DomůNovinkyOmega3kapr: Co to je a kde koupit omega3kapra?

Omega3kapr: Co to je a kde koupit omega3kapra?

- Reklama -

Omega3kapr. Jedinečný kapr, který díky speciálním chovným postupům obsahuje více omega 3 mastných kyselin, které prospívají lidskému zdraví. Zjednodušeně řečeno by se dalo říci, že maso z omega3kapra je zdravější, než tomu je u „běžného vánočního kapra“. Omega3kapra chová Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity. Jedná se skutečně o velice zajímavý a prospěšný projekt, který si rok od roku získává čím dál větší popularitu u široké veřejnosti…

 

Co je to omega3kapr? 

Omega3kapr má díky fakultou vyvinuté speciální výživě ve svém mase zvýšený a zároveň garantovaný obsah pro lidský organismus příznivých omega 3 mastných kyselin. Ke zvýšení omega 3 mastných kyselin v  kapřím mase dochází kvalitní výživou s dostatkem přirozené potravy. Zajímavostí je, že pozitivní vliv konzumace tohoto masa prokázal výzkumný projekt, na kterém se kromě fakulty podílel pražský Institut klinické a experimentální medicíny.

Do obilovin se přidávají přírodní oleje, především řepkový a lněný. Kapři se přitom chovají standardním způsobem na vybraných produkčních rybnících a bez jakýchkoliv zásahů do vodního prostředí. Technologický postup produkce ryb, kterým se fakulta zabývá od roku 2008, má patentově chráněn stejně jako samotný název „omega3kapr“. Chov omega3kapra v jihočeských rybnících přitom také splňuje charakteristiky lokální potraviny.

 

Kde koupit omega3kapra? 

Fakulta nabídne ryby na vlastních stáncích v Praze a v Říčanech, a také ve své prodejně v Českých Budějovicích. Velkou část produkce odebere velkoobchodní řetězec MAKRO. Ten má už od začátku prosince v pražských prodejnách živé omega3kapry v nabídce na úseku ryb, před svátky je bude prodávat z kádí u prodejen v Praze, Českých Budějovicích a v Ústí nad Labem. Všechna prodejní místa označí speciální registrovaná známka omega3kapra ve tvaru srdce a ryby.

 

Kolik stojí omega3kapr a kolik ho bude? 

Ceny omega3kaprů stanovují obchodníci. Obecně je ale omega3kapr zhruba o 10 až 20 korun za kilo dražší než běžný kapr. Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích letos před Vánoci uvede do prodeje více než 10 tun omega3kaprů.

 

Děkan Fakulty rybářství a ochrany vod Otomar Linhart o omega3kaprovi: „Omega3kapr se díky významně vyššímu množství látek, které mají prokázaný příznivý efekt na lidské zdraví, řadí mezi takzvané funkční potraviny. Omega 3 mastné kyseliny, o které je maso kaprů přirozeně obohaceno, jsou uznávané jako unikátní nástroje pro prevenci a léčbu mnoha civilizačních onemocnění, především však kardiovaskulárního aparátu.“

Redakce InRybar.cz a FROV JU

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -