Domů Novinky Rybář chytal v únoru na nástražní rybičku: „Chytám tak normálně!“ hájil se před...

Rybář chytal v únoru na nástražní rybičku: „Chytám tak normálně!“ hájil se před porybnými

- Reklama -

Rybářská sezóna ještě ani pořádně nezačala a rybářská stráž z Jihočeského územního svazu už má první „úlovek“. Při kontrole na Hněvkovicích porybní z Jihočeského územního svazu narazili na rybáře, který v tomto období chytal ryby na nástražní rybičky. Pochopitelně, rybář přišel o povolenku k lovu. Předtím se ale hájil například tím, že takto rybaří zcela běžně bez ohledu na roční období. Na tohle jde asi fakt říct jenom to, aby ČRS už konečně zavedl jednotný informační systém, který takovým rybářům znemožní, aby si mohli pořizovat povolenku…

Na přiložených fotografiích jde jasně vidět to, jak rybář měl na háčcích nastražené rybičky za tlamku. A asi ho nijak netrápilo, že v únoru jsou dravci hájení, a že takto na mimopstruhových revírech opravdu rybařit nejde. Přesto si s tím hlavu moc nelámal. Nakonec ale rybář narazil, protože ho zkontrolovali právě jihočeští porybní…

NEPŘEHLÉDNĚTE: Stojan na pruty za pár stovek! Kvalita za pár korun!

Jihočeští porybní na stránce na Facebooku napsali: „Tak jsme si tak říkali, že ta zima je poměrně klidná, nic se neděje, rybáři si v teple u kamen čtou rybářský řád a přemýšlí, kam jít na kapra. A ejhle, někdo ten rybářský řád asi nečetl. No to nám ten rok pěkně začíná.“

 

Osm ponechaných kaprů v Severočeském územním svazu

I když ta pravá rybářská sezóna ještě nezačala, tak to některým nebrání v porušování rybářských pravidel. Jako například na revírech Severočeského územního svazu. Právě na revíru Labe 13 porybní zadrželi povolenky (nejen) za 8 ponechaných kaprů.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Stojan na pruty za pár stovek! Kvalita za pár korun!

O úspěšném zásahu porybných na Labi 13 informoval Severočeský územní svaz. Ten napsal, že porybní kontrolovali na revíru Labe 13 (MO Štětí), kde zadrželi dvě povolenky za následující přečiny: 8 ponechaných kaprů ve společném vezírku, rybolov v úseku se zákazem lovu (zimoviště ryb), nezapsání žádného z úlovku a chybně napsané číslo revíru. Kontrola porybných probíhala ve spolupráci s městskou policií.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

13 KOMENTÁŘE

 1. Musím chválit RS.
  Pánové jen tak dál,jo a souhlasím s tím že tyto rádoby členy
  Rybářského Svazu vyloučit a ještě potrestat za přečin pytláctví.
  Pěkné k soudu.
  A co se týče rybyčkáře ihned vyhodit ze Svazu,
  A potrestat za pytláctví,a taktéž k soudu.
  Aby ubylo těchto parchantů a ostatní kterým to prošlo
  Věděli co jim za to hrozí.
  A ještě jednou hodně štěstí při lovu na podobnou verbež, ať už to konečně zmizí s revírů.

 2. Na Domažlicku, Horšovsko Týnsku, Pobežovicku se provádí lov na živou rybku celoročně v hojném počtu a nikoho to nezajímá organizace se tomu smějí. Je to odporný. A pro mně osobně by tu měli být rybářské stráže, ale nikdo tady nechodí.

 3. Poběžovickou organizaci moc dobře znám,je to tam sami pacient a proto sem od nich taky odešel,ale tady tu arganizaci jen tak nenechám na pokoji a budu ji RS pronásledovat a trestat lidi co u rybářů nemají co dělat….

 4. PZ….
  @radka f..
  Kontaktuj pana Kepra, velitele rybářské stráže pro JUS…docela by mě zajímala jeho odpověď.o:)

 5. Bud si ty lidi dělají úplně z toho všeho nebo jsou vážně tak tupý, bych chtěl vidět co to bylo za hnupa ten co chytal na rybku, musel být dobrej mantinel.

 6. Toto svinstvo dělají vesměs Ukrajinci na našich revírech,MRS BRNO IV, hlavně Líšeňská Říčka – rybníky, pytlackym způsobem,na šňůry za větve stromů.nejlepe je větve odřezávat .
  Také se jedná i nenazrane důchodce,kteří jsou rybáři.Co se děje kolem vody je k zbliti.
  Petrův Žďár.

 7. Nechci tady zadělávat na nějaký flamewar. Ale toto byli přesně ti, pro které je ten, kdo má podložku a ryby pouští idiot, lepšoun atd. Vyberte si sami, který z nich je lepší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -