Domů Novinky Obrovská štika ze svazovky: Rybář chytil štiku o váze 15 kilo a...

Obrovská štika ze svazovky: Rybář chytil štiku o váze 15 kilo a délce skoro 120 čísel!

- Reklama -

V letošním roce se českým rybářům daří chytat na svazových vodách nádherné štiky! Po trofejní rybě z Lipna tady máme další zprávu o obrovské štice – tentokrát ze západu Čech. Právě na tamní přehradě Skalka dokázal známý rybář Václav Fikar přelstít obrovskou štiku, která měřila 118 čísel a vážila 15 kilo! Ryba je o to cennější, protože rybář ji dokázal přelstít na umělou nástrahu na přívlač! Tohle musel být obrovský zážitek! Šťastnému rybářovi posíláme na dálku upřímnou gratulaci!

„Tak velké štiky se nechytají každý měsíc. Ani u nás, ani ve Skandinávii, ani jinde ve světě. Několikrát jsem byl za velkými štikami ve Švédsku, které je štikařskou Mekkou, ale takovou jsme tam nikdy nechytili,“ řekl pro iDNES.cz rybář Václav Fikar. Trofejní štika zaútočila na woblera o délce 20 centimetrů. Tohle musel být nádherný okamžik!

„Nebylo snadné krotit tak velkého predátora prutem s gramáží pouze 10 až 28 gramů. I proto souboj trval přes půl hodiny. Když jsem ho konečně přivedl k lodi, musel jsem vymyslet, jak ho dostanu do svého podběráku,“ popisoval rybář.

„Několik štik přes metr jsem už chytil, tahle je ale zatím nejvíc. I kvůli zdolání slabším prutem,“ řekl Václav Fikar. Ten po ulovení obrovskou štiku vrátil vodě. Rybář si udělal jen fotku na památku. „Dravec takových rozměrů je vzácný. Zaslouží si dál žít a stát se legendou,“ vysvětluje rybář pro iDNES.cz.

Václav Fikar je nejen skvělým rybářem, ale také výborným spisovatelem. Tento rybář má na kontě celou řadu nádherných knih, které patří do zlatého fondu české, rybářské literatury. Václav Fikar mimo jiné píše i poutavý blog vaclavfikar.cz. Doporučujeme k přečtení!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -