Domů Novinky SKANDÁL: Milionové nesrovnalosti v dotacích? Má vedení Českého rybářského svazu problém?

SKANDÁL: Milionové nesrovnalosti v dotacích? Má vedení Českého rybářského svazu problém?

- Reklama -

Známý rybář Josef Dytrych vzbudil na rybářském internetu pořádný rozruch! Na sociálních sítích zveřejnil video (a dokumenty), ve kterém hovoří o dotačních nesrovnalostech v nejvyšších patrech Českého rybářského svazu. Josef Dytrych podal trestní oznámení, a navíc požaduje, aby Rada ČRS odvolala jednatele. V přiložených dokumentech, které mají „hlavičku“ ministerstva zemědělství, se píše, že ČRS měl vrátit více jak 1 800 000 korun. Proti tvrzení Dytrycha se ale v diskuzi pod jeho příspěvkem ohradil tiskový mluvčí ČRS Tomáš Kočica.

„Dnešním dnem bylo z mé strany podáno trestní oznámení na neznámého pachatele v pozici jednatele Českého rybářského svazu za skutky, které jsem dlouhodobě kritizoval, na Vrchní státní zastupitelství v Praze přímo paní doktorce Bradáčové. Myslím si, že toho už bylo opravdu dost,“ řekl Josef Dytrych ve videu.

„Vyzývám členy Rady Českého rybářského svazu k odvolání jednatele Českého rybářského svazu za dotační nesrovnalosti, a zároveň upozorňuji členy Rady, že v případě, že tato osoba, která to zavinila, nebude pohnána k trestně-právní zodpovědnosti a nebude to uhrazeno z její osobních finančních zdrojů, podám trestní oznámení ještě na celou Radu. Protože aby chyby jednotlivce, a to záměrné, hradili potom členové z členských příspěvků, anebo z rozpočtu ČRS, se mi zdá dost špatně,“ dodal Dytrych.

„Jedná se o rok starou záležitost. Ty peníze se nevracely. Projekt se netýkal klasické svazové činnosti a navíc se za Svaz postavilo ministerstvo zemědělství, SZIF a tři oslovené advokátní kanceláře,“ napsal v diskuzi pod příspěvkem Josefa Dytrycha tiskový mluvčí ČRS Tomáš Kočica, který zároveň dodal, že se jedná o spor o autorská práva v aktualizovaném vydání publikace Rybářství a nikoli o podezření z nehospodárnosti dotace.

Poznámka redakce: Pro zvětšení zveřejněných dokumentů klikněte na modrou ikonku Facebooku…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -