skingbranding-banner

Padesátky pletenky a dvě srkačky navázané za sebou! Ruskojazyční rybáři „řádili“ na českém revíru


Nad některým chováním rybářů zůstává jen rozum stát. Příkladem je nedávný incident, který se odehrál na oblíbeném soukromém rybníku Domousnice. Právě v této lokalitě žije celá řada trofejních kaprů, za kterými se sjíždí celá řada rybářů. A mezi nimi bývají i cizinci. Bohužel, s některými rybáři z ciziny přichází do našich končin i jejich způsoby chytání kaprů. Například dva ruskojazyční rybáři v Domousnicích chytali na padesátky pletenky a dvě srkačky za sebou. Není divu, že majitel soukromého revíru Domousnice je vykázal pryč…

Právě jsem vykázal z revíru dva ruskojazyčné rybáře. Důvod? Padesátky pletenky a DVĚ!!! srkačky navázané za sebou! V životě jsem nic takového neviděl a neskutečně mne mrzí, že jsem sebou neměl foťák. Zaráží mě, že si je sem dovolí někdo poslat, i když se s nimi dobře zná, třeba z práce,“ hřímal majitel soukromého revíru Domousnice.

A ono se není čemu divit! Na přiložené fotografii byl například vyfocen kapr, který měl vážně poraněnou tlamu. A právě takto vážná zranění, která mohou kaprům způsobit nevratné škody na jejich kondici, můžou způsobit zmíněné „montáže“, které jsou uvázány napevno. Pokud se kaprovi něco podobné utrhne v tlamě, pak to častokrát končí hodně špatně…

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levný spacák pro rybáře za pár korun až do -20 stupňů Celsia! 

„Ono je těžké vysvětlovat místní předpisy lidem, kteří neumí slovo česky, znají jen azbuku a v jejich domovině žádný rybářský řád nemají. Dostávám se tak do nebezpečných situací. Revír byl založen s cílem umožnit slušným rybářům nadstandardní rybolov za rozumné peníze, a o takovéto problémy zde rozhodně nestojím. Lituji porybné ČRS, který dá povolenky doslova každému a podle toho to tam také tak vypadá,“ pokračoval majitel soukromého revíru Domousnice.

Ano, problémy s ruskojazyčnými rybáři na některých lokalitách jsou opravdu časté. Bohužel, spousta rybářů z východních zemí kolikrát ani netuší, že na svazových revírech platí nějaká pravidla, která například upravují podobu montáží. Otázkou je, jak tento problém vyřešit…

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levný spacák pro rybáře za pár korun až do -20 stupňů Celsia! 

Soukromý revír Domousnice: Leží na kraji obce Domousnice, pouhých 17 kilometrů od Mladé Boleslavi. Rybník o rozloze 2,5 ha je velmi dobře zarybněn. V rybníce jsou trofejní kapři, amuři a tolstolobici. Ryby jsou pravidelně dosazovány z vlastního chovu z chovných rybníků. Je možné ulovit kapra (i formu koi), jesetera sibiřského, jesetera ruského, amura, tolstolobika, pstruha, štiku, sumce, candáta, úhoře a bílou rybu. Chytá se celoročně formou „chyť a pusť“, v zimě lov na dírkách a to na povolenku. Povolenka platí pro jednoho rybáře na dva pruty – třetí prut je za příplatek. Pro ty, co si chtějí odvézt rybu, je možný odkup dle ceníku.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Kapraři zuří: Ochrana velkých kaprů na Pálavě nebude? Tisíce podpisů nemají žádnou váhu!

admin | přečteno: 3554x | 25.01.2021 | 2 komentáře

Skupina moravských kaprařů v loňském roce ohlásila to, že bude organizovat …

Šílenci! Autem chtěli přejet zamrzlou přehradu! Probořili se do vody

admin | přečteno: 614x | 25.01.2021 | Žádné komentáře

Slovensko „se baví“ nezodpovědným chováním mladíka, který svým vozidlem vjel …

VIDEO: Obrovský okoun versus malá štika! Zaútočí pruhovaný predátor na budoucí „královnu“?

admin | přečteno: 1402x | 22.01.2021 | Žádné komentáře

Okouni patří k velmi oblíbeným rybím druhům, na které má spadeno …

Komentáře

 • Dobrý den,
  Ruskojazyční lidé ani jiní cizinci nemají co v ČR dělat ,
  takže ani vykonávat žádnou činnost. A bude jednou pro-
  vždy klid.

 • Zdravím vás. Je až neuvěřitelné k čemu se ,, rybáři,, sníží aby měli úlovky . Já osobně bych sekačky a podobné ZRUDNOSTI strčil do huby právě těmto lidem,co si říkají Rybáři. Nejspíše až patřičná zkušenost by je navždy odvrátila od jejich použitím. No ale dokud nezacneme něco s touto problematikou urychleně dělat,dost možná budou naše vody plne znetvořených ryb a časopisy naoplatku přeplněné fotkami s KRASNYMI ÚLOVKY…….

 • Přijďte se podívat na soutok Vltavy a Berounky, uvidíte a uslyšíte “kak zděs”. Berou všechno a cokoliv! Když jsem se na Ryb. svazu ptal, jak to chtějí řešit, tak jenom krčí rameny. Je to hnus!

 • Chybí přísnost !.

 • Za peníze cizozemců si nechat zničit revíry. Proč ne,peníze nesmrdí a my ? Stejně si povolenku koupíme,budeme nadávat na všechny a na všechno,jako vždy…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.