skingbranding-banner

„Orlík bude příští rok úplně vypuštěný!“ bojí se lidé. Přehradu čeká rekonstrukce


Okolo chystané rekonstrukce vodního díla Orlík se šíří celá řada fám. Někteří lidé například mluví o úplném vypuštění přehrady. To ale není pravda. Povodí Vltavy uklidňuje, že úplně vypuštění Orlíku nepřipadá v úvahu. Přesto vodohospodáři připouštějí, že v přehradě bude méně vody. Jak bude rekonstrukce na Orlíku v roce 2019 vypadat?

Rekonstrukce lodního výtahu na vodním díle Orlík bude probíhat ve 3. až 4. čtvrtletí roku 2019. Půjde o rekonstrukci lodního výtahu pro malá plavidla. Navíc, v tomto období následně započne výstavba doplňkového bezpečnostního přelivu. Tato stavba bude trvat 2 roky.

„Po dobu výstavby předpokládáme omezení provozu lodního zdvihadla na hrázi vodního díla Orlík. Nelze také vyloučit snížení hladiny ve vlastní nádrži v určitých fázích výstavby. Nicméně případný vliv na letní rekreaci se budeme snažit minimalizovat,“ řekl Deníku mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán. Ten zároveň dodal: „V žádném případě není v plánu úplné vypuštění vodní nádrže Orlík, což ostatně ani nedovoluje manipulační řád tohoto vodního díla.“

ČTETE TAKÉ: Na Orlíku proběhnou obrovské kaprařské závody! Vítěz si odnese více jak 1 000 000 korun! 

Možná větší omezení čeká řidiče. Silnice, která vede po koruně hráze, bude pravděpodobně uzavřena po dobu 1 roku. „Optimální způsob řešení bude navržen a s dotčenými organizacemi a úřady projednán v rámci zpracování dokumentace pro stavební povolení a v rámci zajištění stavebního povolení,“ řekl mluvčí Povodí Vltavy.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Kauza Bečva nekončí: Druhé odložení klíčového posudku! „Případ je složitý!“ říká znalec

admin | přečteno: 91x | 3.03.2021 | Žádné komentáře

Ani napodruhé soudní znalec Jiří Klicpera nepředložil vypracovaný klíčový posudek …

Jakub Vágner reaguje na kritiku kvůli používání echolotu: „Drahý sonar je bez znalostí k ničemu!“

admin | přečteno: 8326x | 2.03.2021 | 8 komentářů

Jakub Vágner nedávno na své stránce na facebooku zveřejnil fotografii …

PŘEHLEDNĚ: Severočeští rybáři nasadili přes 290 000 kaprů! Zvýšil se počet candátů

admin | přečteno: 556x | 2.03.2021 | Žádné komentáře

Severočeský územní svaz zveřejnil velmi zajímavá data o nasazovaných rybách …

Komentáře

  • Situace na Orlíku je velmi špatná. Je zde naprostý nedostatek vody, voda se odpouští v době tření ryb, násady ryb jsou naprosto nedostačující. Je zde silně přemnožený sumec, který si s nasazenými rybami rychle poradí. Hospodaření na této přehradě je za dobu posledních 5 let naprosto katastrofické. Přehrada ztratila absolutně rekreační a rybářskou hodnotu, ale poplatky za povolenky a pozemky se vybírají čím dál vyšší. Chaty a ostatní stavby na povodí ztrácejí až neuvěřitelně na ceně, vlastníci jsou tímto tureckým hospodařením značně poškozováni. Na přehradě jezdí neuvěřitelně silné lodě, které značně překračují rychlost, ohrožují na životech plavce a veslaře, poškozují a zabíjejí úlovky rybářů ve vezírcích a značně ničí břehy . Pobýval jsem zde na Orlické přehradě před 50 lety a pobývám zde ještě dnes. Proto mohu situaci odpovědně zhodnotit a tvrdím, že dnešní hospodaření na této vodě je po všech stránkách naprostá hrůza.

    • Naprostý souhlas! Je to šílené co se tam za posledních pár let děje, lodě ohrožují rybáře na životech, samý soukromý pozemek kolem vody atd.. Hlavně že se pořádají rybářské závody které omezují místní rybáře a místo toho aby nám slevnili povolenku za to že nás omezují tak nám jí naopak o 200,- zdraží! Hlavně že ČRS dostane peníze které si rozkradou.

  • Souhlasim a to nic neni oproti hracholuske prehrade upousti se kdyz se ryby trou strasny bordel u vody stromy na jezech porybny zadny nechodi zarybnovani stale na stejnem miste nikdo se o nic nestara jen chtej zaplatit clensky a brygady ale to jsou penize do kapsy ne na peci o rybu a vodu hruza horsi prehradu neznam snad jen cernobyl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.