skingbranding-banner

Rybáři zuří: Další cyklostezka zdemolovala nádherný revír! Stavitelé vykáceli stromy na břehu


Rybáři z MO ČRS Sedlčany na Facebooku informovali o pokračující výstavbě cyklostezky u retenční nádrže Sedlčany. Podle rybářů bylo přislíbeno, že cyklostezka povede několik metrů od nádrže. Realita je ale nakonec taková, že podle rybářů ze Sedlčan po doplnění nádrže vodou, bude cyklostezka v některých úsecích až úplně u vodní hladiny. Podle sedlčanské rybářské organizace tak na některých úsecích nepůjde ani rybařit. Redakce InRybar.cz kontaktovala i město Sedlčany. Do času vydání článku jsme neobdrželi odpověď…

Rybáři ze Sedlčan napsali: „Pokračující výstavba cyklostezky. Místo slibovaných několika metrů od vody se stavitelé nejspíš rozhodli, že bude nejlepší asfalt nacpat až do vody. Momentálně je stav hladiny mínus 40 centimetrů. Až bude plný stav hladiny, tak na spoustě míst bude voda až k náspu cyklostezky. Vlastně touto stavbou zabrání (tisícům rybářů, kteří ročně navštíví retenční nadrž Sedlčany) výkon rybářského práva.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Stojan na pruty za pár stovek! Kvalita za pár korun!

Rybářům se pochopitelně nelíbí ani to, že na některých úsecích retenční nádrže Sedlčany došlo k vykácení stromů. Ty musely pryč proto, že tudy byla naplánována právě nová cyklostezka. A ještě něco: Podle rybářů byly totálně zlikvidovány i takové úseky, kde například žili raci, anebo kde hnízdili ledňáčci. Nyní jsou zmíněné úseky zdevastované…

Pod příspěvky, ve kterých jsou fotografie revíru, se objevují názory, že MO ČRS Sedlčany s vzniklou situací nic nedělá. To ale není pravda! Vedení sedlčanských rybářů se snaží situaci co nejlépe řešit. Bohužel, stojí proti nim velmi zdatný “soupeř”.

„Tak dnes to začalo. Začínají kácet stromy. Některé půjdou určitě i na led. Pak bude dole ve vodě stát bagr a tatry budou navážet do přehrady kamení a dusat navážku. To se to bude rybám zimovat,“ napsali rybáři ze Sedlčan v lednu. Na fotografiích z ledna jde vidět, jak určitě úseky okolo retenční nádrže vypadaly. To, jak cyklostezka do rázu krajiny zasáhla, lze vidět na fotografiích výše.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Stojan na pruty za pár stovek! Kvalita za pár korun!

Redakce InRybar.cz kontaktovala i město Sedlčany, zdali by se k výstavbě cyklostezky vyjádřilo. Ptali jsme se na to, proč musely být vykáceny stromy, a proč muselo být zničeno hnízdiště ledňáčka a území, kde žili raci. Do času vydání článku jsme neobdrželi žádnou odpověď.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: MO ČRS Sedlčany

Nové články v rubrice

Začátek konce rybaření? Evropští úředníci chtěli zákaz rybolovu na území, které je pětkrát větší než Česko!

admin | přečteno: 600x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Jakoby toho na rybáře nebylo málo! Nedávno Evropská agentura pro …

Skoro 25 miliónů korun! Rybáři vyčíslili škody na Bečvě, ze kterých je smutno!

admin | přečteno: 165x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Hodně smutná čísla zveřejnil Územní svaz pro Severní Moravu a …

Těžký život rybářů: 770 chráněných vyder zmasakrovalo ryby za více jak 21 miliónů korun!  

admin | přečteno: 7129x | 23.02.2021 | 3 komentářů

Technik Východočeského územního svazu Karel Němec zveřejnil na tamním webu …

Komentáře

 • Holt pokrok nejde zastavit 🤫

 • Na Sázavě ve Světlé nad Sázavou taky vykáceli stromy natáhly asfalt kolem vody u cyklostezky v Mrzkovicích postavili stánek s občerstvením načež zareagovali měšťí strážníci a začaly dávat na dýchat a pokuty.
  Radši toho nechám jelikož mne nenapadají již žádná slušná slova a nechci komentáře vulgarizovat.

 • To jsou dobrý k.kti.Co jiného dodat.Snad ať to vrátí do původního stavu a toho co se na tom chtěl nalakovat zavřít.

 • Jen dalši přiklad, kdy profitujici investoři a profiteři na ně navatani vyhrali nad zdravym rozumem. Pan Krčin se musi otačet v hrobě!

 • Tenhle nesmysl se hodně rozmáhá a ještě jsou na to dotace EU. Často je kolem vody normální prašná cesta, která nebrání cyklistům ani rybarum v uzivani. Pak někdo vymyslí asfalt a kácení za dotaci…no comment. Bohužel proti tomu se musí bojovat za včasu a ne až když už se kácí. U nás chtěli kácet vzrostlé stromy v parku. Zastavila to až petice. Nesouhlas jednotlivců je málo, musí se najít někdo, kdo dá lidi dohromady a vše zorganizuje. A to je ten největší problém. U nás je zvykem zanadavat si, ale skutek utek.

 • Upřímně, když by mě osobně překážela cyklostezka na mém rybářském místě, tak bych si rozložil normálně na ní, ať mi cyklozmrdi políbí, my tu byly dřív a když nedodržely co slíbili, ta kco jiného dělat. Každopádně toto neřeší furt ty další problémy co nastaly, osobně se mi to nelíbí, jak tu cyklostezku staví, vede i okolo nás a je to hrozná opičárna, už vidím jak zase bude ve všech křovích naděláno a budou všude odpadky, co víc si přát

 • Ať si táhnou n asfaltku a bude klid tam se jich přejdou nejvíce

 • Mé místo bylo pod těma břízama už 20 let 😥 největší úlovky mám zrovna z tohoto místa 😭😭😭😭😭 loni můj syn tam vytáhnul první úlovek v tomto revíru

 • Česká demence mě už zničím nepřekvapí, když mají něco zničit,tak to není problém,ale když mají něco udělat pro naše revíry,tak to už problém je v ČR nesklamou,je to tam banda idiotů a zachvili už nebude kde chytat aby tam byl ten správný rybářský klid.Nechapu a asi spoutá z nás tohle nikdy nepochopí.
  Je vydět že o tomhle rozhodují lidé,kteří nemají spřírodou nic společného,je to opravdu smutná realita,co se tady děje.

 • Pro uvedení do reality:

  – Stromy se kácí v naprosto minimálním množství (1 – 2 vrby, několik smrků napadených lýkožroutem).
  – Pro nerušené rybaření zbývá přes 1,5 km protějšího břehu (i na břehu s cyklostezkou zbyla řada míst na rybaření, akorát tam samozřejmě budou kolem rybářů chodit i cyklisté a pěší).
  – Cyklostezka není placena z dotací EU.
  – Žádný ledňáček v trase cyklostezky nikdy nehnízdil. Nikde k tomu nebyl a není vhodný břeh (viz zpráva, že když hladina stoupne o 40 cm, bude cyklostezka prakticky na její úrovni). Raci v takhle “kvalitní” vodě a bahně, to je snad vtip.
  – Vtip je i komentář o profitujících investorech. Cyklostezka fakt není výdělečný byznys.
  – 30 let se do nádrže splachovalo bahýnko a hnojiva z přilehlého svahu. Teď tam aspoň bude překážka.

  • Konecne promluvil nekdo normalni!!! Mistni si to chvali, mista, kde lidi chytali jsou zachovana, tak nechapu zdejsi inteligenci, co tady mele za sr.cky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.