Domů Novinky Rybář nezapisoval ulovené ryby! Nezachytá si ani příští rok! Proč to nejde...

Rybář nezapisoval ulovené ryby! Nezachytá si ani příští rok! Proč to nejde všude?

- Reklama -

Středočeský územní svaz vydal zprávu o kontrolních činnostech na populárních vodních plochách. Právě tyhle lokality se staly velmi oblíbenými mezi rybáři, protože kromě krásné přírody a odpočinku nabízí i bohatou rybí obsádku. Ovšem! Právě bohatá rybí obsádka láká i takové rybáře, kteří si moc nelámou hlavu s platnými pravidly. Naposledy středočeští rybáři chytili rybáře, který nezapsal ulovené pstruhy na pískovně Písková Lhota. Výsledek? Velmi tvrdý trest! Kromě zadrženého oprávnění na letošní sezónu jej čeká stopka i v další sezóně! Měly by být takto tvrdé tresty platit všude?

„Na pískovně Písková Lhota bylo zadrženo další oprávnění k odlovu za ponechané a nezapsané úlovky pstruha duhového. Podobné jednání lovících nebudeme tolerovat. Pán si na vodních plochách SÚS nezachytá ani v roce 2021. Oprávnění mu bylo odebráno do 31. 12. 2021. I nadále budeme tvrdě a nekompromisně postihovat všechna porušování pravidel,“ uvedl Středočeský územní svaz.

Více jak roční stopka pro rybáře, který tak nebude moci ani v příštím roce navštívit vodní plochy Středočeského územního svazu, je asi dostatečnou výstrahou pro ostatní rybáře, aby dodržovali platná pravidla. Nás jenom napadá, zdali by podobné tresty neměly padat i na jiných vodách, kdy tresty za vážná porušení pravidel nejsou někdy nijak vysoké. Proč to nejde všude?

Nevíte si rady? Nejlepší dárky pro rybáře na Vánoce, se kterými vždycky uděláte radost!

Středočeši navíc vymysleli naprosto jednoduchý systém, který znemožňuje to, aby rybáři obcházeli pravidla při získávání nových oprávnění na tamní vodní plochy. Jelikož jsou všichni hříšníci na přehledném seznamu, tak se nestane, že Středočeský územní svaz jim oprávnění k odlovu na vodních plochách Středočeského územního svazu vydá.

„Všichni jsou na seznamu, do kterého mohou přes mobil nahlížet pověření členové rybářské stráže či osoby. Lehce tak při kontrole zjistí, zda dotyčnému bylo již oprávnění odebráno,“ uvedli středočeští rybáři. Za co rybáři například o oprávnění přicházejí? Kromě nezapsaných pstruhů kontroly například odhalily i jiné podvody.

„Například na pískovně Písková Lhota bylo oprávnění odebráno jedné cizojazyčně mluvící osobě pro podvod, kdy se tento „rybář“ prokazoval naskenovanou místenkou a činil tak zřejmě několik dní,“ vysvětluje Středočeský územní svaz, který dodal: „Tyto podvody nehodláme ani v nejmenším tolerovat, proto si dotyčný na vodních plochách nezachytá ani příští rok, neboť mu oprávnění nebude vůbec vydáno.“

Nevíte si rady? Nejlepší dárky pro rybáře na Vánoce, se kterými vždycky uděláte radost!

Kontroly probíhají na všech vodních plochách, a Středočeský územní svaz varuje nepoctivé rybáře, že při porušování platných pravidel přijdou tvrdé tresty„Děkujeme všem, kteří se chovají slušně a respektují nastavené podmínky a platná pravidla. V tomto směru od příštího roku chystáme ještě nějaká opatření, se kterými – pokud je výbor schválí – budou všichni seznámeni. Každopádně podvody s místenkami a oprávněními budeme nemilosrdně postihovat minimálně ročními zákazy,“ zakončil předseda SÚS Dušan Hýbner.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

10 KOMENTÁŘE

 1. Tak to je sice dobré, ale jak někde chytá třeba deset Ukrajinců, Rusaků atd.. Tak se k nim nikdo nepřiblíží, mají strach je zkontrolovat. A vezmou vše co se hýbe a odnáší to do chatek a chytají dálší ryby i podměrečné

  • U vody 90ti% rybářů nerozumím. Teď jsem byl na dravcích na přehradě a v okolí cca 50m2 jsem napočítal 8 rybářů, a řvali tam na sebe. Česky to nebylo, ani jeden. U jednoho když jsem přicházel jsem zastavil a ptám se berou? On jen křičel rameny ja nepanimaju. Zajimala by mě rybářská stráž jak se s ním dorozumí. Jak vůbec může mít papíry? No zeptejte se ho na míru kapra. Nevíš? Nerozumíš, tak vrať papíry. Pikud jsou to slušní rybáři, nic proti cizincům nemám, bohužel to jsou prasataa ten bordel co je někde u vody je od nich!

   • Co si myslím je nepodstatné, ale jestli má, nebo nemá papíry po tom mi nic není. Nemám se ho na co ptát. Ani porybný u vody, ani policista na silnici nemá možnost kohokoli zkoušet. A jazyk umět nemusí. Jak udělal papíry? Má je. Máš podezření, volej RS, nebo policii. Vidíš přestupek, zločin a nic neuděláš? Jsi stejný jako pachatel. Na co si tu hraješ? Takových hrdinů za klávesnicí a monitorem je všude plno.

    • Žádný hrdina nejsem (aspoň si to myslím 🙂 i maminka mi to říkávala ) už jsem 2x volal rs, tak nesuď, když machruješ za klávesnicí o lidech co neznáš TY! A ptát se? Můžu proč bych nemohl, i policista může. Bohužel neudělá nic i ta přivolaná stráž. A že jsem to nehnal dál, to jen pro tvou další reakci. Dobrou

  • Ta máš dost. S tebou bych na ryby jet nechtěl. Je mi 48 a chytám od svych 15. Vždy podle pravidel a s pořádkem kolem sebe. Nikde a nikdy jsem neměl nejmenší problém s RS.

 2. Já sem Ukrajinec žiju tady 17,let povolenku mám 5 let a ti co mají povolenki kupení a vemu všechno. Dál by deportaci,a pokutu. Já jezdím na Labe tam aspoň všechny po sobě uklízí. Pojeďte na Slatinu,a uvidíte co se tam děje ,před 5 letmá bylo to nádherné,a teď 🔥,a bordel.Pravidla.👍

 3. Ja uz u vody zazil tolik zklamani i od r.s. zesi name otevrl hubu ze musel udet 2 krokydo prava aby obesel stolek s varicem to byl jeho trn v oku ze vedle chytaliukrajinci bez povleky ttam radsi nesel. Ten porybny co ma na starost Stechovice je taky spravny blb te vubec porybnyho delat nema.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -