Domů Novinky Rybář měl v povolence zapsané kapry 91, 80 a 79 centimetrů. Na revíru...

Rybář měl v povolence zapsané kapry 91, 80 a 79 centimetrů. Na revíru ale platila K-70

- Reklama -

Na internetu momentálně koluje fotografie povolenky, ve které jsou zapsané úlovky několika trofejních kaprů. Největší kapr měřil přes 90 centimetrů a vážil 17 kilogramů. Je třeba říci, že na některých revírech je možné si takovou rybu ponechat. Ovšem na revíru, ve kterém byly tyto ryby uloveny, platí K-70. To znamená, že každý rybář musí kapra o délce 70 a více centimetrů pustit zpátky. Je ale také dost možné, že jde jen o nepovedený „žert“. Přesto, případem by se měla zabývat organizace, která daný revír obhospodařuje…

Na fotografii je to zřejmé: V úlovkovém listu je zapsáno několik kaprů, kteří přesahují hranici 70 centimetrů. A podle platných pravidel daného revíru měly být tyto ryby puštěny zpátky. Ale co je horší? Hned 3 trofejní kapři byli podle záznamů uloveni v jeden den! A to je nepřípustné! Tento „postup“ hrubě porušuje rybářská pravidla.

Podle čísla revíru jde zjistit, že se jedná o revír Labe 18. Tento revír obhospodařuje MO Brandýs nad Labem, a vedení organizace by se mělo tímto případem zabývat! V tomto případě totiž došlo k hrubému porušení pravidel. Na revíru Labe 18 (411 050) platí horní míra kapra 70 centimetrů a ponecháním si dvou vyjmenovaných ryb (mezi nimi kapr) končí denní lov ryb, i když nebylo dosaženo denního limitu 7 kilogramů.

V tomto případě tak došlo jak k porušení K-70, tak i k porušení platného limitu ponechaných ryb. Lze předpokládat, že vedení MO Brandýs nad Labem se tímto případem bude zabývat. Otázkou je, jestli tento případ není jen nějakým „žertem“. Podle informací, ale tato fotografie pochází přímo z MO, na kterou tuto povolenku rybáři poslali poštou. Existuje také možnost, že rybáři kapry sice chytili, ale pustili je zpátky do vody. A ulovené ryby zapsali jen proto, aby se „pochlubili“. Někteří rybáři tohle dělají.

ČTĚTE TAKÉ: Skandál! Milionové nesrovnalosti v dotacích? Má vedení ČRS problém?

Není divu, že tato fotografie vzbudila velmi ostrou diskuzi. Rybářům se pochopitelně absolutně nelíbí, že tady hrozí riziko zabití několika trofejních ryb na oblíbeném revíru. I proto je nutné, aby se celým případem vedení MO Brandýs nad Labem zabývalo.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Mě se to nezdá,že by byl někdo až tak blbej.Věřím,že si kapry nenechal a vrátil je vodě.Jen si je napsal do špatných kolonek.Platí stále do 7kg a dost.

  2. Je to evidentní forek. Jen podle rukopisu to bylo psáno naráz a v klidu. Nevím, že kdo chytá ryby a píše úlovek u vody by to dokázal tak úhledně a hlavně písmo a číslice jsou úhledné a stejné. Což u vody asi nejde dodržet. Alesopň já to mám jak rozesetej hrách. A tak srandě ZDAR.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -