Domů Novinky Pytláci zase řádí: 4000 upytlačených línů?! Na jihu Moravy dokonce vypustili rybník!

Pytláci zase řádí: 4000 upytlačených línů?! Na jihu Moravy dokonce vypustili rybník!

- Reklama -

Pytláci na Brněnsku se pokusili upytlačit ryby poněkud svérázným způsobem. Ve Tvarožné, která leží nedaleko Brna, přijeli pytláci k rybníku Pod Santonem, a poškodili zařízení na vypouštění vody. Z rybníku tak začala rychle mizet voda, a cesta k rybám byla rázem mnohem snazší. Pytláci měli spadeno na 4000 línů, kteří v rybníce žijí.

Brněnští policisté řeší velmi ojedinělý případ. Na dvouhektarovém rybníce kdosi poškodil vypouštěcí zařízení, což způsobilo rychlý odtok vody. Cíl byl jasný! Vypustit vodu a upytlačit tisíce línů, kteří ve dvouhektarovém rybníce Pod Santonem žijí. Tyto ryby jsou velice cenné, a proto není divu, že na ně měli pytláci políčeno.

Naštěstí zaměstnanci Povodí Moravy dostali upozornění na poškození daného zařízení, které slouží k ovládání odtoku vody. Zaměstnanci Povodí Moravy tak bleskurychle zasáhli a zastavili odtok vody. Tím tak zachránili líny, kteří byli hlavním cílem pytláků.  „Dílo“ pytláků můžete vidět na přiložené fotografii.

rybnik

Jenže v rybníce zůstala pouze čtvrtina vody. Nebezpečí úhynu ryb bylo tak velmi velké. Naštěstí línům pomohlo počasí. Srážky a nižší teplota vydatně okysličily vodu v rybníce a ryby tak jsou nyní mimo ohrožení. Pokud by ale pytláci řádili v tropických vedrech, jaká jsme v srpnu zažili, pak by pravděpodobně celá obsádka nádherných línů uhynula. Naštěstí se tak nestalo. Teď už je jenom zapotřebí líny pořádně hlídat. Hrozí totiž, že se pytláci pro cenné líny vrátí.

ČTĚTE TAKÉ: Nový byznys pro pytláky? Kilo úhořího masa stojí 1000 korun!

Policie po pachatelích pátrá. Povodí Moravy takový případ pytláctví řeší vůbec poprvé.

Redakce InRybar.cz

FOTO: archiv InRybar.cz a pmo.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -