DomůNovinkyODPORNÉ: Rybář přibil kapra kovovou tyčí ke dnu! Nechtělo se mu dávat...

ODPORNÉ: Rybář přibil kapra kovovou tyčí ke dnu! Nechtělo se mu dávat rybu do vezírku

- Reklama -

Naprosto otřesný případ uchování ulovené ryby řešili porybní na jihu Čech. Tamní rybářská stráž při kontrole narazila na rybáře, který uloveného kapra přibil roxorem ke dnu. Na co špinit vezírek, když poslouží kovová tyčka, že? Tohle je opravdu odporný případ! Porybní tak bez zaváhání rybářovi zadrželi povolenku. Rybářská veřejnost volá po hodně tvrdém trestu, který by podle některých měl být klasifikován jako týrání zvířat…

Na stránce jihočeské rybářské stráže se píše:

„Kapr přibitý roxorem ke dnu, aby neuplaval. Voda prý byla chladnější než vzduch. Dotyčný tvor se ani nenamáhal vytáhnout vezírek, který měl u sebe, aby do něj kapra uložil. Asi už bychom s tím jako svaz měli konečně začít něco dělat.“

Naprosto zarážející je, že rybář měl u sebe vezírek. Kapr mohl skončit v něm. Ale to by se asi zašpinil, že? Proto daný rybář sáhl k naprosto odpornému chování, kdy kovovou tyčkou přerazil rybě žábry, a přibil ji ke dnu. Nechutné chování! A není divu, že někteří rybáři volají po hodně tvrdém trestu! Například předseda kolínských rybářů Jiří Krouza pod fotku napsal:

„Pokud byla ryba ve chvíli focení stále živá, tak to mělo jít hned na PČR. Teprve pak by bylo otázkou, zda tam bude týrání zvířat v rovině zákona na ochranu zvířat proti týrání, nebo v rovině paragrafu 302 trestního zákoníku. Zároveň s tím samozřejmě dobře sepsané oznámení na příslušnou MO, která mu vydala povolenku. Tím samozřejmě nemyslím jen sepsaní „formuláře oznámení o zjištěném přestupku“, ale sepsání plnohodnotného oznámení volnou formou se všemi okolnostmi. Každopádně od počátku měla být v tomto případě na místě PČR, i když se jednalo zřejmě o jeden kus,“ napsal předseda.

Kromě toho někteří rybáři také požadují, aby byl tento konkrétní člověk okamžitě vyřazen z Českého rybářského svazu. Jenže! I když ho jihočeští rybáři vyřadí z ČRS, nikde není psáno, že rybář nemůže jít do jiného kraje, kde si povolenku vyřídí. Kdy konečně zavedeme patřičné změny, abychom podobné členy mezi sebou neměli?

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Jihočeská rybářská stráž

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

28 KOMENTÁŘE

 1. Pro Elik – Tady je vidět, že jsi stejnej, jako ten o kom se píše v tomto článku. Víc takových, jako ten z toho článku, tak včetně tebe, tak je svět už jen žumpa.

 2. Co tu řešíte, pokud byl kapr zapsaný a usmrcený, tak si s ním rybář může dělat co chce. Jestli ho sežere, nebo přibije roxorem ke dnu je jeho věc! Dobře to udělal, na břehu by se mu v tom teple zkazil.

 3. Přečte si co píšete.
  Jestli tohle někdo schvaluje, měl by si dojít k doktorovi jestli nemá něco z hlavou.
  Když se takhle chováte ke zvířatům,mělo by se s vámi zacházet stejně.

 4. Co to píšete za hovadiny?To jako zapíšu ryby a potom si s ní budu dělat co chci?Trochu stupidní.Pokud chytnu rybu,tak zapíšu a dám do vezírku.Při odchodu,nebo doma usmrtím.Lidskost hoši,lidkost…

 5. Vážení,přečtěte si rybářský řád.Pokuď byl kapr řádně zabit,tak není co řešit.Tento pán by to u soudu vyhrál.Pokuď byl,ale živý,což článek nepopisuje,ať jedná MO

 6. To snad nemyslíte vážně!? Všichni, co nějakým způsobem chcete omlouvat nebo snad přímo souhlasíte s chováním uvedeného „takyrybáře“ se už proberte. Takový dobytek si snad ani rybář říkat nemůže. Dovedu si představit, jak se asi chová k ostatním lidem, když se takto chová k němé tváři. Kde je nějaká etika a lidskost v jeho jednání? Vždycky přece už od mala je mladým rybářům vštěpováno šetrné zacházení s ulovenou rybou, ať si ji ponecháte nebo ne. Osobně toto ho…. potkat u vody a vidět to na vlastní oči, asi bych měl co dělat, abych se udržel nedat mu pár po hubě, aby se probral.

 7. Pak se všichni hrozně diví
  Že nás buzeruje rs.
  Pokud budou takový tupci ve svazu,
  Tak se není čemu divit.

 8. Piráti zařízli zákon o týrání zvířat,pokud takto budou zákonodárci uvažovat tak se tyto prasárny budou stále opakovat a můžeme jenom nadávat.
  Pro toho blba není adekvátní trest je to nemocný hovado,

 9. To je ale hovadina. Uvědomte si,že je to lov ryb ! Lov! Žádná zábava ,sport a podobně. Ulovil kapra, zcela jistě ho tím roxorem usmrtil, podle té krve kolem něj to nemohl kapr přežít. Přetnout rybě žábry je vysoce učinný a rychlý způsob usmrcení. Ten člověk se nedopustil vůbec ničeho,ani tu povolenku mu neměli právo sebrat a měl by je žalovat! Rybář nesmí rybu pouze krátit, usmrtit jí může a pak už je každému kulové do toho jak jí přechovává i kdyby si jí uvázal na krk. V tomto rybářská stráž hodně přestřelila a měla by se rychle omluvit a povolenku vrátit . Než si pán najme právníka. Se asi opravdu už všichni zbláznili. Je to kapr! Potrava ,která se loví ! Žádnej mazlíček. neexistuje žádný zákon ,který by říkal jak rybu zabít a přechovat. Zákon pouze říká ,že to má být humálně. Přetnutí žaber ryby je humální způsob usmrcení .Tím to hasne.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -