Domů Novinky Rybář ulovil rybu za 2 800 000 korun! Pustil ji zpátky do vody!

Rybář ulovil rybu za 2 800 000 korun! Pustil ji zpátky do vody!

- Reklama -

Tak tomuhle se říká chyť a pusť! Rybář David Edward dokázal na moři ulovit neskutečného tuňáka o váze 270 kilo! Rybář si tak splnil velký rybářský sen o velké rybě. Jenže! Takový tuňák má i nesmírnou cenu – podle rybářů by takového tuňáka prodali v Japonsku za 2,8 miliónů korun. Možná by cena byla ještě vyšší! Podobně velký exemplář byl totiž v lednu v Japonsku vydražen za přibližně 77 miliónů korun. Úspěšný lovec se ale zachoval jinak. Tuhle vysoce ceněnou rybu pustil zpátky do moře. Udělali byste to samé?

Rybář David Edward ulovil tuňáka modroploutvého, který měřil více jak 250 centimetrů a vážil okolo 270 kilo. Tohle je pořádný macek! Ale jak už bylo řečeno, maso z této ryby patří k velmi cenným – hodnota tohoto konkrétního tuňáka by se v Japonsku mohla pohybovat okolo 2,8 miliónů korun.

Možná ještě více! Hodnota podobně velké ryby dosáhla letos v lednu v Japonsku 77 miliónů korun. Je zapotřebí ale připomenout, že novoroční, lednová aukce na nejslavnějším japonském tržišti s rybím masem neodpovídá reálné ceně rybího masa. Cena je prostě značně přestřelená! A to z důvodu propagace. Kilo tuňákového masa se pohybuje okolo 4000 až 6500 korun za kilo. Jenže kilo z „novoročního“ tuňáka může přesáhnout i 200 000 korun za kilo.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičkový maskáčový spacák do silného mrazu! Skvělá cena!

Úspěšný rybář se k úlovku zachoval s obrovskou úctou a tuňáka po vyfocení pustil zpátky do vody. Rybáři dokázali tuňáka zdolat na jižním pobřeží Irska, kde je výskyt těchto cenných ryb v toto období poměrně vzácný.

Tuňák obecný (modroploutvý): Jedná se o rybu, která žije v Atlantském oceánu, Středozemním moři a v Černém moři. V Japonsku je tato ryba chována ve speciálních chovech. Tuňák obecný může dorůstat i přes 2,5 metru délky a vážit více jak 250 kilo. Japonsko spotřebuje až 80% vylovené populace tuňáka (některé odhady). Bohužel, vzhledem k masivnímu lovu je tuňák na pokraji vyhubení.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -