Domů Novinky Porybný zadržel rybářovi povolenku za nezapsaný úlovek! Rybář si bude na porybného...

Porybný zadržel rybářovi povolenku za nezapsaný úlovek! Rybář si bude na porybného stěžovat

- Reklama -

Rybářská sezóna se sice chýlí ke svému konci, ovšem činnost rybářské stráže nepolevuje. Své o tom ví rybáři ve Středočeském kraji. Například na rybníku Božkov se teď pohybují porybní velmi často. Rybáři totiž rybářskou stráž upozornili na „podezřelé chování“ některých rybářů. A kontroly rybářské stráže skutečně potvrdily, že někteří rybáři nezapisují ulovené ryby, anebo jinak hrubě porušují rybářská pravidla. Středočeští porybní upozorňují na to, že kontroly budou nadále probíhat…

Na stránce Středočeského územního svazu na Facebooku se píše:

Na základě podnětů od návštěvníků rybníku Božkov SÚS byla v posledních dvou dnech provedena na tomto rybníku mimořádná kontrola RS s celokrajskou působností. Kontrola byla zaměřena na řádné zapisování úlovků, zacházení s ulovenou rybou a dodržování rybolovných způsobů v pstruhovém režimu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Luxusní kaprové navijáky za pár stovek!

Kontrolu provedl člen RS s celokrajskou působností Dušan Hýbner, ev. číslo 08821. Při kontrole byly zadrženy 2 povolenky a 6 drobných přestupků bylo vyřešeno domluvou a poučením.

První povolenka byla zadržena za ponechanou a nezapsanou třetí lososovitou rybu, kdy od jejího ponechání lovícím do provedení kontroly uběhlo 13 minut, lovící měl za tu dobu zabalené oba pruty, na které lovil, kompletně celou výbavu a chystal se opustit lovné místo. Se zadržením povolenky nesouhlasil a uvedl do hlášenky o přestupku, že by ji zapsal, než by odešel, což nevyžaduje další komentář. Nicméně pan rybář si bude na postup RS pravděpodobně stěžovat.

Druhá povolenka byla zadržena za nedodržení povoleného způsobu lovu na rybníku, kdy je v tomto období povolena pouze přívlač a lov na umělou mušku. Dotyčný lovil na přívlač, kdy několikrát ponechal nahozený prut na takzvané sbirolino s umělou jikrou bez dozoru a vzdálil se od něho do 30 metrů na několik minut. Neměl tak prut v ruce a umělou nástrahu nevedl aktivně vodním prostředím.

Jsem moc rád za podněty od našich členů, které mě vedly k těmto kontrolám. Upozorňuji všechny, že naše kontroly se na těchto rybnících zvýší a budou již nekompromisní.

Nebudeme tolerovat „bobkaření“, které se schovává za vláčení, ani zápisy lososovitých ryb v průběhu lovu nebo až po něm. K uloveným rybám se budou na našich rybnících všichni lovící chovat s úctou a patřičnou šetrností, bez ohledu na to, zda za několik minut rybu usmrtí nebo ne.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Luxusní kaprové navijáky za pár stovek!

Všechny lovící a návštěvníky našich rybníků tímto žádám – zamysleme se a chovejme se jako rybáři. Vše si vždycky můžeme zkazit jen sami. Pokud se stav jednání nezlepší, budu tvrdě, jako člen RS i rybníkář, prosazovat protiopatření, například zákaz používání sbirobina a kulových plovátek. Budou přesně formulovány povolené nástrahy, neb ať je umělá jikra sebevíce deklarována jako umělá přívlačová nástraha, vláčet s ní, to není klasická přívlač, ale lov na plavanou.

Zdroj: Středočeský územní svaz

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

24 KOMENTÁŘE

 1. Soudruh „kandidátnapředsedu“ a jeho dočasné pstruhovky jsou tématem hodným zamyšlení. Pokud je na těch duhákodromech pstruhový režim, nemělo by se na nich v období od 1.12. do 15.4 následujícího roku lovit vůbec a od 1.9. do 15.4. následujícího roku vláčet. Pokud rybář nezapsal třetí rybu, kterou si ponechal v souladu s pravidly a začal balit cajk s tím, že rybu napíše až sbalí, nevidím v tom problém. To asi jen kamarádům kandidáta na předsedu zasedl místo, nebo si přisvojil ryby, které si nárokují k odlovení titíž. Nezbývá než doufat, že sběratel funkcí a neúspěšný (díky Bohu) kandidát zmizí co nejdříve v propadlišti dějin a s ním i speciality typu dočasných pstruhovek, místenek a dalších , kterými jen přibližuje ČRS komerčním revírům. Ale není divu, zaplatit všechny jeho funkce do kterých se v rámci Svazu nacpal vyžaduje vybrat od členů dost financí.

  • Lososovité ryby je třeba neprodleně zapsat. Na těch duhakodromech je běžné (vim z doslechu), že si rybáři nezapisi všechny ryby, odvezou je a za chvíli chytají znovu… Mimochodem 13 minut nezapsaní ryby je dost času na zapsání ryby ne? Myslím si že sebrání povolenky bylo v rámci kontextu správně.

   • Co je „neprodleně“? Podle RŘ musí být rybář přítomen u prutů tak, aby s nimi mohl neprodleně manipulovat, a to třeba sportovec kaprař spící v bivaku tak nějak asi nesplňuje. Já když lapím kapra, zabiju ho, znovu nahodím a pak teprve zapíšu, prostě to tak dělám, když lapím druhýho, postup stejný, jen nenahazuji ale balím, při balení zapíšu, nevidím v tom postupu problém. Problém je, že se revíry opakovaně v průběhu sezóny mění z MP na P a na P revírech se pak loví v rozporu se zákonem o rybářství, viz předchozí příspěvek. A to přesně podle notiček kandidáta na předsedu a sběratele funkcí.

    • To že týpek přišel o noty, není problém změny MP P.

     Neprodleně znamená, že by jste neměl začínat další činnosti, které lze odložit (záběr ryby na další prut asi je v pořádku, balení prutů nikoliv).

     Myslím si, že každý normální RS přimhouří očko když vidí, že např rychle nastražíte a znovu nahodíte, nevzdalujete se od prutů a ihned potom zapíšete, ale už by to bylo napadnutelné.

     Tady tomu týpkovi prostě sečetli veškeré chování dohromady a dostal flastr. Vzdálil se od prutů, nezapsal ihned rybu (jak už jsem zminoval kontext běžných přestupků…).

     Ty kapraři spící v bivaku mi taky vadí, ale přijde mi že minimálně v sus se situace trochu lepší.

     Jinak když budu trochu slovíčkařit.. zapsat při balení.. to je rozdíl než nemít zapsání 13 minut po ulovení a dokonce i po sbalení vercajku ne? Na mě tu působí, že ten chlap prostě zapsal 2 pstruhy a chtěl zmizet (hodit ryby domů), aby se mohl vrátit a chytat dál…

   • Ale tady se jasně psalo o tom, že pán měl dvě předešlé ryby řádně zapsané a to, že si balil věci s tím, že rybu zapíše posléze v tom nevidím problém. Dále by mě zajímalo jak dospěli k tomu času 13min od vytažení? To tam ten porybnej jako byl někde shovanej ve křoví a měřil tomu chudákovi čas stopkama než na něj vyrazil? Tak se mi zdá, že tenhle porybný bude asi pořádný orgán, ale určitě né úřední a to se na mě pánové nezlobte.

    • Hýbner je evidentně schopen všeho, když může svévolně měnit status revíru z MP na P a zpět, pak nějaké ležení pod maskovací sítí a stopování času, po který není zapsán úlovek, to je malá věc, a jak vidět, část stáda tomu tleská, stejně jako tleskají jiným zhovadilostem.

  • Asi ten revír vůbec neznáte takže nevíte jak to tam místní praktikují. Na rybníku platí zvláštní režim. V zimě je tam povolena pouze přívlač a lov na dírky.Kapr je tam hájena ryba. Rybník není tak velký, je na každého vidět, co kdo dělá. A praktikovalo se to tam tak,že někteří nachytali dopoledne 3ks a odpoledne už tam byli zase zpět. V létě na kapry to samé. Proto se tam RS zaměřila na tyto nepoctivé a je jedině dobře že tam tak často jezdí.

  • Měl ji mit zapsanou? Ano měl. A pri kontrole nebyla zapsána tak neni o čem diskutovat. Jeho blbost. Jen tak dal s těmihle pytlaky.

 2. Krátký dotaz mimo téma, za což se omlouvám, ale kolega mne zaskočil dotazem zda má RS cejchované měřidlo na přeměřování míry ponechaných ryb…co si o

 3. Pokud rybu ulovím a poté úsmrtím nebo uložíme do vezíku s
  tím že si jí ponechám. Musím ji ihned zapsat. RS konala správně. Je potřeba trestat nepoctivé rybáře. Rybaření je koníček a někteří rádoby rybáři mají j toto hobby jako levný přísun rybího masa.
  Petrův zdar

  • Přesně, přes léto jsem nachytal zhruba 40 ryb a domu semnou jeli dvě. 40 myslim mirovejch ryb, ne cejnu 😂😂
   Rybarinu beru na 110% jako bezva job. Nechápu co ty lidi s tema rybama dělaj. Jak uz si naznačil tohle mi jako rybaření nepřipadá. Nežijem na ostrově aby jsme museli zabit všechno co se ve vode hne. Petrův chlapi.

 4. Tvl co se vsichni certite? Toto mohlo byt chapano jako pokus o pytlaceni s tim,ze dotycny si sice ponechal treti rybu,ale nezapsal ji. V tom pripade mohl odjet domu ,tam ryby vylozit a vratit se na revir s tim ze ma pouze dve ryby a muze chytat dal… 13 minut nezapsat rybu a obzvlast na P reviru je podle me taky o papiry… kdo nezna a nebo nehodla dodrzovat RŘ nema u vody co delat! A p. Hybnera si laskave neberte do huby. Stredocesi dobre vi proc jim ho ostatni kraje zavidi…

  • On Stredocechum někdo jejich předsedu s napoleonským komplexem závidí? Kdo a proč? Co dělá jinak kromě osobní exhibice na fejsbůku? Ze svých slibů nedokázal vůbec nic, díky bohu že dělá předsedu “jen” stredocechum, už to je na hranici jeho schopností a možností. Kdy už lidem dojde že se jen naparuje a skutek utek..

  • Exhibicionistu Hýbnera může těžko někdo závidět, věř mi, jako kašpar byl chvilku před volbama i zábavnej, dnes už je jen trapnej, viz jeho vyjádření po volbách. Chvílema mi připomíná estébáka Babiše (hlavně tou jeho sebepropagací), a věřím, že kdyby byl dříve narozený, v SSM či KSČ by v té době kariéru udělal.

 5. Na co si chce stěžovat hnup, je jasne psáno, že ponechanou rybu musíš okamžitě zapsat, tupej masér, doufám, že mu už povolenku nikde nevydají.

  Klidný svátky všem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -