DomůNovinkyGigantický kapr z Nových Mlýnů: Do 30 kilogramů rybě nechybělo mnoho! Máme foto!

Gigantický kapr z Nových Mlýnů: Do 30 kilogramů rybě nechybělo mnoho! Máme foto!

- Reklama -

Nové Mlýny patří k TOP revírům na území České republiky. Už v minulosti rybáři na této vodě ulovili celou řadu nádherných ryb. Letos to ale rybář Tomáš Pásler pořádně vyšperkoval! Rybářovi se podařilo ulovit kapra o hmotnosti 28,1 kilogramů. Neskutečná ryba! Navíc, tento šupnáč kromě dechberoucí hmotnosti každého rybáře zaujme i skvělou kondicí. Další důkaz, že Nové Mlýny jsou prostě výbornou lokalitou, kde se velkým rybám daří. Rybářovi na dálku gratulujeme k životnímu úlovku. A vzkazujeme: Hranice 30 kilo je blízko! Těšíme se na pokračování…

Úspěšný rybář Tomáš Pásler předvedl na Nových Mlýnech to, jak vypadá rybářská pohádka. Na této lokalitě dokázal zdolat rybu, o které se drtivé většině rybářského národa jen zdá. Jak celý jeho lov probíhal?

„Kapr mi zabral na prut vyvezený 370 metrů u zatopeného keře. Přes velkou vzdálenost a četné keře jsem pro kapra musel vyjet na člunu, ze kterého jsem ho asi po 15 minutách podebral. Už když se mi objevil u podběráku, bylo jasné, že je to i na Pálavu výjimečná ryba. Měl jsem z něj obrovskou radost. Co se týče boilies – jsem rád, že se mi potvrdila moje zkušenost s levnými návnadami. V tomto případě stačily tři hrsti kuliček různých velikostí a jedna tvrdší kulička huňáček s plovkou v banánové esenci,“ řekl nám úspěšný rybář Tomáš Pásler.

Jistě, hmotnost 28,1 kilogramů je hlavním „tématem“ této majestátné ryby. Neuvěřitelná váha! Nádherná ryba! Nám se ale na rybě líbí její celková konstituce. Všimněte si té obrovské ocasní ploutve, která vypadá jako nefalšované „kormidlo“. Nádhera! Celkový dojem pak doplňuje krásně zdravá kondice – nikde ani škrábnutí nebo poškození. Tohle je ryba z říše snů! Jen tak mimochodem: Dobrou „bezpečnostní pojistkou“ jsou i charakteristické znaky (chybějící šupiny) na boku ryby. Zmiňujeme to jen pro případ, kdyby si někdo dělal na kapra zálusk…

Úspěšnému rybářovi posíláme na dálku srdečnou gratulaci. Skvělá práce! Nádherná ryba! A už se těšíme na další setkání s touto rybou – a věříme, že třeba v dalších sezónách překoná tu magickou hranici 30 kilogramů.

Redakce InRybar.cz

Foto: Tomáš Pásler

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

9 KOMENTÁŘE

  1. Není 370 m málo? Co to příště vyvést na druhou stranu. Kde byl když to položil na dno a v tom okamžiku má být u prutů. Já jsem si zašel do chatky vzít si svačinu a měl jsem problém.

      • Ty zase přemýšlej o tom co ti rybáři co chytají na dohoz. Je to jistě pěkná ryba,ale jak znám Nové Mlýny na dohoz takovou rybu nechytneš, protože tito rybáři vyváží a zakrmují a tím je drží v uctivé vzdálenosti od břehu, takže nemají potřebu hledat žrádlo a přiblížit se.

  2. Takovéto krásné ryby byli v osmdesátých letech i na Rozkoši a někteří rybáři je ještě dnes dávají k dobrému. To samé bylo i na Nových Mlýnech, dnes takový kapr je unikát a systém nad 65 cm pustit by tomu měl pomoci, ale rybář hladovec z organizace která má vodu na obhospodařování tento zákon málo bere v úvahu

  3. Syce je to obludny kapr ale nadherna je ta jeho vaha ! Po odecteni odpadu ( palice , streva , supiny atd ) bych to videl na dobrych 18 kg podkov do udirny . Jen nevim jak bych takovy prase spracoval , oskrabat ve vane , naporcova macetou , ale jak a cim ho zabit . To je tak na 9 mm . Ale myslim ze 3 presny rany kladivem 300 g mezi oci a rychly rez poradnym nozem pod skrele by to vyresil . Chyt a tluc ! Nebo chyt a ud ? Masu zdar !

    • Pan Jirka je zřejmě zamindrákovaný HOV… , který má potřebu se vyjadřovat pouze schovaný za klávesnici, protože rozumně smýšlející člověk a rybář nemůže takovou zhovadilost napsat. 3 rány palici by potřeboval on, aby přestal svými názory otravovat diskuze.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -