Domů Akční nabídka Úspěšný lov kaprů: TOP 3 boilies na kapry do teplé vody! Jaké...

Úspěšný lov kaprů: TOP 3 boilies na kapry do teplé vody! Jaké vybrat?

- Reklama -

Teplá voda je kolikrát docela složitou překážkou při lovu kaprů. Za vyšších teplot kapři nepřijímají tolik potravy, takže v tuto chvíli je nutností, je okamžitě zaujmout. Ano! Pod háčkem musíme mít takovou kuličku, která dokáže přilákat i pasivnějšího kapra, a donutit ho ji sebrat. Ne! Neznamená to, že máte kupovat to nejdražší boilies! To v žádném případě! Je ale dobré pamatovat na několik zásadních faktorů, které vedou k úspěchu. Jaké tedy vybrat boilies do teplé vody? Pojďme se na něj podívat blíže…

Aby naše nástraha v teplé, letní vodě byla úspěšná, je zapotřebí myslet na několik věcí. Zaprvé: Nástraha musí za vysokých teplot spolehlivě pracovat a vytvářet koncentrovanou pachovou stopu. Dobrou zprávou je, že za vysokých teplot spolehlivě pracuje většina surovin obsažených v boilies. Tohle je oproti lovu ve studené vodě velká výhoda! Ale!

Je třeba si uvědomit, že v teplém období pod hladinou vše „kvete“. Těch atraktivních pachů je tak pod vodou celá řada. Je nutné vše „přebít“! Proto používejte boilies s ostrou vůní. Neznamená, že máte používat silně páchnoucí boilies! Ne, v létě kapři dobře reagují například na ovocné esence s příjemnou sladkou vůní. Je ale zapotřebí, aby ona ovocná esence byla krásně koncentrovaná, aby ve vodě vytvořila silnou pachovou stopu. To je pro úspěch zásadní!

Dalším zcela zásadním faktorem je zbarvení. Jen si to představte: Pod hladinou v létě jsou dna našich revírů často pokrytá zelenou vrstvou vodních rostlin. V tomhle se kuličky boilies snadno ztratí! Použijte proto kuličky s výrazným zbarvením (ne nutně fluo), které půjdou vidět na zarostlém, ale také na zaneseném nebo kamenitém dně. Nezapomínejte na to, že kapři dobře vidí kontrastní věci – třeba červenou nebo bílou barvu na tmavém povrchu!

A co se týče směsi: Je zásadní, na jak dlouho k vodě jdeme. Pokud jen na pár hodin, pak můžeme použít boilies s rychlým rozpadem. Takto „postavené“ kuličky vypouští atraktivní vůni a drobné částice, které lákají kapry. Jestli chytáme kapry na jednom místě po dobu několika dní, pak můžeme použít kuličky s rozpadem 24 a více hodin (např. tvrzené kuličky). Na tyhle vlastnosti boilies také pamatujte! Ale teď už si konečně pojďme ukázat favority pro lov kaprů v teplé vodě…

 

Boilies LK Baits ReStart Wild Strawberry

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Hit letošního léta! Jde vidět, že rybáři se zase rádi vracejí k osvědčeným příchutím, které v minulosti zaručeně jezdily. To samé platí o jahodě! Tyhle kuličky s luxusní ovocnou příchutí mají v letošním roce na kontě celou řadu obrovských ryb! A zejména v teplém období! Boilies LK Baits ReStart Wild Strawberry má nádhernou vůni lesních jahod, která ve vodním prostředí vytváří koncentrovanou pachovou stopu. Tohohle si všimne každý kapr!

Další obrovskou předností je, že tyto kuličky mají základ ve špičkové směsi, která obsahuje mléčné bílkoviny, předtrávené proteiny, ale také například LT rybí moučky. Tato směs tak obsahuje vše, co mají kapři tak rádi, a proto tak spolehlivě jezdí! Nesmíme zapomenout ani na krásně výrazné zbarvení, díky kterému jdou tyto kuličky vidět jak na zarostlém, tak i zaneseném nebo kamenitém dně. Tohle je perfektní boilies pro letní lov kaprů!

 

Bílé boilies KAPRPRO

Výrobek je dostupný na e-shopu KAPRPRO.cz za nejnižší cenu na trhu!

Geniální kuličky do teplé, letní vody! Proč máme toto boilies tak rádi? Zaprvé: Cena tohoto boilies je v porovnání s jiným výrobci skutečně lidová! A i když tyto kuličky obsahují samé dobroty, může si je dovolit skutečně každý. Další velkou předností jsou použité esence. Do teplé, letní vody doporučujeme ovocné a sladké příchutě, které jsou v tomto případě skutečně koncentrované. Díky tomu tak tyto bílé kuličky KAPRPRO vytváří velmi silnou pachovou stopu. Bomba!

A nesmíme zapomenout ani na krásně jasné bílé zbarvení! Znova: Kapři velice dobře vidí kontrastní věci na dně. To znamená, že pokud na dno naházíme bílé kuličky, máme „vyhráno“! Bílá barva jde velice dobře vidět jak na zarostlém, tak i zaneseném nebo kamenitém dně. Neexistuje povrch, na kterém by tyhle koule nebyly vidět! Super!

 

Boilies NIKL Scopex & Squid

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Dnes již legendární boilies z dílny kolínského šéfkuchaře Karla Nikla. Tyhle kuličky používají skuteční kaprařští fajnšmekři! Boilies totiž obsahuje trochu pozapomenutou geniální surovinu – scopex! Ano, právě jemně nasládlá, smetanová příchuť scopexu má na kontě celou řadu obrovských kaprů. Znova: Je škoda, že milovníci kaprů na tuhle surovinu trochu zapomněli, protože pořád skvěle chytá! Navíc, výbornou zprávou je, že tyto kuličky jsou k dostání za super nízkou cenu!

Scopex je v těchto kuličkách od Karla Nikla spojen s prvotřídními masovými moučkami. Díky tomu vznikla špičková kombinace sladké a masové příchutě, na kterou kapři velice dobře reagují. Boilies NIKL Scopex & Squid je k dostání v několika průměrech a baleních – rybáři si mohou vybrat z kuliček 18, 21 nebo 24 mm. Záleží jen na vás, jakou velikost potřebujete. Tyto kuličky jsou z našeho pohledu „černým“ koněm tohoto seznamu – jsou vynikající!

Ilustrační foto: Chyť a pusť, KAPRPRO

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -