Domů Novinky Ornitologům vadí kapři v rybnících, protože kalí vodu! Rybáři tak budou muset...

Ornitologům vadí kapři v rybnících, protože kalí vodu! Rybáři tak budou muset hlásit přikrmování ryb

- Reklama -

87 centimetrů. Taková byla podle ornitologů průměrná průhlednost vody v českých rybnících v měsíci dubnu. Ovšem během léta se podle jejich závěrů snížila průhlednost vody na pouhou polovinu. Co z toho vyplývá? Vodní ptáci mají prý v zakalených vodách větší trable s hledáním potravy. A to se ornitologům nelíbí. I proto ministerstvo životního prostředí chystá novelu zákona, která ukládá rybářům povinnost nahlašovat přikrmování vlastních ryb…

Tip: Brutální výprodej rybářských prutů! A ke každému naviják ZDARMA!

Kdekdo by si mohl pomyslet, že tyhle informace jsou jenom hloupým vtipem! Vždyť je přeci nadmíru jasné, že průhlednost vody je v jarních měsících lepší než v létě. Jenže ornitologové berou celou věc velice vážně. Podle nich vysoký počet kaprů v našich vodách vede k vyhubení drobných bezobratlých živočichů, což vede k rozmnožování řas. Takže průhlednost vody se zhoršuje…

Na stranu ornitologů se přidává i ministerstvo životního prostředí. Resort ochrany přírody chce, aby se chovatelé ryb museli dožadovat toho, jestli mohou přikrmit své ryby. Tato povinnost se má objevit v novele zákona o vodách. Tu ale ještě vláda neprojednala.

Podobná nařízení ze strany ministerstva životního prostředí se rybářům pochopitelně nelíbí. A podle rybářů, kteří chovají ryby v rybochovných zařízeních, jde o necitelný zásah do soukromého vlastnictví. Rybáři celou situaci přirovnávají k tomu, jakoby někdo měl rozhodovat o tom, co smíte nebo nesmíte pěstovat na vaší vlastní zahradě.

Tip: Brutální výprodej rybářských prutů! A ke každému naviják ZDARMA!

Poznámka redakce: Co si o tomto případu myslíte? Je nebo není tento případ absurdní ukázkou našich zákonů? Vyjádřete se v diskuzi!

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Tak se nám největší škodná v revíru /ochránci přírody/ opět projevila ……..Ať si ti dementi radši krmí kormorány ze svého a ne v podstatě z ročních příspěvkú všech rybářú . Jen idiot se múže zabývat tím , že se ryba přikrmuje .

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -