skingbranding-banner

Rybář Kuna chce zatočit s překupníky trofejních kaprů! Jak chce chránit trofejní ryby?


Rybář Bohumil Kuna patří k nejvíce kontroverzním postavám současné rybařiny. I když tohoto rybáře podporují tisíce jiných rybářů, má i dost kritiků. Teď se ale známý rybář pokouší všechny spojit dohromady. Proč? Rybář Kuna chce chránit trofejní kapry, kteří plavou ve svazových vodách. Zakládá proto databázi ulovených ryb, a pokud se budou někteří kapři shodovat s úlovky na soukromých revírech, bude to řešit…

Rybáře Kunu k založení databáze inspiroval asi rok starý případ. Tehdy lidé okolo známých kaprařů dokázali to, že poprvé v historii české kaprařiny byl ze soukromého revíru puštěn trofejní kapr do svazovky. Majitel soukromé vody tehdy souhlasil s odlovením trofejní ryby, kterou rybáři pustili do Labe.

„Byl bych rád – kdyby napříč vší tou nenávistí mezi rybáři – abychom tady měli vody, na které pak můžeme vodit naše děti, naše vnuky, a byly v nich pěkné ryby,“ řekl známý rybář ve videu. Ten žádá ostatní rybáře, aby mu na e-mailovou adresu zasílali fotografie ulovených ryb, které následně vloží do databáze.

Důležité pak je, aby na fotografiích byly zachyceny ty hlavní rozlišovací znaky ryby. Například neobvyklá šupina nebo „tvar“ ploutve. Pokud se v budoucnu objeví „sporná“ ryba na soukromé vodě, která se bude až příliš podobat úlovku ze svazové vody, pak rybář Kuna osloví majitele soukromého revíru. A bude celou situaci řešit…

Databázi fotografií ulovených kaprů naleznete ZDE

Převážení trofejních ryb je stále aktuálním tématem. Jelikož provozování soukromých revírů je velký byznys, který se neustále rozrůstá, je hlad po trofejních rybách velmi velký. Jenže! Některé vody nakupují trofejní ryby ze svazových vod od překupníků.

Bohužel, silná podezření hovoří o tom, že část trofejních ryb byla odvezena například z Labe, na kterém rybaří právě rybář Kuna, ale také z Orlíku, Lipna nebo Nových Mlýnů. Tohle jsou velmi zranitelné vody! A s tímto nešvarem chce skoncovat rybář Kuna, který zakládá novou databázi.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Konec „problematických“ porybných? Vedení rybářů bude prověřovat jejich znalosti!

admin | přečteno: 273x | 26.01.2021 | Žádné komentáře

V řadách rybářské stráže, která kontroluje revíry Územního svazu pro Severní …

Kapraři zuří: Ochrana velkých kaprů na Pálavě nebude? Tisíce podpisů nemají žádnou váhu!

admin | přečteno: 4978x | 25.01.2021 | 4 komentáře

Skupina moravských kaprařů v loňském roce ohlásila to, že bude organizovat …

Šílenci! Autem chtěli přejet zamrzlou přehradu! Probořili se do vody

admin | přečteno: 744x | 25.01.2021 | Žádné komentáře

Slovensko „se baví“ nezodpovědným chováním mladíka, který svým vozidlem vjel …

Komentáře

 • A co takhle ty masare na ty zas nic, zlatej kapr na soukromce než v mrazaku

 • Stačila by všude horní míra a šílené pokuty

 • Smůla pánové. Lidi jsou prostě hov… a ne jen ti kteří tohle provádí rybám, znám i porybné kteří tohle dělají.
  A je to posveceno víte kým.

 • Nejvice obludnych prerostlych kapr prevezou ti co se prezentuji jako top kaprari , carp teamy a dalsi ruzne celebrity . Tyhle kaprarsky hov… verejne propaguji chyt a pust a sami kradou a lzou .

 • Pán by se měl nechat vyšetřit

 • Zdravím
  Myslím si že to není jen o krádežích do soukromáků a pak že ty ryby ve vodách nejsou
  Bydlím na Karlovarsku a když vidím co u vody dělají za nepořádek cizinci (Ukrajinci,Rusove,Vietnamci) a věčně krádeže ryb podmírečných a trofejních a nikdo stím nic nedělá
  Asi bych vše neházel na Kapraře a Důchodce
  Když sedím u vody a přijde Bambus a neumí česky tak by mě zajímalo jak mohl udělat povolenku když já sám sem musel projít rybářským testem 😂😂😂 Je to směšné v té naší České republice 😂😂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.