DomůNovinkyMinisterstvo zemědělství: Rybaření pouze v katastru obce! A jen do 20:59 hodin!

Ministerstvo zemědělství: Rybaření pouze v katastru obce! A jen do 20:59 hodin!

- Reklama -

AKTUALIZOVÁNO (5. března 2021, 15:50): Od pondělí 1. března 2021 platí na území České republiky krizová opatření, která mimo jiné zakazují cestování mezi okresy. Cílem krizových opatření je omezit pohyb osob, aby nedocházelo k dalšímu šíření koronaviru. Pochopitelně, ihned po zveřejnění krizových opatření se začala ptát rybářská veřejnost na to, zdali mohou při výkonu rybářského práva cestovat mezi jednotlivými okresy. Jak to tedy bude? Ministerstvo zemědělství uvedlo, že lov ryb na udici je povolen pouze v rámci území obce, ve které má rybář bydliště…

Na webu Ministerstva zemědělství se píše: 

S ohledem na Usnesení vlády České republiky č. 216 ze dne 26. února 2021 a Usnesení vlády České republiky č. 217 ze dne 26. února 2021 ve znění Usnesení vlády České republiky č. 241 ze dne 1. března 2021 sděluje Ministerstvo zemědělství následující:

Rybářství

Výkon rybářského práva

 • individuální lov ryb na udici v rybářských revírech je povolen pouze na území katastru obce v místě trvalého pobytu či bydliště sportovního rybáře v době od 5:00 do 20:59 hod.
 • výkon rybářského práva v rybářských revírech jako např. zarybňování, hospodářská činnost na revírech a další činnosti, které nelze odložit, nejsou omezeny.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nadupané kaprové navijáky na SHIMANO za super nízké ceny!

 

Rybníkářství

 • individuální lov ryb na udici v rybníkářství je povolen pouze na území katastru obce v místě trvalého pobytu či bydliště sportovního rybáře v době od 5:00 do 20:59 hod.
 • rybníkářství – výlov rybníka a další hospodářské činnosti, které nesnesou odkladu (např. oprava a údržba rybníka a rybničního zařízení) nejsou omezeny.

Zdroj: Ministerstvo zemědělství

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

66 KOMENTÁŘE

 1. V tom přípdě at mi vrátí peníze rybářský svaz!! Protože například v mém trvalém bydlišti se nenachází žádná vodní plocha. Už jste stejní jak ti zloději z vlády.

  • Proč?
   Já mám permanentku na fotbal a taky se nic nevrací, někdo jiný do knihovny a taky mu nikdo nic nevrátí. Je to opatření vlády v nouzovém stavu víme. A vás se to bude týkat tři týdny, já mám permanentku propadlou prakticky celou a stála mě víc než povolenka.. nebuďte sobec.

    • ja na celou vladu totalne babis je slovenska ktera tu jenom krade na ryby jedu v sobotu a at se cela vlada i s policii

     • Taky máme s klukem celosvazové lístky, ale těch pár dnů se snad dá vydržet .
      Netvařme se že o nic nejde.
      Než přitáhnout domů nemoc a pak taky mezi sousedy …
      a pak koukat jak se někdo z toho třeba ani nedostane ……

   • Vy mate permanentku a boty, drez, mozna salu.
    Ja mam povolenku a vybaveni koupene za desitky tisic. Kdo dal vic penez kdyz uz se chcete hadat o sobectvi.

   • Na fotbal se nesmi nikde, kdezto, na ryby muze ten kdo ma ve svem regionu, potazmo obci reku, rybnik, jezero. Ja mam Lipno 20km od baraku ale bohuzel mohu jed pouze 15km tak se pouze koukat na lidi co bydli o tech 5 km dal.

  • Pánové já mám školící středisko a s devíti řidiči mohu být sedm hodin v kontaktu na učebně. Samozřejmě za dodržení všech omezení. Jakou to má logiku, že nesmím sám na ryby? Žádnou.

  • Tak to chci zpátky prachy tvl.. Moje ves nemá ani hasičák a já si můžu čtvrt roku házet tak do akva? Od čeho je tedy lov na udici, rybářské pravo zanesené v zakonech? Mělo by to být na úrovni výkonu obživy, potažmo povolání.. Svaz by si to měl podchytit, nebo by se mohl dočkat hromadné žaloby a že v jeho současném stavu by to bylo KO… Ja nemůžu vykonávat své rybárské právo -> chci zpět peníze.. Procentuelní častku s té zlodějny za dny kdy ho nemohu vykonávat… Času mám dost..

 2. Tak doufám, že rybářské právo se bude moc vykonávát i mimo okres, protože u ty vody nám asi těžko něco hrozí, že jo. Každopádně, jedině kde se dá momentálně chytat jsou řeky, bohužel je mám mimo okres. Takže netrpělivě čekám na vyjádření, protože včera jsem byl na Labi dnes jedu na Jizeru a nějak si neumím představit, že budu čekat 3 týdny teď a pak se někdo rozhodne, může se to klidně prodloužit na další měsíc a to už by mě extrémně , mám naplánovanou dovolenou u vody a nemám v plánu sedět doma, že jo.

 3. Dobrý den. Kde mám rybařit,když žiji v malé obci kde není žádný rybník. Hlavně že jsem dal za povolenku 3.700!!!!

 4. Pokud se budou opatření dodržovat jako na jaře loňského roku,tak nevidím rozumný důvod k omezení rybaření alespoň na okres bydliště,na myslivce se žádná opatření nevztahují .

 5. Tak to je super bydlím na vesnici kde žádný revír není tak budu bez rybolovu to je fakt taškařice rybáři kteří u vody sedí minimálně 5 m od sebe k vodě nemohou ale kytky si koupit můžeme ať žije květinářství Flamengo děkujeme soudruhu Babišovi

  • Víš co vlastním malou květinku, kamarád hospodu dostává nájem i kompenzace aspoň něco. To že pirati řvali že v září nechtějí roušky plus ta dementní černovláska…. Ani jedna strana tuhle situaci nezvládne dobře. Zatím se držíme na 20tis mrtvých . Ve španělské chřipce bylo 80tis mrtvých jen u nás! Tolik nemáme ani chladících návěsů ty opozico. Dud to ještě cca 2 měsíce vydržíme než bude 50%lidi promořeno a naockovano nebo jen porusovat a jen dělat blbosti.

   • A 3 tydny k vodě když je na 50 procentech led no bože. Kolik vas jezdi v mrazech jen par otrlejch a pravejch. Pro ostatní když neni voda nad 20C a venku 30C. Tak tam ani nepachnete.

 6. Neskutečné,CRS by potřeboval pořádně provětrat.Povolenka se musí platit od1.1 a řada rybaru se dostane k vode treba az v breznu nebo v dubnu.Presto s musí zaplatit celý kalendářní rok.Takovou zlodějinu nedělají ani pojišťovny.

 7. Když má člověk mimopstruhovku celosvazovou tak je asi blbost abych chodil na pstruhovou vodu kdo mě sakra bude platit povoleky když nemám pstruhovku

 8. Tak doporučení ČRS rybařit v katastru obce, ve kterých mají rybáři bydliště je stejně úsměvné , tak jako většina chaotických vládních nařízení … v každé druhé obci totiž žádná řeka nebo rybník není☺

   • Řeknu to takhle až zaplatíte za povolenku 6500,- a nemůžete jít rybařit tak bych to nazval trestním činem nad 5000,- z krádeže tak teď mluv ty chytroline…

 9. Kde bychom žádali náhrady když je zamrznuto nebo povodeň? Umírají spousty lidí a tady se řeší jestli zrovna můžeme k vodě. To je úroveň.

 10. S p.prochazkou plne sohlasim.Jso to pdvodnici lhari a zlodeji presne jak ta nase vlada.Proc nemuzu platit ty mesice,ktere budu chytat.Clenskou znamku to je vporadku,ale ty mesice me serou kdyz nechytam.Je to zlodejna nemyslite?Proc bychom meli plati za neco co nedelame.Vzdyt je plno chlapu co se dostanou kvode az brenu nebo dubnu ipozdeji protoze jim to nedovoli pracovni proces to jesnad jasne ne!Vdyt je to jasne jako ty okresy.Dokut tam budou ty prevlecene kabaty tak to nebude nikdy dobr.P.S. to jsem jeste napsaljeste dost slusne.

 11. Tak když jsou ve svazu zloději, tak se na rybaření vykašlete. Všem normalním rybářům co nepřepočítávají cenu povolenky na chycený maso a projetej benzín, se uleví.

 12. Podle mě stále platí vyjádření ministerstva zemědělství z loňského roku, ve kterém je jasně uvedeno, že výkon rybářského práva platí mezi výjimky a zákazy se na něj nevztahují. Platilo to při předchozím nouzovém stavu, a nouzový stav je zase, takže výjimka musí platí také.

 13. V takové situaci bych rád vrátil povolenku a dostal své peníze zpět. Určitě Vám nebudu platit za to, že budu mít povoleno pouze doma koukat z okna. Tak dejte hlavy dohromady a připravte kompenzace za škody, které vzniknou rybářům. Určitě nepočítejte s tím, že rybáři nebudou moci chytat a Vy shrábnete peníze za povolenky, které jsou k ničemu!

 14. Prostě je to v hajzlu a nevěřím tomu že za 3 týdny se něco změní…. Hlavně nech to už rozmzne, nech mužu aspoň někam, nebo jinak asi emu bivak a cestu risk u, někam se zašiju na Labe a budu tam měsíc 😃

 15. Vzhledem k tomu, že nemám mimopstruhovou vodu ve svém katastru a jsem držitelem celorepublikové povolenky pro mimopsruhové vody, a nejsem názoru jako jiný kolega, že toto opatření bude pouhé 3 týdny , nic bych neřešil, ale může to trvat klidně půl roku, tak bych apelovat na příslušné funkcionáře, aby hledali možnosti jak umožnit výkon rybářského práva, klidně s rozestupy třeba 20 metrů , fakt je třeba to řešit, abych alespoň konec dravců se dostal k vodě.

 16. Takže tím pádem když v katastru naší obce Pitín je jen nádraž kolelač rezervní zdroj pitné vody tak asi budu donucen chodit tam když máme vyjebanů vládu nevím koho na rybách nakazím tu rybu??????

 17. Ahoj:
  otázka :
  Jedu do jiného okresu ( případně jiný katastr než obec s trvalým pobytem) v souladu s výjímkou – do zaměstnání. Je v pořádku jít potom, po práci, v tom daném okresu / katastru na nákup, do lékárny, doplnit PHM do auta a podobně při dodržení všech opatření (roušky, rozestupy)?

  jestliže je odpověď ano, měla by platit i zde:

  Jedu do jiného okresu ( případně jiný katastr než obec s trvalým pobytem) v souladu s výjímkou – do zaměstnání. Je v pořádku jít potom, po práci, v tom daném okresu / katastru na ryby, při dodržení všech opatření (roušky, rozestupy)?

 18. Jednoduše si ber igelitku a tvrď že jdeš na nákup do když jdu na ryby tak většinou sám, a rozhodně bych si nesedl schválně vedle někoho fabriky plný coviďáků co marodit nejdou a ty nezavřou ta škodovka mi dostala přes 700 nakaženejch a se stalo.

 19. Můžu jít na nákup do globusu plného lidí do vedlejšího města. Nemůžu jít na ryby k rybníku 3ha. Kde jsme maximálně ve třech. U lesa v přírodě. Kde je nějaká logika? Stejně půjdu, okres neopustím, tak žádná hlídka. Porybný ? Co ten může když neporuším řád?

  • Taky to tak vidím smůla bude když jak je v Česku zvykem potkáš nějakýho udavače.Potom tě asi vyženou.

 20. No paráda rybář sedící sám někde u říčky je nebezpečný,,,, ale fronty v kramech jsou v pohodě, tak už se konečně proberte… Ano některá opatření jsou potřeba ale chtělo by to používat rozum a trochu to doladit pánové…..

 21. Nech si nasero.u chujove….ted co nebdu9dva měsíce jezdit na ryby, ne? To víš že jo…CRS by měl začít něco dělat taky pro rybáře, když už jim platíme takové peníze za to nic nedělani…

  • Fojťas- loni jsme měli také zakázáno jít k vodě-jsem z Uničova a dělám v Litovli. Zavřeli nás jako za války Protektorát Čechy a Morava. K vodě nic. Zaplatil jsem povolenku-brigády nám nebyly umožněny udělat-kdo nám vrátil peníze-nikdo. Já vím ,že za to naše MO nemůžou-rozhodne se v Praze-ale co platí ráno-neplatí už večer. Co bychom ale chtěli-když je tam taková sebranka co si hrabe jen pod sebe-A ESTÉBÁK jim to posvětí-ale jak se říká-na každou svini se už vaří voda. Bobik

 22. Dobry den všem ono by stačilo když by povolili aspon okres. Tam si snad každy najde to sve misto. V katastru skoro nikdo nema. To je učel.

 23. Ja to vidim v celku jednoduse letos jsem se rozmyslel o tom jestli povolenku koupit,jelikoz v lete budu stavet.Tak jsem ji koupil s tim ze ji ted uziju a pak ze bych jezdil na noc.A uz jsem se rozhodl normalne jim to vratim a chci prachy zpet!!!Fanda

 24. Ministerstvo zemědělství mi může víte co
  Rozhoduje zdravotnictví, nebo hygiena. Tito nic
  nezakázali, takže je to povoleno

 25. Máme s manželem pronajatý pozemek u Labe a nevím jestli tam můžeme jet povolenky jsme zaplatili a na ryby nemůžeme ? Divný ! Nějakých 7 km od místa bydliště ? Je to pod to postavené na hlavu .

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -