DomůRybolovné technikyDravciJednoduchý fígl: Jak přilákat dravce k nástražní rybičce?

Jednoduchý fígl: Jak přilákat dravce k nástražní rybičce?

- Reklama -

Lov dravých ryb na nástražní rybičku patří k osvědčeným rybolovným metodám. A ono se není čemu divit! V momentě, kdy na háček napíchneme nástražní rybičku, tedy přirozenou kořist dravců, je šance na úspěch hodně vysoká. Věděli jste ale, že váš lov dravců může být ještě úspěšnější? Ano! Stačí použít naprosto jednoduchý fígl, který pomůže přilákat dravou rybu k naší nástražní rybičce. Není to žádná věda! Tohle je fakt naprosto jednoduché…

Vyšší šanci na úlovek dravce máme samozřejmě na místech, kde se tyto ryby vyskytují. Pokud se na ryby vydáme v té době, kdy dravci aktivně neloví, pak je povětšinou hledáme v blízkosti úkrytů. Dravé ryby se velice rády zdržují v blízkosti zatopených pařezů, padlých stromů, za ostrými hranami ve dně, anebo třeba za velkými kameny v náspech na březích. Tady všude můžeme dravce chytat!

Pokud se na dravé ryby vydáme v době jejich potravní aktivity, pak je hledáme tam, kde je jejich kořist, tedy drobné rybičky. V létě to neobvykleji bývá na rozlehlých mělčinách. Právě zde se rybičky ve velkém zdržují, takže mezi nimi je vhodné chytat. Největší úspěchy na těchto místech budete slavit především při rozbřesku, anebo při západu slunce. Tedy ve „zlaté hodince“, kdy se po nebi prohání načervenalé mraky. To se týká především štik, okounů nebo bolenů. Candáti a sumci pak rádi loví samozřejmě v noci…

Věděli jste, že existuje naprosto jednoduchý fígl, který vám pomůže dostat dravce k vaší nástražní rybičce? Ano! Je to jednoduché! Vezměte to nejlevnější krmení na ryby, na které narazíte. Stačí například naprosto obyčejný šrot. A ten rozházejte v místech, ve kterých budete dravce chytat. Proč? Princip je jednoduchý! Na toto zakrmené místo se stáhne celá řada dalších drobných rybiček, které dříve nebo později přilákají dravce k útoku.

Tohle zná každý milovník plavané: Člověk si zakrmí na místě, chvíli chytá ryby, a pak nic. Na místo často „sedne“ štika! Princip tohoto jednoduchého fígle je stejný: Prostě hromada rybiček mnohem více láká dravce než nějaká osamělá čudla. Na to pamatujte! A rozhodně to vyzkoušejte!

Kde dravce chytat? A jak je zaručeně přilákat? Více v přiloženém videu!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -