DomůNovinkyRybář Jakub Vágner: „Ne každý rybář přistupuje k rybám tak, jak by...

Rybář Jakub Vágner: „Ne každý rybář přistupuje k rybám tak, jak by měl.“

- Reklama -

Rybář Jakub Vágner, spolu se stovkami děti ze základních škol, vysadil 1 tunu pstruhů. Jihočeští rybáři se snaží vrátit lipany podhorní do tamních řek. Třebonští rybáři hlásí pokles vylovených kaprů. Čeští rybáři ulovili v Thajsku nádherné arapaimy a vědci v Ekvádoru natočili šplhajícího sumce. Přinášíme vám 5 nejzajímavějších zpráv ze světa rybařiny, které by vám neměly uniknout.

 

Z domova:

Jakub Vágner vysadil tunu pstruhů: Ve Špindlerově Mlýně do řeky Labe vysadil Jakub Vágner s pomocí Nadačního fondu Veolia tunu dospělých pstruhů. Slavný rybář Jakub Vágner pro server Týden řekl: „Tato část řeky je velice vhodným místem. Voda tu krásně proudí, najdeme tady ale i stojaté úseky. Navíc se zde nachází spousta balvanů, což nabízí pstruhům úkryt. Ryby v této části Labe mají hodně přírodní potravy, a hlavně je tu minimum rybožravých predátorů, kterých rapidně přibývá.“ S výsadbou velkého množství ryb slavnému rybářovi pomáhaly stovky dětí ze základních škol. Jakub Vágner se těmito kroky snaží, aby si mladí lidé vážili přírody, a aby se podíleli na její ochraně.

Tip: Revoluční boilies za super nízkou cenu!

Ne každý totiž k rybám a přírodě přistupuje s respektem a úctou. „Největším predátorem je bezesporu člověk. Ne každý přistupuje k rybám, jak by měl,“ kritizuje Vágner některé jedince. I proto pstruhy vysazovali do úseku Labe, kde se musí každá ryba vrátit zpátky do její domoviny.

Zdroj: tyden.cz a NF Veolia

 

Na jihu Čech vysadili lipany: Rybáři, spolu s pracovníky Jihočeské univerzity, vysazovali v rámci projektu Obnova lipana podhorního malé lipany do řek na jihu Čech. Cílem akce je vrátit tuto nádhernou rybu do jihočeských toků. Rybáři se tak snaží reagovat na decimující nálety kormoránů, kteří patří k hlavním problémům. Kvůli těmto ptákům lipani z jižních Čech téměř vymizeli. Rybáři tak budou do Vltavy, Malše a Blanice vysazovat tisíce lipanů. Nejde ale o žádné bezhlavé vysazování. Rybáři chtějí, aby se lipani mohli v řekách rozmnožovat sami. Proto posilují pouze vybrané generace lipanů.

K úspěchu mají pomoci i vědci z Jihočeské univerzity. Ti například označili některé lipany barevným silikonem. S pomocí tohoto pokusu vědci zjistí, jak ryby v řekách migrují a kolik vysazených ryb vlastně přežije.

Zdroj: idnes.cz

 

Třeboňských kaprů bylo méně: Rybářství Třeboň hlásí pokles vylovených kaprů. V loňském roce podnik vylovil přes 3200 tun ryb. I tak je ale toto číslo nejnižší za poslední 3 roky. Vlivem poklesu se snížily i tržby – o více jak 130 milionů korun.  Za poklesem stojí zejména záplavy z roku 2013, a také mírná zima.

Zdroj: e15.cz

Tip: Revoluční boilies za super nízkou cenu!

 

Ze zahraničí:

Čeští rybáři zaváleli v Thajsku: Příbramský rybář Vlastimil Jakoubek na tuto dovolenou jen tak nezapomene. S kamarádem totiž na výpravě v Thajsku ulovili naprosto nádherné arapaimy. Jejich váha se pohybovala od 40 do 70 kilogramů. Rybáři své úlovky nachytali na přívlač. Měli 20 librové pruty a šňůry o nosnosti 30 kilogramů. Rybářům gratulujeme!

Zdroj: denik.cz

 

Šplhající sumec: „Sumec lezec“. Tak by se mohl jmenovat druh sumce, kterého spatřili vědci v Ekvádoru, poblíž města Tena. Při zkoumání tamního prostředí objevili ve 3 metrové výšce šplhající rybu! Podle vědců jde o krunýřovku alpskou, o které se ví, že opouští vodní prostředí. V takové výšce ale čekal rybu opravdu jen málokdo.

Zdroj: zoom.iprima.cz

FOTO na titulní straně: NF Veolia

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

1 komentář

  1. Dobrý den,

    ušlechtilá záležitost ze strany p.Vágnera. Jen jestli tímto lidským způsobem přistupuje ke všem rybám které uloví. Nejsem o tom přesvědčen, neboť jsem viděl na vlastní oči návštěvu na vodní nádrži Žlutice. Po ulovení několika sumců si 3 sumce v noci přivázal v metrové hloubce lanem k zatlučenému kolíku. Druhý den odpoledne si pro ně přijel i s autem kde měl nádrž z vodou a vzduchováním. Jeden sumec/albín/ toto uvázání nepřežil, dva jsem mu odvázal a pustil. Opravdu šlechetný čin.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -