Navíc, další pozitivní zprávou je, že nový ministr je členem mysliveckého sdružení, a má také blízko k rybářství. Co se na schůzce řešilo? Ta nejpalčivější témata – rybožraví predátoři nebo vysychání toků.

„Není potřeba nějak vyčkávat, proto jsem rád, že jsem se mohl s novým panem ministrem sejít. Spolupráce se státními orgány, v našem případě s ministerstvem zemědělství, je pro nás, rybáře, naprosto klíčová. Vzhledem k tomu, že pan ministr je coby nováček ve vládě, velice zaneprázdněný, potěšilo mě, že si na rybáře udělal čas,“ řekl Dušan Hýbner.

Schůzky se kromě předsedy Středočeského územního svazu a ministra zemědělství ještě zúčastnili náměstek ministra zemědělství Pavel Veselý a jednatel územního svazu Pavel Horáček. Na schůzce se řešila aktuální témata, která rybáře opravdu trápí – tedy například rybožraví predátoři a vysychání toků. Rybáře potěšilo, že nový ministr má o problematice rybářů velmi dobrý přehled a velice dobře se v ní orientuje.

„My, Středočeši s ministerstvem zemědělství úzce spolupracujeme na některých projektech a byli bychom velmi rádi, kdyby naše spolupráce pokračovala dál. Vždyť ministerstvo je naším hlavním partnerem v náborové akci Ve vodě nežijí jen vodníci, podílelo se na vydání Vodníkova pracovního sešitu, ministr zemědělství po dva poslední ročníky uděloval záštitu závodům O pohár předsedy SÚS, takže máme na co navazovat,“ přeje si předseda středočeských rybářů. Ministerstvo Středočechy podporuje i dotacemi na mimoprodukční funkce rybářských revírů, chráněné a ohrožené druhy ryb a ekologicky postižené revíry.

CENOVÁ BOMBA: Kaprové navijáky SHIMANO o tisíce korun levněji!

Co se týče navrhované úpravy denní doby lovu, která leží na stole ministerstva: Zatím se neví nic bližšího. Ve zprávě ze schůzky rybářů s ministrem se zatím neobjevily žádné informace. Jen připomeneme, že ještě za ministra Jurečky byl ke schválení předložen návrh Jakuba Vágnera, který chce prodloužit denní dobu lovu od 4 do 24 hodin po dobu 12 měsíců, přičemž o prodloužení si rozhodnou samotné místní organizace. Návrh Českého rybářského svazu, který chtěl zavést „letní“ a „podzimní“ dobu lovu celoplošně, byl smeten ze stolu.

To, jak se celá situace vyvine, ukáže až čas.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Středočeský ÚS

Nové články v rubrice

Známý rybář Bohumil Kuna šlape velkým firmám na paty? Prodává stovky kilogramů boilies!

admin | přečteno: 4290x | 1.03.2021 | 1 komentář

Rybář Bohumil Kuna zažívá velmi zajímavý začátek rybářské sezóny. O …

Ministerstvo zemědělství žádá rybáře: Provádějte lov pouze na území bydliště!

admin | přečteno: 749x | 1.03.2021 | 3 komentářů

Situace ohledně koronavirové pandemie není na území České republiky nijak …

Oblíbená přehrada na Moravě bez vody? Vodohospodáři chystají velkou rekonstrukci hráze

admin | přečteno: 551x | 1.03.2021 | Žádné komentáře

Už na letošní podzim plánuje Povodí Moravy rozsáhlou rekonstrukci hráze …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.