skingbranding-banner

RAZIE: 600 odebraných povolenek a desítky zadržených pytláků! Rybářská stráž letos „drtí“ nepoctivé rybáře!


Výbornou práci odvádí rybářská stráž z Jihočeského územního svazu. Právě tamní porybní letos posbírali už více jak 600 povolenek. Jihočeská rybářská stráž rovněž velice efektivně udeřila i na pytláky, kterých porybní za rok pochytají několik desítek! Výborná práce! Porybní z jihu Čech povolenky odebírali za těžká porušení proti rybářskému řádu, častokrát se hrubých porušení sešlo více v jednom případě. Podle Jihočeského územního svazu provedou tamní porybní 40 000 až 50 000 kontrol ročně…   

Na stránkách Jihočeského rybářské stráže se píše:

Všichni co sledujete naše stránky o činnosti Jihočeské rybářské stráže: Jistě jste si všimli, že jsme zde v průběhu roku zveřejňovali nejkřiklavější případy porušení zákona o rybářství a rybářského řádu. Některé byly skutečně alarmující, některé k zamyšlení. V současnosti máme zadržených přes 600 kusů povolenek a pytláků, což znamená zhruba 2,5 až 3 násobek oproti předchozím létům.

Není to tím, že by rybáři dělali více přestupků – je to tím, že naše rybářská stráž vykazuje větší aktivitu, a to zejména díky takzvaným poloprofesionálním a profesionálním strážným. Všechny přestupky, za něž byla zadržena povolenka, byly vážné a ve velkém množství případů se jednalo i o kumulaci více přestupků naráz.

Všechny, kteří se o tuto problematiku zajímají, mohu určitě potěšit sdělením, že v prvním čtvrtletí příštího roku bude zveřejněna obsáhlá zpráva o činnosti naší rybářské stráže a statistika a výčet přestupků. A abyste si udělali alespoň orientační obrázek, naše Jihočeská rybářská stráž provede za rok 40 až 50 tisíc kontrol, zadrží přes 600 povolenek k lovu a odhalí několik desítek pytláků.

Jsem přesvědčen, že tato čísla hovoří za vše a že na naše členy rybářské stráže můžeme být patřičně hrdí.

Ing. Karel Koranda, předseda JčÚS ČRS

Zdroj: Rybářská stráž, Jihočeský územní svaz

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

VIDEO: Obrovský sumec albín si udělal z potopeného deštníku úkryt!

admin | přečteno: 6031x | 26.02.2021 | 1 komentář

Děláte to taky tak? Aby rybář pochopil chování dravých ryb …

Rybáři dostanou až 150 miliónů korun za škody po kormoránech! Netýká se svazových vod

admin | přečteno: 497x | 26.02.2021 | Žádné komentáře

Velké vítězství si připsali rybáři, kteří dokázali na půdě Senátu …

Začátek konce rybaření? Evropští úředníci chtěli zákaz rybolovu na území, které je pětkrát větší než Česko!

admin | přečteno: 12126x | 25.02.2021 | 2 komentářů

Jakoby toho na rybáře nebylo málo! Nedávno Evropská agentura pro …

Komentáře

  • Věřím tomu, že nejvíce bylo zadržených povolenek za chytání přes noc. Takže opět zase jen buzerace kaprařů kteří se chovají k rybám šetrně. Co si takhle políčit na ty, co prodávají velké svazove ryby soukromim revírům??

    • Nebylo. Nejvíce povolenek se zadrží za lov na víc udic, podměrečnou rybku na Lipně, nezapisování ponechaných vyjmenovaných ryb a pod.Většinou jde o kombinaci několika přestupků naráz. Lov ryb mimo povolenou dobu lovu je sice také ve statistice významný, ale ne hlavní. A věřte tomu, že Jihočeský územní svaz podporuje 24 hod. rybolov na vybraných revírech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.