skingbranding-banner

Omega3kapr: Co to je a kde koupit omega3kapra?


Omega3kapr. Jedinečný kapr, který díky speciálním chovným postupům obsahuje více omega 3 mastných kyselin, které prospívají lidskému zdraví. Zjednodušeně řečeno by se dalo říci, že maso z omega3kapra je zdravější, než tomu je u “běžného vánočního kapra”. Omega3kapra chová Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity. Jedná se skutečně o velice zajímavý a prospěšný projekt, který si rok od roku získává čím dál větší popularitu u široké veřejnosti…

 

Co je to omega3kapr? 

Omega3kapr má díky fakultou vyvinuté speciální výživě ve svém mase zvýšený a zároveň garantovaný obsah pro lidský organismus příznivých omega 3 mastných kyselin. Ke zvýšení omega 3 mastných kyselin v  kapřím mase dochází kvalitní výživou s dostatkem přirozené potravy. Zajímavostí je, že pozitivní vliv konzumace tohoto masa prokázal výzkumný projekt, na kterém se kromě fakulty podílel pražský Institut klinické a experimentální medicíny.

Do obilovin se přidávají přírodní oleje, především řepkový a lněný. Kapři se přitom chovají standardním způsobem na vybraných produkčních rybnících a bez jakýchkoliv zásahů do vodního prostředí. Technologický postup produkce ryb, kterým se fakulta zabývá od roku 2008, má patentově chráněn stejně jako samotný název „omega3kapr“. Chov omega3kapra v jihočeských rybnících přitom také splňuje charakteristiky lokální potraviny.

 

Kde koupit omega3kapra? 

Fakulta nabídne ryby na vlastních stáncích v Praze a v Říčanech, a také ve své prodejně v Českých Budějovicích. Velkou část produkce odebere velkoobchodní řetězec MAKRO. Ten má už od začátku prosince v pražských prodejnách živé omega3kapry v nabídce na úseku ryb, před svátky je bude prodávat z kádí u prodejen v Praze, Českých Budějovicích a v Ústí nad Labem. Všechna prodejní místa označí speciální registrovaná známka omega3kapra ve tvaru srdce a ryby.

 

Kolik stojí omega3kapr a kolik ho bude? 

Ceny omega3kaprů stanovují obchodníci. Obecně je ale omega3kapr zhruba o 10 až 20 korun za kilo dražší než běžný kapr. Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích letos před Vánoci uvede do prodeje více než 10 tun omega3kaprů.

 

Děkan Fakulty rybářství a ochrany vod Otomar Linhart o omega3kaprovi: „Omega3kapr se díky významně vyššímu množství látek, které mají prokázaný příznivý efekt na lidské zdraví, řadí mezi takzvané funkční potraviny. Omega 3 mastné kyseliny, o které je maso kaprů přirozeně obohaceno, jsou uznávané jako unikátní nástroje pro prevenci a léčbu mnoha civilizačních onemocnění, především však kardiovaskulárního aparátu.”

Redakce InRybar.cz a FROV JU

Štítky:
Rubrika: Novinky

Nové články v rubrice

AKTUÁLNĚ: Škody za statisíce! Vydry za jedinou zimu zmasakrovaly 3000 kaprů!

admin | přečteno: 492x | 21.05.2018 | Žádné komentáře

Rybáři mají čím dál více „nepřátel“. Kromě kormoránů, kteří na …

ODPORNÉ: Masakr! Pytláci na svazovce upytlačili 38 kaprů! Hrozí pytlákům vězení?

admin | přečteno: 2615x | 16.05.2018 | Žádné komentáře

Další odporný případ pytláctví byl k vidění na Lipně. Zdejší rybářská …

VIDEO: Šílenost! Útoky sumce na člověka! Nedrážděte vousaté predátory!

admin | přečteno: 797x | 14.05.2018 | Žádné komentáře

O sumcích se moc dobře ví, že mohou být velmi …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Pokud náš zpravodaj již odebíráte a chcete jej odebírat i nadále, budeme od Vás potřebovat souhlas se zpracováním osobních údajů. Stačí pouze, abyste níže zadali svůj email a znovu potvrdili odběr zpravodaje. V opačném případě Vám již od 25.5.2018 nebudeme moci zpravodaj zasílat.

Pokud jste již klikli na tlačítko "SOUHLASÍM" v emailu se zpravodajem, pak na tuto zprávu nereagujte.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.