DomůNovinky„Proč by rybáři měli mít výjimky?“ ptají se naštvaní lidé! Média píšou...

„Proč by rybáři měli mít výjimky?“ ptají se naštvaní lidé! Média píšou o „noční výjimce“ pro rybáře

- Reklama -

Velké mediální domy si všimly výjimky, která povoluje rybářům výkon rybářského práva i přes noční zákaz vycházení. Pro rybáře totiž neplatí noční zákaz vycházení od 21. hodiny, rybařit mohou až do 22. hodiny. O této výjimce informovala velká média jako iDNES.cz nebo iRozhlas.cz. Zpráva u některých lidí vyvolala naštvání. Někteří se například ptají, proč by měli rybáři mít takovou výjimku…

Včera velká média informovala o tom, že rybáři mohou „přetahovat“ noční zákaz vycházení až do 22. hodiny. „Stát podobně umožňoval lov a rybaření i při předchozích nouzových stavech a lockdownech. Při první koronavirové vlně mohli myslivci lovit individuálně, podobně mohli individuálně rybáři chodit na ryby,“ napsal web iDNES.cz.

Tip pro rybáře: Nejlepší nástraha na kapry na začátek sezóny! Je šťavnatá a krásně voní!

Tato zpráva ale u „nerybářské“ veřejnosti vyvolala spíše negativní reakce. Při pohledu do názorové sekce pod články se objevila například rýpavá poznámka: „Vypadá to, že ve sněmovně je dostatečný počet rybářů a myslivců, zato například sportovců jezdících na běžkách ani jeden,“ napsal diskutér Václav. Ten tak narážel na včerejší zprávu, kdy policisté na čtyřkolkách kontrolovali běžkaře v Jizerských horách. „Takže právo chytat ryby je více než právo na volný pohyb a osobní svobodu?“ napsal s trpkým nádechem Petr.

Jiní si ze zmíněné zprávy o možnosti rybařit až do 22. hodiny dělali spíše legraci. „Stačí na večerní procházku po městě rybářský prut, nebo je k tomu potřeba i rybářský lístek? Máme doma takový ten dětský prut na chytání platových rybiček. Bude to stačit?“ ptá se ironicky v diskuzi Karel. „Už se těším na noční procházku Václavákem s prutem a rybářským lístkem,“ doplnil diskutér Aleš.  

 

Jiné záliby: Některé výrazně omezené, jiné zakázané

Fotbal: V současné době je volnočasové hraní týmových sportů včetně fotbalu zakázáno. Toto omezení vyplývá jak ze zákazu volného pohybu osob, tak z uzavření vnitřních i venkovních sportovišť pro veřejnost.

Cyklistika: Pokud jedete na kole v rámci sportovní a volnočasové aktivity, můžete se pohybovat pouze na území obce, kde máte trvalé bydliště. Na kole lze takto jezdit v době od 5:00 do 20:59.

Běhání: V současné době můžete jít běhat, ale pouze na území své obce a s nasazenou rouškou

Lyžování: V současné době je provoz lyžařských vleků a lanových drah zakázán

Běžky: Na běžky je možno i nadále chodit, ale pouze v obci, ve které bydlíte! Je však třeba dodržovat všechna hygienická pravidla. Během sportování neplatí výjimka ohledně nošení roušek.

Bruslení: Bruslit na přírodních plochách je možné, ale pouze v obci, ve které bydlíte! Při takové aktivitě je třeba dodržovat všechna hygienická pravidla, zejména pravidlo 3R (roušky – ruce – rozestupy).

Tip pro rybáře: Nejlepší nástraha na kapry na začátek sezóny! Je šťavnatá a krásně voní!

Plavání: Provoz a používání umělých koupališť je zakázán. Tento zákaz zahrnuje i plavecké bazény, koupelové bazénybazény pro kojence a batolata i brouzdaliště.

(zdroj: covid.gov.cz)

 

Aktuálně k výkonu rybářského práva 

Lov ryb: Aktuálně je povolen lov ryb udicí pouze v místě bydliště rybáře (tedy v katastru obce). Noční zákaz vycházení se výkonu rybářského práva netýká, je tedy možné lovit po celou povolenou denní dobu lovu (od 5 do 22 hod). Bivakování není součástí výkonu rybářského práva, mimo povolenou denní dobu lovu tedy není možné u revíru přespávat.

Výkon funkce rybářské stráže: Rybářská stráž, jako úřední osoba, má ze současných omezení výjimku a její činnost není zákazem pohybu a zákazem nočního vycházení omezena. Samozřejmě apelujeme na důsledné dodržování všech platných opatření (respirátor, minimalizace kontaktu, odstup od kontrolovaného rybáře, časté používání desinfekce).

Hospodářská činnost na revíru: Nezbytné a neodkladné činnosti v rámci péče o revír, jako jsou výlovy nebo vysazování ryb, jsou nadále na základě výjimky povoleny.  Při výlovu rybníků v zastavěném území obce nemusí osoby provádějící výlov používat v rybníku ochranných prostředků dýchacích cest, jsou však povinny udržovat minimální rozestupy. 

Tip pro rybáře: Nejlepší nástraha na kapry na začátek sezóny! Je šťavnatá a krásně voní!

Skládání zkoušek pro získání prvního rybářského lístku on-line: Zkouška může být prováděna formou online konference. Protokol o absolvování zkoušky musí být podepsán uchazečem i pověřeným subjektem. Protokol se ukládá u pověřeného subjektu, který jej uchovává po dobu deseti let. Po dobu nouzového stavu v souvislosti s onemocněním Covid-19 je možné zaslat úspěšnému uchazeči protokol například prostřednictvím e-mailu či jinou elektronickou formou. Následně úspěšný uchazeč musí zaslat pověřenému subjektu podepsanou kopii zpět.

(zdroj: Český rybářský svaz)

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

15 KOMENTÁŘE

  • Ještě dodám, že stejně jako ostatní nemůžem rybařit mimo okres. Takže je nás hodně takových, kterejm je tahle výjimka k ničemu. Než abych šel doprostřed města na mrtvou Sázavu, tak budu radši doma.

 1. At si udělají rybářské a lovecké lístky…. Pak ať remcaji omezení v lovu máme víc než dost! včetně cyklostezek hned na zádech okolo vody a různých zákazu.

 2. Pane ministře od kdy se může může rybář u vody nákazyt nějakou nemocí, když je vody sám sto ještě v tuto dobu Vy snad už nejste normální uvažujte zdravým rozumem .Tento bordel co teď je Vaše neschopnost . Zamyslete se nad sebou nejste přeci nadčlověk!Ulbert

 3. V našem katastru žádný revír není, proto pojedu do katastru jiné obce a každý mi může políbit spodní záda.

 4. Chápu, nemůže se hrát pos..nej fotbal tak je třeba natřít i chudáky rybáře kteří u toho rybníka rozhodně patří mezi nejhorší šiřitele… Je mi líto těch ubohých mozečků …

 5. Doufám,že v případě prodlužování stávajícího stavu,nám vrátí část peněz za povolenky.Kdyz už chcete srovnávat jízdu na kole a běžkách, protože tyto aktivity nic nestojí,ale rybáři za povolenky ano.

 6. Po okrese se mohu pohybovat jakkoli, ale na ryby mohu jen v místě bydliště, v katastru obce. Velmi dobře, žádný revír v místě bydliště nemám.

 7. Rybářský svaz vybral od rybářů třičtvrte miliardy za povolenky příspěvky brigády známky a dává od všeho ruce pryč. Nebo si hraje na mrtvého brouka a nic pro své členy není schopen prolobovat. Omezující nesmyslné opatření se mění jako počasí v dubnu… Jedná inteligentní hláška střídá druhou a jen to podněcuje k občanské neposlusnosti. Jestli není čas na změny ve vedení crs. Mluvčí crs prohlásil že není vina na straně svazu… Když členové požadovali vrácení peněz… A to se hluboce mýlí… Nečinnost je právě ta chyba. Co všechno se už za poslední dobu rybářům zakazalo…. Proč si to necháváme líbit. A nakonec z nás ještě udělají nebezpečná individua co roznaseji covid…. Vítejte v Kocourkove.

 8. Viki:
  To,co se dělo na horách,na to se asi už zapomnělo?
  Z mapy,covidu,to jasně vyplívá.
  V bydlišti, revír nemám. Dal,bych to na okres.
  Do supermarketu, mužů. To nedává smysl.
  Tím nařízením,se zvýhodňují rybáři, kteří mají v bydlišti,
  možnost rybařit.
  Ministerstvo vede Brabec, není se čemu divit!!
  Petrův zdar.

 9. Navážej se do vlády a ne do chudáku rybaru. Mi už máme tolik Omezení od CRZ atd. A myslim si že brzy budem ryby6 nosit do revíru.!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -