Domů Novinky POTVRZENO: Jakub Vágner získal další rybník! Letos se v něm objevil herpes virus

POTVRZENO: Jakub Vágner získal další rybník! Letos se v něm objevil herpes virus

- Reklama -

Nejslavnější rybář v České republice Jakub Vágner to na Kutnohorsku pořádně „rozjíždí“! Právě zde si totiž pronajal už třetí rybník – konkrétně jde o rybník Medenice. Takže vedle rybníků Katlov a Pohan bude mít slavný rybář v pronájmu už třetí vodní plochu na Kutnohorsku. Rybník Medenice je ten rybník, ve kterém se letos objevil nebezpečný herpes virus, který dokáže zabít až 90% kapří populace v nakaženém rybníku…

Pronájem rybníku Medenice slavnému rybářovi Jakubovi Vágnerovi „odklepli“ kutnohorští zastupitelé. Pro uzavření smluv se slavným rybářem se vyslovilo 24 z 25 přítomných zastupitelů. Jediná místostarostka Silvia Doušová se zdržela hlasování, a to proto, že ji doba pronájmu připadá dlouhá.

Jakub Vágner tak na Kutnohorsku bude mít v pronájmu už 3 rybníky – konkrétně jde o Medenice, Pohan a Katlov. Všechny rybníky bude mít slavný rybář pronajaté až do roku 2038 s opcí na 25 let.

Rybník Medenice je tím rybníkem, ve kterém se v letošním roce objevil herpes virus. Jedná se o vysoce nakažlivé onemocnění kaprů, které může zabít až 90% nakažené kapři populace v rybníce. Proto je nutné vždy nakažené ryby zlikvidovat a je nutné zavádět přísná hygienická opatření, aby se nákaza dále nešířila.

„Pan Vágner je se situací na rybníku Medenice seznámen,“ řekl Deníku starosta Kutné Hory Josef Viktora. „Ostatní vzorky v ochranném pásmu rybníků kolem přišly negativní, čili je záhada, jakým způsobem se to dostalo pouze do Medenice,“ doplnil starosta.

Mezi rybáři se často hovoří o tom, že nákazu mohou do rybníků přenášet i vodní ptáci, třeba kormoráni. Další možností je, že někdo pustil nakaženou rybu – třeba barevného kapra ze zahradního jezírka – do rybníku. Jenže v případě rybníku Medenice je to vysoce nepravděpodobné, protože taková ryba se při výlovu nenašla.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -