skingbranding-banner

„Orlík bude příští rok úplně vypuštěný!“ bojí se lidé. Přehradu čeká rekonstrukce


Okolo chystané rekonstrukce vodního díla Orlík se šíří celá řada fám. Někteří lidé například mluví o úplném vypuštění přehrady. To ale není pravda. Povodí Vltavy uklidňuje, že úplně vypuštění Orlíku nepřipadá v úvahu. Přesto vodohospodáři připouštějí, že v přehradě bude méně vody. Jak bude rekonstrukce na Orlíku v roce 2019 vypadat?

Rekonstrukce lodního výtahu na vodním díle Orlík bude probíhat ve 3. až 4. čtvrtletí roku 2019. Půjde o rekonstrukci lodního výtahu pro malá plavidla. Navíc, v tomto období následně započne výstavba doplňkového bezpečnostního přelivu. Tato stavba bude trvat 2 roky.

„Po dobu výstavby předpokládáme omezení provozu lodního zdvihadla na hrázi vodního díla Orlík. Nelze také vyloučit snížení hladiny ve vlastní nádrži v určitých fázích výstavby. Nicméně případný vliv na letní rekreaci se budeme snažit minimalizovat,“ řekl Deníku mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán. Ten zároveň dodal: „V žádném případě není v plánu úplné vypuštění vodní nádrže Orlík, což ostatně ani nedovoluje manipulační řád tohoto vodního díla.“

ČTETE TAKÉ: Na Orlíku proběhnou obrovské kaprařské závody! Vítěz si odnese více jak 1 000 000 korun! 

Možná větší omezení čeká řidiče. Silnice, která vede po koruně hráze, bude pravděpodobně uzavřena po dobu 1 roku. „Optimální způsob řešení bude navržen a s dotčenými organizacemi a úřady projednán v rámci zpracování dokumentace pro stavební povolení a v rámci zajištění stavebního povolení,“ řekl mluvčí Povodí Vltavy.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Tvrdý režim na Orlíku? Nepoctiví rybáři mají smůlu! Porybní dostali „hromadu“ nového vybavení!

admin | přečteno: 540x | 18.06.2018 | Žádné komentáře

Přehrada Orlík patří k nejnavštěvovanějším revírům v České republice. A není se …

Pytláci hodili pruty před strážníky do vody! V batohu měli 20 ryb!

admin | přečteno: 1272x | 13.06.2018 | Žádné komentáře

Poměrně kuriózní případ se nedávno odehrál v Brně. Trojice mužů postávala …

Rybáři pozor! Agresivní dravec může zlikvidovat ryby v Labi! Pomozte zachránit tuto řeku!

admin | přečteno: 2640x | 12.06.2018 | Žádné komentáře

Hlaváč černoústý. Drobný dravec, který v minulosti byl k vidění třeba na …

Komentáře

  • Situace na Orlíku je velmi špatná. Je zde naprostý nedostatek vody, voda se odpouští v době tření ryb, násady ryb jsou naprosto nedostačující. Je zde silně přemnožený sumec, který si s nasazenými rybami rychle poradí. Hospodaření na této přehradě je za dobu posledních 5 let naprosto katastrofické. Přehrada ztratila absolutně rekreační a rybářskou hodnotu, ale poplatky za povolenky a pozemky se vybírají čím dál vyšší. Chaty a ostatní stavby na povodí ztrácejí až neuvěřitelně na ceně, vlastníci jsou tímto tureckým hospodařením značně poškozováni. Na přehradě jezdí neuvěřitelně silné lodě, které značně překračují rychlost, ohrožují na životech plavce a veslaře, poškozují a zabíjejí úlovky rybářů ve vezírcích a značně ničí břehy . Pobýval jsem zde na Orlické přehradě před 50 lety a pobývám zde ještě dnes. Proto mohu situaci odpovědně zhodnotit a tvrdím, že dnešní hospodaření na této vodě je po všech stránkách naprostá hrůza.

  • Souhlasim a to nic neni oproti hracholuske prehrade upousti se kdyz se ryby trou strasny bordel u vody stromy na jezech porybny zadny nechodi zarybnovani stale na stejnem miste nikdo se o nic nestara jen chtej zaplatit clensky a brygady ale to jsou penize do kapsy ne na peci o rybu a vodu hruza horsi prehradu neznam snad jen cernobyl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.