Domů Novinky Převážení trofejních kaprů? Rybář si ponechal kapry o délce 94 a 102...

Převážení trofejních kaprů? Rybář si ponechal kapry o délce 94 a 102 centimetrů! Na revíru platí K-70

- Reklama -

Porybní na jednom svazovém revíru natrefili na rybáře, který si ponechal dva trofejní kapry. Ryby měřily 94 a 102 čísel. Jenže! Problém je, že na tomto revíru je stanovená K-70, kdy každý rybář je povinen šetrně vrátit uloveného kapra zpátky do vody. Tento rybář tak neučinil! Nejhorší na celém případu je to, že podle dostupných informací se tohoto vážného přečinu už v minulosti dopustil. Bude Český rybářský svaz nadále jen přihlížet tomu, jak mu někteří problémoví jedinci kradou to nejcennější?

„Včerejší noční kontrola na revíru, kde je stanovená K-70 si jeden z lovících ponechal dva kusy kaprů 94 a 102 centimetrů. Před dvěma oky mu za to samé byla zadržena povolenka k lovu. Ryby vážily přibližně 41 kilogramů,“ stojí u fotografie ulovených ryb.

NEJLEVNĚJŠÍ BOILIES: Boilies KAPRPRO losos/patentka jen za 59 Kč/kg!

Tady není o čem, tohle je přestupek jako hrom! A Český rybářský svaz by si měl rychle uvědomit, jestli o takové rybáře vůbec stojí! Není na místě vyřazení z řad rybářů? Anebo přijde obligátní trest, aby se „neřeklo“, a jedeme dál? Právě tyhle případy jsou nejvíce k vzteku!

A pak se někteří rybáři velice diví, že jsou jim zadržovány povolenky za zasakování kaprů před focením. Divíte se, když někteří prostě trofejní ryby nepouští, i když jim to přikazují pravidla? Ohledně sakování ryb už v minulosti předseda středočeských rybářů Dušan Hýbner napsal: „Pokud rybu zasakujete, je dle platných BPVRP na revírech ČRS považována za rybu přisvojenou a RS by Vám měla na revíru, kde je K-70, zadržet povolenku (pozn. redakce: Pokud zasakovaná ryba přesahuje 70 centimetrů).“

 

Ceník trofejních ryb

Jakou škodu rybář vlastně způsobil? Jako „měřítko“ může posloužit ceník trofejních kaprů, který je k vidění na webu Rybníkářství Pohořelice. Z něho je patrné, že čím těžší ryba, tím větší cena za kilogram. Cena za opravdu trofejního kapra, který přesahuje 20 kilogramovou hranici, pak šplhá přes 1000 korun za kilo!

 • Kapr (10 – 10,99 kg): 196 korun s DPH/kg
 • Kapr (11 – 11,99 kg): 219 korun s DPH/kg
 • Kapr (12 – 12,99 kg): 242 korun s DPH/kg
 • Kapr (13 – 13,99 kg): 288 korun s DPH/kg
 • Kapr (14 – 14,99 kg): 334 korun s DPH/kg
 • Kapr (15 – 15,99 kg): 391 korun s DPH/kg
 • Kapr (16 – 16,99 kg): 449 korun s DPH/kg
 • Kapr (17 – 17,99 kg): 506 korun s DPH/kg
 • Kapr (18 – 18,99 kg): 575 korun s DPH/kg
 • Kapr (19 – 19,99 kg): 690 korun s DPH/kg
 • Kapr (nad 20 kg): 1150 korun s DPH/kg

Ceník, který je k vidění na webu Rybníkářství Pohořelice, berte jen jako orientační. Cena samozřejmě může kromě velikosti a váhy ryby záviset třeba i na jejím vzhledu (lysci jsou žádanější pro jejich fotogenickou stavbu těla). Takže cena za kapitálního lysce může být ještě větší…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

21 KOMENTÁŘE

 1. Nechápu, na co to měl? Vždyť to nemůže být k jídlu. Kapr už tak nemá maso nic extra a ještě k tomu takové stařešiny. Ten tuk musí páchnout. Kapr je nejlepší tak kolem 50 cm. Kosti už má větší s současně ještě chuťově slušné maso. Opravdu škoda takové ryby zabíjet. A neměl by být ten člověk potrestán v rámci ČRS, ale také v přestupkovém řízení na krajském úřadu? Nejen kapři nad 70 cm, ale ulovením už 1 ryby překročil denní limit 7 kg a když si ji ponechal, tak nesměl už dál chytat. Nejen tedy porušení BPVRP, ale také přímo zákona o rybářství.

  • Chtěl je prodat do soukromé vody již párkrát se nám stalo že jezdil majitel soukromáku k vode a celý den objížděl rybáře že koupí vše nad 10 kg .

 2. Tak si je chtěl nechat ryby jsou pro všechny tady řešíte takové věci jako by vykradl auto myslím že tady jsou v ČR jsou jiné věci k zamyšlení než tohle, nechcete ho zavřít na rok do vězení náhodou?
  Fuj ubožaci koukněte se jak se zvedá DPH ale to je jedno hlavně že máte práci a děláte za pár korun nájmy nahoru a platy dolů tohle je podle vás v pohodě koukám že by jste raději nechali člověka chcipnout než mu nechat aby se třeba najedl ryby tady v ČR se zachvilku bude platit i přechod pro chodce ale vy řešíte hovna, jste na ostudu a cela rybářska sekta také necháváte si platit za chytání ryb a ještě pak je problém když si někdo odnese rybu fuj chce se mi blejt 🤮

   • Milý Lojzo, máš pravdu, že se nad některými lidmi chce zvracet. A ten kdo to schvaluje je stejný pacholek jako ten PYTLAK. Udělal to podruhé – pytlactvi je TRESTNÝ ČIN!!!!!! Je třeba to řešit. Jinak by v té vodě nic nebylo. A kdo to koupí by se měl také stydět. Když už se někdo dopustí tohoto činu – měl by být vyloučen celorepublikové – chce to jmenný registr Rybářů – aby si nešel udělat papíry do vedlejší organizace. Bobika

  • No ty jsi úplný asociací Mimoň, který má životní hodnoty a respekt k přírodě uloženy hluboko ve svém smradlavém podpažní. A kvůli takovým lidem jako jsi ty! je v Česku bordel, protoze nerespektuje pravidla.
   Vůbec jsi nepochopil autorův článek.Přistě si něco 3x rozmysli, než něco veřejně napíšeš.

  • Máty, ty seš naprostý neandrtálec, a za takové jako si ty se stydím, že jsem Čech. Sebrat papíry i tobě ty ignorante. Do hajzlu, když jsem členem nějakě skupiny a jsou tam určená pravidla, tak je máš dodržovat. Máš být rád, že se o ty vody někdo stará.

   • Ne, začínal jsem rybařit jako malej harant a nedávno jsem se k tomu vrátil. Baví mě to a sem hrdej na to, že sem RYÁŘ. Takoví jako vy nejsou rybáři ale povl.

 3. Tak se boblej mel to na kšeft a prodá to někomu na soukromej rybník za půlku z ceny a ne že to bude žrát……

 4. Když už to udělal po druhé dal bych mu dle ceníku pokutu a ještě bych ho doživotně vyloučil z řad rybářů. Tohle není rybář, ale ostuda všech rybářů.

 5. Pokud někdo něco takového udělá, není to z neznalosti ani nedbalosti.
  Vznikla škoda převyšující několikanásobně 5.000,- tudíž se jedná o trestný čin. Každý, kdo to obhajuje je minimálně stejným lotrem…

 6. Návrh na opatření.
  1.Zákaz fotografování .
  2.pokud takový kapr bude ležet u někoho na podložce,
  Automaticky sebrat papíry za možné poškození ryby.
  3.ryba se dá fotit i ve vodě, bez toho aby ji někdo válel ve vážícím saku, nebo pusinkoval jak uchyl.
  4.manipulace s rybou větší jak 70 cm. V podberaku považovat za prisvojovani si ryby. Prostě a jasně stanovit, za trestný čin, jinak se těchto lidí nelze zbavit.
  Jo ps:já už si nečtu názory haterů. Takž sory.
  5.celkově manipulace s každou rybou je potenciálně nebezpečná, kvůli poškození ryby hlavně podberaku, vážící sak,
  Kdo má rád ryby tak je s nejvyšší opatrností vyháčkuje ve vodě, a nepřidava jim ještě stres s toho jak se musí válet někde na podložce u rybníka.

  • Pane antonín je vtipálek už vás vidim jak lezete odhačkovat rybu do vody třeba v chladném počasí 😂😂
   Fotka rybě neublíží pokud sní nefotite hodinu tak samo podložka je v pohodě pokud ji rybář používá a to co píšete že manipulace s rybou větší jak 70cm v podberaku by byl trestný čin tak na co by ty podběráky vlastně byly pan asi nikdy neměl větší rybu tak tu píše také blbosti

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -