skingbranding-banner

NOVY ZAČÁTEK: Rybáři se sešli s novým ministrem zemědělství. Jak to bude s novou dobou lovu?


Dušan Hýbner, předseda Středočeského územního svazu, se sešel s novým ministrem zemědělství Jiřím Milkem. Velmi dobrým signálem je, že nový ministr si i přes hromadu povinností udělal na rybáře čas. Navíc, další pozitivní zprávou je, že nový ministr je členem mysliveckého sdružení, a má také blízko k rybářství. Co se na schůzce řešilo? Ta nejpalčivější témata – rybožraví predátoři nebo vysychání toků.

„Není potřeba nějak vyčkávat, proto jsem rád, že jsem se mohl s novým panem ministrem sejít. Spolupráce se státními orgány, v našem případě s ministerstvem zemědělství, je pro nás, rybáře, naprosto klíčová. Vzhledem k tomu, že pan ministr je coby nováček ve vládě, velice zaneprázdněný, potěšilo mě, že si na rybáře udělal čas,“ řekl Dušan Hýbner.

Schůzky se kromě předsedy Středočeského územního svazu a ministra zemědělství ještě zúčastnili náměstek ministra zemědělství Pavel Veselý a jednatel územního svazu Pavel Horáček. Na schůzce se řešila aktuální témata, která rybáře opravdu trápí – tedy například rybožraví predátoři a vysychání toků. Rybáře potěšilo, že nový ministr má o problematice rybářů velmi dobrý přehled a velice dobře se v ní orientuje.

„My, Středočeši s ministerstvem zemědělství úzce spolupracujeme na některých projektech a byli bychom velmi rádi, kdyby naše spolupráce pokračovala dál. Vždyť ministerstvo je naším hlavním partnerem v náborové akci Ve vodě nežijí jen vodníci, podílelo se na vydání Vodníkova pracovního sešitu, ministr zemědělství po dva poslední ročníky uděloval záštitu závodům O pohár předsedy SÚS, takže máme na co navazovat,“ přeje si předseda středočeských rybářů. Ministerstvo Středočechy podporuje i dotacemi na mimoprodukční funkce rybářských revírů, chráněné a ohrožené druhy ryb a ekologicky postižené revíry.

CENOVÁ BOMBA: Kaprové navijáky SHIMANO o tisíce korun levněji!

Co se týče navrhované úpravy denní doby lovu, která leží na stole ministerstva: Zatím se neví nic bližšího. Ve zprávě ze schůzky rybářů s ministrem se zatím neobjevily žádné informace. Jen připomeneme, že ještě za ministra Jurečky byl ke schválení předložen návrh Jakuba Vágnera, který chce prodloužit denní dobu lovu od 4 do 24 hodin po dobu 12 měsíců, přičemž o prodloužení si rozhodnou samotné místní organizace. Návrh Českého rybářského svazu, který chtěl zavést „letní“ a „podzimní“ dobu lovu celoplošně, byl smeten ze stolu.

To, jak se celá situace vyvine, ukáže až čas.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Středočeský ÚS

Nové články v rubrice

ODPORNÉ: Na Lipně našli mrtvého sumce, který byl uvázaný za skřele! Tohle je humus!

admin | přečteno: 905x | 20.08.2018 | Žádné komentáře

Na stránkách jihočeských porybných se objevil velice smutný příspěvek. Na …

Stairs2Hell: Šílený závěr! O zlatu rozhodlo 0,24 kilogramů! Vyhráli Rakušané! Druhý je tým Sportacarp!

admin | přečteno: 2511x | 18.08.2018 | Žádné komentáře

Tak tohle byly nervy jako hrom! V samotném závěru týmy pochytaly …

Stairs2Hell: Drama vrcholí! Tým MIKBAITS II černí koně závodu! Dan Němec a jeho tým zatím stříbrní!

admin | přečteno: 828x | 17.08.2018 | Žádné komentáře

A je to tady! Tým Sportcarp dostal na břeh třetí …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.