Domů Novinky Předseda rybářů upozorňuje: Podezřelé stavební práce na rybníku nebo zneužívání bezplatných povolenek!

Předseda rybářů upozorňuje: Podezřelé stavební práce na rybníku nebo zneužívání bezplatných povolenek!

- Reklama -

Předseda Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko Pavel Kocián vydal velmi zásadní vyjádření, ve kterém poukazuje na několik „kostlivců“ z minulosti, kteří se týkají hned několika případů. Případy, kolem kterých se motaly zásadní pochybnosti, se týkaly například služebních vozů tohoto územního svazu, bezplatných povolenek, anebo třeba i velkých investic do rybníku. Předseda Pavel Kocián ale severomoravskou a slezskou rybářskou veřejnost ujišťuje, že podobným excesům je konec. Výbor územního svazu zavádí taková opatření, která těmto nekalostem učiní přítrž. Co se vlastně stalo?  

„Snad všichni jste zažili podobnou situaci: Začnete se snažit něco radikálně změnit, máte promyšlený plán a najednou bác. Odněkud z minulosti na vás vyskočí kostlivec v podobě nějakého průšvihu, za který v podstatě nemůžete, neboť v době jeho vzniku jste na tom neměli žádný podíl, ani žádnou možnost průšvihu nějak zabránit. Zbývá vám jediná možnost jak kostlivce zlikvidovat – a to zavést taková opatření, aby v budoucnu k podobnému průšvihu již nedocházelo,“ popisuje Pavel Kocián.

Předseda Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko poukazuje na to, že nový výbor územního svazu pracuje v aktuálním složení asi dva roky. A za tu dobu musel řešit celou řadu problémů z minulosti, které funkcionářům nikdo nemůže závidět. A to nejen kvůli složitosti daných problémů, ale také proto, že územní svaz nemůže nikdo „uzavřít“ a věnovat se daným problémům zvlášť. Ne! Vše je důležité řešit „za pochodu“…

„Je pravdou, že existence mnohých kostlivců se dala na základě některých informací z dřívějška vytušit. Proto například výbor územního svazu provedl důkladný právní audit u vybraných smluv, zejména na investiční akce většího objemu, které byly uzavřeny v minulém období. Cílem tohoto právního auditu byla eliminace případných budoucích rizik vyplývajících z těchto smluv a jejich možných dopadů na náš územní svaz,“ vysvětluje předseda Pavel Kocián.

O co konkrétně jde? To předseda Pavel Kocián vysvětluje na jednom takovém případu: „Ani ve snu vás nenapadne, že nějaká stavební firma může začít pracovat na vašem rybníku bez schválené ceny, bez uzavřené smlouvy o dílo, bez kompletní projektové dokumentace a bez povolení příslušných úřadů.“

Podobné „neřesti“ se ale neděly jen okolo investic. Redakce InRybar.cz v minulosti například informovala, že Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko instaloval do služebních vozů GPS monitorování. Kdekdo by si mohl pomyslet, že jde o „šikanu“, ovšem rybáři se jen snaží zabránit zneužívání rybářského majetku.

„Proto byl zaveden systém monitorování služebních vozidel, aby se předešlo jejich možnému zneužívání. Proto byly zpracovány chybějící organizační směrnice jak pro chod sekretariátu, tak i pro činnost samotného výboru. Proto byla konečně provedena správná a úplná implementace systému GDPR na podmínky našeho územního svazu. A v tomto výčtu opatření by se dalo pokračovat,“ vysvětluje předseda Kocián.

A dalším tématem jsou i bezplatné povolenky. „Nepředpokládáte, že může docházet k neoprávněné manipulaci s bezplatnými povolenkami, když navíc z pravidelně prováděných kontrol se dozvídáte, že je vše bez závad,“ zlobí se předseda. Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko tyto problémy řeší a zdá se, že se seznam problémů z minula začíná výrazně zkracovat.

„Jedinou zbraní v boji s kostlivci, kteří na vás z minulosti juknou z takzvané skříně, je okamžitě reagovat tak, aby se podobná situace v budoucnu již nemohla nikdy opakovat. Proto výbor našeho územního svazu postupně přijímá celou řadu opatření, která v budoucnu zabrání vzniku podobných situací. Například v případě bezplatných povolenek jsou již pro jejich letošní distribuci definována taková pravidla, která neoprávněný výdej jednoznačně vylučují. Toto je jediná cesta jak se vypořádat s minulostí a přitom se posunout o kus dál,“ věří předseda Pavel Kocián.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

8 KOMENTÁŘE

 1. Předseda by se měl spíše podívat kde dali místa na Těrlicke přehradě pro invalidy. Jedno místo je přímo udělané pro otce od jednatele kde chodí chytat vozíčkář se tam nedostane jelikož tam není přístup. Měl by udělat i pořádek v jiných organizacích a ne jenom u sebe a hlavně se podívat kdo dostává povolenky zdarma v Havířove.

  • Pane Burdo, zmínil jste zde termín „ místa pro invalidy“. Toto je velmi nepřesný termín. Jedná se v tomto případě o držitele ZTP, což jak evidentně netušíte, vůbec neznamená jen vozíčkáře. Držitelem ZTP může být člověk různě úrovně jak motorického tak mentálního postižení. Můžete být držitelem ZTP a pohybovat se po vlastních končetinách. Můžete mít problém s motorikou horních končetin., která Vám neumožňuje jiný druh činnosti, než je chůze. Odkazuji se ke svému předchozímu komentáři, kde píšu, že výběr míst byl limitován několika faktory. Tedy kromě přístupnosti k místu, tak přístup k vodní hladině, při různé úrovně vodní hladiny, dostupnost veřejné dopravy a rovněž fakt, že je hendikepovanými toto místo navštěvováno. Nevím, jak by mohl kdokoliv získat výhody o kterých zde píšete, když tato místa negarantují bezpodmínečně tělesně hendikepovaným jejich využívání. Jak jsem rovněž psal už u druhého komentáře, smysl těchto tabulí je zcela jiný. Fabulujete zde s fakty, které ne příliš znáte. V otázce povolenek, proti tomu, co jste napsal, lze jen těžko něco namítat. Činnost MO Havířov ,stejně jako jiné MO se řídí stanovami ČRS. Nevím, co přesně jste chtěl naznačit, ale MO Havířov určitě jedná v souladu se zmíněnými stanovami. Pokud máte nějaké pochybnosti, měl byste být konkrétnější, případně se dostavit k nám a věc prodiskutovat, než svými komentáři zpochybňovat práci naší organizace. Pokud vim, několikrát jste dříve svou návštěvu u nás avízoval, tenkrát z jiných důvodů, nikdy se však nedostavil. Tam jsme Vám mohli odpovědět na Vaše pochyby podrobněji.Pokud se pletu, tak se za tuto nepřesnost omlouvám.

   • Pokud vím na svazu jsem pokaždé mluvil pouze s předsedou nikdo jiny tam nebyl a jinak nevím na co si hraješ Radku moc dobře viš že se zname s Restaurace hájenka a taky vim kdo tě pomohl dostat do svazu takže na mě to nezkoušej a je mi jasne kdo ti tohle pomohl napsat . Taky si zjisti kteří poribni mluvi proč zrovna tam bylo udělano misto pro ztp pro jistého člověka. A ja jsem tam ryby chodil a moc jiných lidi ztp jsem tam neviděl než jenom jednoho . Proč je teda dana cedule na mistě kde kdysi zamlkli lodku ? Aby tam nemohl nikdo chytat ja moc dobře vim kdo ji tam zamykal aby jim tam nikdo nechodil . Vim že tedka si seru do vlastního hnízda ale proč neni ta cedule pod zeleným městem u cedule je tam lepši přistup než na druhe straně jak je Těrlicko zadky ?

    • Odpověděl jsem na Tvé komentáře, které buďto ne zcela chápeš, nebo chápat nechceš. Takže ještě jednou, jedním z kritérií pro zřízení těch tabulí je i fakt, že na tato místa ZTP DOCHÁZEJÍ, tedy jsou pro ně něčím dostupná/výhodná. ! Další již uvedený fakt, umístění těch tabulí NIKOHO, KDO NENÍ VLASTNÍKEM PRŮKAZU ZTP NEOMEZUJE A ANI NIKOHO Z TOHOTO MÍSTA NEVYKAZUJE ! Je faktem, že bylo dohodnuto vybrat dvě místa na levém a dvě místa na pravém břehu. Každý ví, že ten levý břeh nabízí přístupných míst MNOHEM více a umístit tu tabuli na Zelené město, když je tam nespočet přístupnějších míst, by byl nesmysl. Můžeš zde napsat, čím se v tom případě cítíš znevýhodněn ? ÚS ČRS Ostrava v předchozích obdobích vyzýval MO k řešení otázky ZTP a místní organizace jako taková má jen takové prostředky jak situaci řešit, jaký umožňuje legislativa. Jistě víš, …vyhrazování míst je zakázán… Ty jsi sice členem svazu dlouho, ale jak se zdá, některé věci přesto nevíš. Je stále něco, co na tom nechápeš ? Mám ale obavy, že Ty více než řešení problému nebo ochotu slyšet argumenty, chceš špinit z nějakých, pravděpodobně, osobních důvodů. Co se týká mé odpovědi zde, tak musím napsat, že ta odpověď byla má soukromá iniciativa. Byl jsem od ní zrazován, protože se předpokládalo, že věcné argumenty v této chvíli nehrají roli, že jde spíše o to špinit a je to ztráta času. Nikdo neměl ochotu se Tvými útoky zabývat, jelikož jsou lehce vyvratitelné fakty, ale ne neustálým psaním na internetu, natož aby mi někdo „pomáhal“ ! To opravdu myslíš vážně ? Ty se tady ale více, než jako člen ČRS chováš jako bulvární internetový diskutér. Kdyby jsi skutečně chtěl znát informace, skutečně na MO Havířov dojdeš zeptáš se a dostaneš odpověď .To přece není o tom „mít koule“, někam dojít. Jen bych byl rád, kdyby jsi neurážel můj intelekt a schopnost napsat souvislý text a opatřit ho argumenty. Nyní skutečně chápu důvod, proč nemá smysl odpovídat na dotazy nebo invektivy na serverech a sociálních sítích. Ty zde můžeš napsat cokoliv, jakoukoliv lež, výmysl, ale já do osobní roviny moc přejít nemohu a taky bych to nedělal. Proto jsem Ti taky vykal. Na nic si opravdu „nehraju“.. Osobní věci bych vyřizoval osobně a ne přes internet. Do toho ranku spadají i další Tvé invektivy v druhém komentáři. Opravdu pro mě nemá smysl je rozebírat i když jsou to zase jen Tvé domněnky a výmysly. Odpovědí bych obrátil diskuzi směrem, který nemá nic společného s tématem se kterým jsi zde začal. Pokud dojdeš na MO Havířov, dostaneš své odpovědi. V opačném případě na Tvé internetové klepy, omlouvám se za ten výraz, reagovat nebudu. Nemá to smysl. Vše, co tady píšeš je podle mě vedeno osobními důvody a neznalostí. Pro Tvou informaci zde odkazuji na stránky ČRS, ale je to to poslední, co pro Tebe lze udělat.

     DOTAZ : Mám dotaz, který se týká vyhrazování míst pro hendikepované rybáře.
     Přesto, že na vašich stránkách je u míst vhodných pro handicapované rybáře napsáno k této problematice že:
     Takto vyznačené místo není handicapovaným rybářům vyhrazeno. Vyjadřuje pouze skutečnost, že se jedná o místo vhodné pro rybolov provozovaný tělesně postiženými osobami. Přijde-li tedy např. rybář na vozíčku na takto označené místo a toto místo bude již obsazené jiným rybářem, může tohoto rybáře pouze požádat o uvolnění místa (v rámci slušnosti). Uvolnění místa se v žádném případě nelze dožadovat s odvoláním na označení místa v soupisu revírů, na webových stránkách či značkou. Toto označení má pouze informativní charakter a upozorňuje na dobré možnosti příjezdu, parkování a lovu ryb pro osoby s tělesným postižením.
     U MO Olomouc je v dodatku pro rok 2016 u rybářského revíru 471 116 Poděbrady 1A psáno: Na revíru je vyznačeno místo vhodné pro lov handicapovaných rybářů (www.rybsvaz.cz viz rybářské revíry). Na tabuli, která je přímo na revíru a je od tohoto místa vzdálená 20 metrů se ovšem píše:
     Místo označené cedulí se symbolem rybáře na invalidním vozíku je přednostně určeno pro držitele průkazu ZTP-P ZTP s pohybovým omezením (vozíčkáře a osoby tělesně postižené-pohybující se pomocí francouzských holí nebo berlí). Lovící na tomto místě je povinen toto omezení respektovat a místo „určené osobě“ na požádání neprodleně uvolnit. Nerespektování tohoto omezení bude považováno kontrolními orgány za hrubé porušení BPVRP.
     Na revíru č. 471 030 Chomoutov 1A je v doplňku psáno totéž.
     Zajímá mě jestli tento rozpor je v souladu s platnou legislativou. Chci znát jednoznačnou odpověď. Zda lze rybářské místo vyhrazovat nebo ne. A když ano, jakou má oporu v zákoně. Děkuji za váš čas.

     ODPOVĚĎ : Jednoznačná odpověď zní, že takové místo pro rybáře, byť hendikepované, vyhradit trvale nelze. Ustanovení § 14 odst. 4 věta první vyhlášky č. 197/2004 Sb. vyhrazování místa k lovu zakazuje. Ze systematického zařazení tohoto ustanovení logicky plyne, že zákaz vyhrazování míst k lovu se týká rybářů (fyzických osob). Určitou modifikací je ustanovení bližších podmínek výkonu rybářského práva na revírech ČRS v čl. X., podle něhož uživatel rybářského revíru má oprávnění vyhradit ve zcela výjimečném případě a po dobu nezbytně nutnou, místa k lovu. Toto ustanovení se ovšem netýká trvale označených míst vhodných k lovu hedikepovanými rybáři, směřuje prakticky výlučně k přípravě a pořádání rybářských soutěží v LRU.
     Když se uživatelé revírů snažili vyjít vstříc našim hendikepovaným kolegům a trochu jim pomoci v tom, aby se mohli také věnovat rybolovu, vycházeli z toho, že bude naprostou samozřejmostí ostatními rybáři respektováno těch pár míst takto označených a někdy i upravených pro hendikepované rybáře. Zřejmě se ovšem obyčejné lidské slušnosti někde nedostává. Jen bych chtěl upozornit, že pokud si „zdravý“ rybář, který obsadil místo označené jako vhodné pro hendikepované rybáře, dokáže razantně vymoci svá práva na místo lovu, pak jemu i uživateli revíru, který vydává povolenku, také můžeme připomenout, že na vydání povolenky není právní nárok. A ještě něco, Stanovy ČRS v § 4 odst.2 písm. f/ ukládají členům svazu povinnost vystříhat se všeho…….“.co by narušovalo rybářskou etiku, vzájemný respekt ve vztazích mezi rybáři a rybářskými organizacemi“. A nesplnění členských povinností může být považováno za kárné provinění. A není tedy ani třeba, aby bylo místo pro hendikepované rybáře označeno jako vyhrazené, nikoliv jen jako vhodné.
     JUDr. Alexander Šíma

     DOTAZ ČÍSLO : 177
     https://www.rybsvaz.cz/beta/index.php/legislativa/dotazy

 2. Ano v MO- HAVÍŘOV pán jednatel sponzoruje svou celou rodinu a rozdává povolenky zdarma -otec pána jednatele za zásluhy .Za jaké ?????? A to místo pro invalidy které má pán jednatel pro svého otce v takových končinách kde má zdravý rybář problém dojít ,je to cílené . Už by měl někdo konečně stou slavnou organizací v čele s pánem jednatelem udělat pořádek.

 3. Vážený pane, rád bych jako člen výboru MO Havířov zareagoval na Váš komentář. Musím vyjádřit hrubý nesouhlas s tvrzením, které jste zde napsal. Nic podobného se v místní organizaci neděje. Svá tvrzení byste měl doložit. My naopak doložit schopni jsme, že členové MO o kterých zde píšete mají své povolenky řádně uhrazeny, vše vždy bylo a je řádně zaúčtováno. Svým tvrzením, podle mého, poškozujete dobré jméno ČRS, což podle stanov ČRS , které jistě jako člen rybářské stráže dobře znáte, patří mezi závažné porušení těchto. Ujišťuji Vás, že my naopak hodláme toto dobré jméno, jako řádní členové, hájit. Pokud pro svá tvrzení nemáte důkazy, dopouštíte se tím navíc, podle mého názoru, pomluvy a já navrhnu podat trestní oznámení. Urážíte tím výbor MO.
  Co se týká vymezení míst pro invalidy, měl byste vědět, že tato místa byla vybrána na základě vícero kritérií a jedním z nich byl i fakt, že již prokazatelně na tato místa docházejí rybáři z řad ZTP. Místa jsou vybrána tak, aby v dané lokalitě bylo dost prostoru i pro nehendikepované rybáře. Dále bych Vás rád upozornil, že tyto naše cedule v žádném případě z místa v případě příchodu hendikepovaného, nikoho nevykazují ! Na to nemáme právo a ani to nebylo nikdy cílem. Naše opatření apeluje na soudržnost a pochopení i základní lidskou toleranci, mezi rybáři.Cedule pouze upozorňují na to, že místo je z několika důvodů pro vlastníky ZTP vhodné a hendikepovanými jsou, proto vyhledávanými. Od jejich umístění jsme nezaznamenali žádné problémy mezi rybáři. Pravděpodobně je mezi rybáři dostatek slušnosti a pochopeni. Ani jedno z Vašich tvrzení není pravda. To první je lehce prokazatelnou lží a to druhé zásadním zkreslením reálného stavu.

  • Pokud vim pane Molata vždy když jsem měl problém tak jsem na svaz došel . A taky vim že jste člen výboru ktery nebyl zvoleny na členské schůzi a nemusite mit strach o me komentáře přísti rok totiž odchazim do jine organizace a myslím že se zname .Taky vim co jsem kolikrát slyšel jak se jisty člen výboru prohlašoval co vše zařadi . A jinak na ja to koule mam klidně přijdu na svaz v pondělí a mužem si to vyříkat nemam s tim problém ale nevím co mi říkat člen výboru ktery je ve svaze něco přes rok .

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -