Domů Novinky Pytláci na Moravě zabíjí candáty, okouny nebo štiky. Některé ryby nemají ani...

Pytláci na Moravě zabíjí candáty, okouny nebo štiky. Některé ryby nemají ani 30 centimetrů!

- Reklama -

Vodárenské nádrže. Netknutá místa, která jsou pod přísnou ochranou. V těchto lokalitách často najdeme bohaté populace rybích dravců, kteří neoddiskutovatelně přispívají k lepší kvalitě vody. Jenže právě tyto ryby mají v hledáčku pytláci. I přesto, že na vodárenských nádržích platí zákaz vstupu do ochranných pásem, a pochopitelně také zákaz rybaření, najdou se případy, kdy ani toto pytláky nezastaví…

Vodárenské nádrže Vír, Mostiště nebo Slušovice. Tyto všechny lokality obhospodařuje Povodí Moravy. Nádherné přehrady, které leží v panenské přírodě, slouží k zásobování lidí pitnou vodou. Proto břehy těchto přehrad jsou označovány jako ochranná pásma, do kterých platí zákaz vstupu. Jenže!

Tip: Brutální výprodej rybářského zboží! Akční ceny!

ryby-pytlaciOvšem najdou se lidé, kteří tato nařízení nerespektují. A mnohdy jde o pytláky, kteří mají spadeno na bohaté obsádky rybích dravců. Ilegálním lovcům jde především o candáty, okouny nebo štiky. A v plundrování těchto vod je nic nezastaví. „Smutným faktem je, že pytláci zabíjejí ryby, které nedorostly ani do 30 centimetrů. Navíc pytlačením výrazně poškozují účelovou rybí obsádku, která má vliv na kvalitu vody ve vodárenské nádrži,“ říká generální ředitel Povodí Moravy Jan Hodovský.

Proto Povodí Moravy ve spolupráci s policisty nebo městskými strážníky provádí na březích vodárenských nádrží kontroly. A práce vodohospodářské ostrahy přináší své ovoce. Jenom letos ostraha zadržela 22 pytláků, kteří nelegálně lovili dravé ryby.

Tip: Brutální výprodej rybářského zboží! Akční ceny!

pytlaciJaké byly tresty? Pracovníci Povodí Moravy předali pytláky vodoprávním úřadům, a ty jim vyměřily pokuty. Kontroly ostrahy Povodí Moravy probíhají nepravidelně a nejsou časově omezené. A vzhledem k výsledkům práce vodohospodářských pracovníku s policisty či strážníky se dá očekávat, že kontroly vodárenských nádrží budou pokračovat. Jen tak dále!

Redakce InRybar.cz

Foto: Povodí Moravy

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -