skingbranding-banner

REVOLUCE: Rybáři budou odvádět 50 korun z členských příspěvků! Za peníze se koupí nové vody


Středočeský územní svaz se rozhodl k revolučnímu kroku. Vedení středočeských rybářů zřídilo transparentní účet, který bude sloužit jako Fond na nákup vodních ploch. Vedení Středočeského ČRS se rozhodlo, že bude každoročně odvádět 50 korun z členských příspěvků rybářů. Středočechům to ročně „dělá“ něco málo přes 1 700 000 korun! Tento revoluční krok má přispět k připravenosti rybářů, kdy bude nutné nakoupit nové vodní plochy, anebo udržet ty stávají. Situace okolo vodních ploch totiž není jednoduchá! Středočeský ČRS již v minulost pro své rybáře nakoupil několik vodních ploch…

Přinášíme kompletní přepis zprávy z webu Středočeského ČRS o zřízení Fondu na nákup vodních ploch:

Uchování stávajících vodních ploch a zakoupení nových, je jedním z prvořadých úkolů, který musí řešit náš územní svaz. Proto Středočeský územní svaz od 1. 1. 2019 zřídil Fond na nákup vodních ploch, jehož transparentní účet je 115–8444200237/0100.

Tyto kroky byly učiněny v souladu s usnesením krajské konference SÚS ze dne 22. 9. 2018.

Hlavním cílem zřízení fondu je rozvoj společného rybolovu, nákup nových vodních ploch pro společný rybolov, ale i udržení stávajících revírů. Z fondu může být poskytnuta i výpomoc MO k zakoupení nových revírů, anebo udržení těch stávajících.

Do fondu mohou darovat finanční prostředky jak fyzické a právnické osoby, tak i obchodní společnosti, dále pak formou příspěvku i MO, kterým na tento příspěvek bude vydáno při HV potvrzení pro zaúčtování přispěné částky.

„Věřím v solidaritu středočeských rybářů a místních organizací, že společně vytvoříme silný fond, abychom byli připraveni z něj nejen finančně pomoci udržet stávající vodní plochy, ale i zakoupit i nové, které se na trhu objeví,“ uvedl předseda SÚS Dušan Hýbner.

SÚS bude do fondu každoročně odvádět v souladu se statutem fondu částku 50 Kč ze svého podílu na členském příspěvku za každého dospělého člena v SÚS, a to vždy z hospodářského výsledku uplynulého roku. To znamená, že při současném počtu 34 022 dospělých členů bude tato částka za rok 2018 činit 1 701 100 Kč. Tyto prostředky bude SÚS do fondu převádět každoročně nejdéle do konce měsíce března. První vklad tak SÚS provede do 31.3. 2019, v již zmiňované výši.

Vzhledem k dnešní době, nabídkám na nákup nových vodních ploch a jejich cenám, je jisté, že v této věci máme ekonomickou sílu pouze jako celek.

„Jsem přesvědčený, že k příspěvku SÚS jsme schopni od dárců každoročně vybrat další milion korun. Pak bychom postupně získali prostředky, které mají smysl a velký potenciál,“ říká Dušan Hýbner a jeho domovská organizace v Bělé pod Bezdězem jde příkladem.

„Tento měsíc jsme schválili každoroční příspěvek do fondu v částce 40 Kč za každého svého dospělého člena, což činí přibližně 12 000 korun. Nás tato částka nepoloží, a ani nijak výrazně neovlivní ekonomiku naší MO, a přitom, pokud se přidá více MO, to může pro nás všechny znamenat moc,“ dodává předseda SÚS.

Transparentní účet je již zveřejněný na webu SÚS, každý rybář se tak může podívat, kde jeho peníze jsou.

Nestačí jen zarybňovat, násady musíme mít také kam dávat, zrovna tak jako nestačí jen naše děti a mládež teoreticky vzdělávat, vždyť nejvíce zkušeností získají přímo u vody. Voda, rybníky, řeky, potoky, to je naše rybářské zlato, bez vody nejsme nic.

Proto jsme v posledních letech koupili Stržený, pískovnu u Poděbrad, Dvorce, dlouhodobě si pronajali Smilovice a v těchto aktivitách hodláme nadále pokračovat. Proto přicházíme se společným fondem za vámi a věříme, že je to jedna z cest, jak být konkurenceschopní, a jak lze rozšiřovat nabídku vodních ploch pro všechny naše rybáře.

Zdroj: Středočeský ČRS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Středočeský ČRS

Nové články v rubrice

Známý rybář Bohumil Kuna šlape velkým firmám na paty? Prodává stovky kilogramů boilies!

admin | přečteno: 7733x | 1.03.2021 | 1 komentář

Rybář Bohumil Kuna zažívá velmi zajímavý začátek rybářské sezóny. O …

Ministerstvo zemědělství žádá rybáře: Provádějte lov pouze na území bydliště!

admin | přečteno: 3421x | 1.03.2021 | 4 komentářů

Situace ohledně koronavirové pandemie není na území České republiky nijak …

Oblíbená přehrada na Moravě bez vody? Vodohospodáři chystají velkou rekonstrukci hráze

admin | přečteno: 1698x | 1.03.2021 | Žádné komentáře

Už na letošní podzim plánuje Povodí Moravy rozsáhlou rekonstrukci hráze …

Komentáře

  • No,to my na severní Moravě budeme na stejný fond platit 200Kč.Jen jestli to k něčemu vůbec bude.

    • Zdravím Tě Rosťo. My budeme mít schůzi MO až 16.3. Je to opravdu v návrhu nebo už to platí ? Máš pravdu v tom-aby ty peníze přišly tam kam je potřeba a kam patří. Přeji Ti krásný den a mnoho zdraví a mnoho krásných úlovků. Bob

      • Jo,už je to rozhodnuté,povolenka se zdraží právě o ty dvě stovky,které půjdou na fond nákupu revírů.

  • V Olomoucke mo je tech 200 na nakup reviru uz nekolik let , je to vyhoda myslet na budoucnost . Uz ma mo tusim 7 mensich reviru ve svem vlastnictvi .

  • Co je na tomto revoluční? 😂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.