Domů Akční nabídka Lov dravců na rybičku: Jaký prut na vyvěšenku vybrat? Tenhle vás nezklame!

Lov dravců na rybičku: Jaký prut na vyvěšenku vybrat? Tenhle vás nezklame!

- Reklama -

Podzim je jedním z nejlepších období pro lov dravců na rybičku. Právě při klesajících teplotách vody začínají být dravci více aktivní a mnohem častěji loví. Lov dravců na rybičku patří k nejúspěšnějším metodám lovu rybích predátorů. Je to logické! Na háčku máme přirozenou potravu dravých ryb, kterou pronásledují celý život. Pro lov dravců na rybičku není nutné kupovat nějaké zvláštní vybavení, přesto je vhodné mít takové pruty, které vám při tomto lovu budou sedět nejvíce. Jaké pruty to jsou? Pruty pro lov dravců na rybičku!

My osobně nejraději používáme dlouhé pruty na vyvěšenku. Jedná se o delší, teleskopické udice, které dovolují jak účinný lov u břehu (na vyvěšenku), tak i pohodlné nahazování s montáží do větší vzdálenosti. Tyto pruty jsou krásně lehké, přitom ale bytelné, takže se s nimi parádně nahazuje. Navíc, díky délce se s těmito pruty velice dobře i zasekává.

Co je to lov na vyvěšenku? Jedná se o chytání dravců u břehu, kdy montáž s rybičkou položíme „pod“ špičku prutu. Prut následně položíme do speciální vidličky, která udrží udici vodorovně nad hladinou. Pak už jen stačí překlopit naviják (a přiložit na vlasec zátěž, aby se neodvíjel z cívky), aby se mohl dravec při záběru rozjet (díky tomu rybičku okamžitě nepustí). Tato metoda je extrémně vhodná při lovu na řekách, anebo u překážek u břehu.

Další možností je dravce chytat na odhoz. Jde o klasické rybaření na splávek, který jsme díky delší udici schopni pohodlně nahodit i do větší vzdálenosti. Tahle metoda je zase dobrá při chytání na větších vodách, kdy je u břehu mělčina, a kdy potřebujeme nástražní rybičku dostat dále. Jaké udice pro chytání na rybičku na splávek použít?

 

Prut pro lov dravců na rybičku MIVARDI Predator Tele

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Nejpopulárnější udice pro lov dravců na rybičku na česko-slovenském trhu. Tyto teleskopické udice od české firmy MIVARDI nabízí opravdu parádní vlastnosti pro lov dravců na rybičku. Zaprvé: Prut je nádherně dlouhý (6 nebo 7 metrů), což dovoluje jak lov na vyvěšenku, tak i lov na rybičku na odhoz. Paráda!

I když jsou tyto pruty opravdu dlouhé, tak díky použitým materiálům mají velice nízkou váhu. Takže i s takto dlouhými udicemi se skutečně dobře manipuluje. Nízká váha udice je dána tím, že je vyrobena z carbonu. Tedy z materiálu, který se vyznačuje nízkou váhou, ale vysokou pevností a odolností. Bomba!

Konstrukce prutu MIVARDI Predator Tele vychází z klasické konstrukce, kterou lze vidět u boloněk. Přesto, blank prutu MIVARDI Predator Tele je výrazně zesílený, takže udice vydrží i hodně tvrdý tah kapitální štiky. Nemusíte mít strach, že by prut nevydržel! Akce prutu je vynikající, což oceníte jak při zdolávání dravce, tak ale i při nahazování montáže s rybičkou.

Na tomhle prutu máme rádi i očka, která jsou po prutu rozestavěna tak, aby bez co nejmenšího tření vedla navazovací materiál. Díky tomu tak letí montáž s rybičkou podstatně dále. Na prutu ceníme i jednoduchou rukojeť, která se velice pohodlně drží i v tom případě, kdy má rybář mokré ruce.

U prutu MIVARDI Predator Tele pro lov dravců na rybičku nejvíce ceníme jeho jednoduchost, ale přitom vysokou kvalitu. Tahle udice na dravce je opravdu hodně povedená, a právem patří k nejpopulárnějším na česko-slovenském trhu. Pokud hledáte kvalitní prut pro lov dravců na rybičku, pak sáhněte po tomto! Splní vaše očekávání!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -