DomůNovinkyPŘEHLEDNĚ: Výlov Rožmberka je tady! Co návštěvníky čeká?

PŘEHLEDNĚ: Výlov Rožmberka je tady! Co návštěvníky čeká?

- Reklama -

V Třeboni proběhne o tomto víkendu velký svátek. Tamní rybáři se chystají na výlov největšího rybníku Rožmberka. A bude to zase událost! Návštěvníci výlovu se mohou těšit na doprovodný program: K dostání budou rybí speciality, nachystaná je ukázka rybářského řemesla nebo rybářské techniky. Nejmenší návštěvníci pak mohou navštívit dětský koutek, takže ani děti se rozhodně nebudou nudit!

Výlov Rožmberka probíhá od pátku 13. října do neděle 15. října. První zátah výlovu bude vidění vždy již tradičně v 7 hodin ráno. Po vytřídění, zvážení a naložení ryb bude následovat další zátah. Ten bývá mezi 10. a 13. hodinou. Rybáři očekávají, že z Rožmberka vyloví až 160 tun ryb, z toho 140 tun bude kapra. Na místě výlovu bude cena naší tradiční ryby 75 korun za kilo bez rozdílu zatřídění. I v letošním roce se čeká obrovská návštěva. Například vloni si na výlov našlo cestu až 59 tisíc lidí.

Co se týče dopravy: Příjezd k výlovu je jednosměrnou ulicí přes obec Lomnici (tak jako v minulých letech). Parkování je zajištěno na louce u Rožmberka. Dopravu budou korigovat dopravní policisté. Na výlov ale lze dojet i vlakem! Ze stanice Lužnice je to k rybníku necelý kilometr.

 

Ceny ryb: Na výlovu stejné, potom se zvýší…

„Pro výlov Rožmberka jsme nepřistoupili ke zvýšení ceny oproti minulému roku, zůstává stejná. Ale pro listopad a prosinec k nárůstu cen kapra dojde. Neříkám, že bude nějak extrémní, ale bude,“ řekl Deníku Josef Malecha, předseda představenstva Rybářství Třeboň.

„Tento rok je v průměru let minulých, nicméně kvůli vysokým teplotám a nízkému stavu hladin našich rybníků se projevily zvýšené náklady hlavně na krmení,“ vysvětluje předseda Malecha. Situace byla tak vážná, že některé rybníky se budou lovit až na jaře nebo dokonce až na podzim příštího roku.

Kompletní informace o výlovu naleznete ZDE.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -