DomůNovinkyNa Orlíku proběhnou obrovské kaprařské závody! Vítěz si odnese více jak 1 000 000...

Na Orlíku proběhnou obrovské kaprařské závody! Vítěz si odnese více jak 1 000 000 korun!

- Reklama -

Na Orlíku se v roce 2018 uskuteční obrovské závody v lovu kaprů. Akce s názvem World Carp Masters se uskuteční na začátku září. Tento závod se v minulosti konal ve Francii, na světově známém jezeře Lac du Der. V příštím roce ovšem tato obrovská akce zamíří do České republiky. Ovšem, některým rybářům se toto nastěhování závodu na jednu z našich nejznámějších přehrad nelíbí. Podle nich organizátoři odvedou příliš malou částku Českému rybářskému svazu.

Závod World Carp Master se na Orlíku uskuteční v termínu od 7. do 15. září 2018. Týmy, které budou na Orlíku závodit, budou dvoučlenné. Startovné pro jeden dvoučlenný tým pak činí 1250 liber, což je podle aktuálního kurzu něco málo přes 36 000 korun. K startovnému pak ale ještě připadají další poplatky. Registrace týmů jsou již spuštěny, rybáři se tak mohou registrovat.

Na oficiálních stránkách závodu Wolrd Carp Masters, který se uskuteční na Orlíku, se píše, že o vítězovi rozhodnou 4 nejtěžší ryby. Co se týče přesného místa závodu: Na webových stránkách závodu zatím není k dohledání, v jaké oblasti přehrady se tento závod uskuteční. Jedno je ale jisté – v místě závodu dojde pro běžné rybáře k jistému omezení. Bližší informace se určitě brzo všichni rybáři dovědí.

A teď to hlavní! Na webu závodu se píše, že vítěz World Carp Masters 2018 si z Orlíku odveze 45 000 liber, což je v přepočtu více jak 1 300 000 korun! Tohle je teda pořádná výhra! Rybáři, kteří budou na Orlíku chytat, mají šanci na životní výhru!

 

Kritika: Český rybářský svaz dostane málo!

Některým rybářům se nastěhování tohoto obrovského rybářského závodu na Orlík nelíbí. Daní rybáři naráží na to, že organizátoři odvedou Svazu 300 000 korun jako nájem, a dalších 200 000 korun za povolenky. Podle některých rybářů je toto ale malá částka. A Svaz by podle nich za pronájem jednoho z nejvýznamnějších revírů měl inkasovat více.

Český rybářský svaz se k dané události zatím nevyjádřil. V brzké době k tomu ale pravděpodobně dojde.

A jaký na to máte názor vy? Měl by se tento závod na Orlíku uskutečnit? Napište nám do diskuze pod článkem!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -