DomůNovinkyProdej trofejních kaprů z Pálavy? „Na Dyji 6 loví kapitální kapry elektrickým...

Prodej trofejních kaprů z Pálavy? „Na Dyji 6 loví kapitální kapry elektrickým agregátem,“ říká kaprař Tomáš Blažek

- Reklama -

Velmi ostrou diskuzi v rybářských kruzích vyvolal svým příspěvkem na Facebooku známý kaprař Tomáš Blažek, který je často spojován s Novými Mlýny. Právě na těchto jezerech se tento kaprař dost proslavil, neboť zde dokázal ulovit velkou spoustu trofejních kaprů. Jenže! Teď zkušený kaprař otevřel velmi ožehavé téma. O co jde?

„Druhá noc je za námi a už je nám jasné, že v našem lovišti moc velkých ryb není (spíše žádné). V celém našem sektoru se chytlo pár menších ryb. A po pálavských mohykánech ani vidu, ani slechu. Chytáme pořád stejným způsobem, jak jsme zvyklí chytat na tomto jezeře ty největší kapry. Chytáme na dvě kuličky boilie o průměru 30 mm,“ popisuje Tomáš Blažek průběh závodu Stairs2Hell, který se koná na Novomlýnském jezeře.

Pak se Tomáš Blažek ale rozepíše o tématu, které vyvolalo rozporuplné reakce: „Za celý závod se zatím ulovily, na toto jezero, jen malé ryby. S největší pravděpodobností jsou ti největší jedinci zavřeni za vraty na Dyji 6, kde je vesele loví elektrickým agregátem a rozprodávají do soukromých revírů po celé České republice, a i do zahraničí. Což je začátek konce pálavských mohykánů. Odhaduji, že do dvou let bude velký problém tady ulovit velkého kapra.“

Není divu, že tato slova vyvolala bouřlivou diskuzi. Rybáři o „fungování“ Dyje 6 diskutují po celém internetu. Jen pro připomenutí: Na Věstonickém jezeře (Dyje 6) hospodaří Rybníkářství Pohořelice, které patří k nejvýznamnějším podnikům svého druhu v České republice. Firma hospodaří na více jak 140 plochách o výměře více jak 1400 hektarů!

Ano, tento rybníkářský podnik z Pohořelic skutečně nabízí k prodeji trofejní kapry. Ovšem je třeba brát v potaz, že hospodaří na obrovské ploše desítek nádrží, a proto je dost možné, že trofejní ryby pochází právě odtud. Kolik vlastně stojí trofejní kapři z Pohořelic?

 • Kapr (10 – 10,99 kg): 196 korun s DPH/kg
 • Kapr (11 – 11,99 kg): 219 korun s DPH/kg
 • Kapr (12 – 12,99 kg): 242 korun s DPH/kg
 • Kapr (13 – 13,99 kg): 288 korun s DPH/kg
 • Kapr (14 – 14,99 kg): 334 korun s DPH/kg
 • Kapr (15 – 15,99 kg): 391 korun s DPH/kg
 • Kapr (16 – 16,99 kg): 449 korun s DPH/kg
 • Kapr (17 – 17,99 kg): 506 korun s DPH/kg
 • Kapr (18 – 18,99 kg): 575 korun s DPH/kg
 • Kapr (19 – 19,99 kg): 690 korun s DPH/kg
 • Kapr (nad 20 kg): 1150 korun s DPH/kg

Ceník: rybnikarstvipohorelice.cz

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -