skingbranding-banner

Rybáři děkují: Fanoušci Baníku Ostrava vybrali přes 200 000 korun na zdecimovanou Bečvu!


Ekologická katastrofa, která zdemolovala téměř 40 kilometrový úsek Bečvy, je na Moravě a ve Slezsku velmi silné téma. A kdekdo se snaží pomoci! Dokonce i sportovní kluby, které jsou samy o sobě ve velmi složité situaci vinou koronavirové pandemie. Přesto! Fotbalový Baník Ostrava spolu s pivovarem Radegast vytvořil online aukci, ve které se dražily speciální fotbalové dresy ostravského celku. A fanoušci se fakt předvedli! Celkový výtěžek aukce přesáhl hranici 200 tisíc korun, a tyto peníze poputují na pomoc postiženým úsekům Bečvy…

O online aukci, ve které se vybral obrovský balík peněz, informoval i Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko. Akci připravil fotbalový Baník Ostrava spolu s pivovarem Radegast, který leží ve Slezsku, a který je významným partnerem zmíněného fotbalového klubu. „Online aukce speciálních dresů fotbalového Baníku, které mají na rukávech jména osobností z historie i současnosti pivovaru Radegast, vynesla 220 997 korun,“ stojí na stránce na facebooku Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko.

Jaké dresy se vlastně dražily? „Ve speciálních dresech vyběhli hráči Baníku na trávník v domácím prosincovém zápase proti SK Sigmě Olomouc,“ uvedli moravskoslezští rybáři. Baníkovští fanoušci celkově vydražili 26 sad dresů v hodnotě 220 997 korun, přičemž nejdražším dresem zmíněné aukce byl od gólmana Jana Laštůvky. Jeho dres fanoušci v aukci ocenili na 14 100 korun.

Významným partnerem této aukce byl i nošovický pivovar Radegast, který patří ke klíčovým podporovatelům nejenom fotbalového Baníku, ale i jiných sportovních celků na Moravě a ve Slezsku. „Speciální výroční edici dresů připravili dlouholetí partneři Radegast a FC Baník Ostrava k 50. výročí uvaření první várky piva v nošovickém pivovaru,“ vysvětlují moravskoslezští rybáři.

Samozřejmě, obrovský dík patří i všem fanouškům, kteří se aukce zúčastnili. Právě jejich peníze z aukce výrazně pomohou na obnovu Bečvy. Celá tato úctyhodná částka bude poslána na postiženou řeku, do které v září unikla toxická látka, která zdevastovala život v téměř 40 kilometrovém úseku. Při havárii uhynulo téměř 40 tun ryb za desítky miliónů korun. „Výtěžek dražby bude použitý ke zmírnění škod po ekologické havárii na řece Bečvě,“ uvedli rybáři.

Úhyn na Bečvě v číslech: Zničeno 38 kilometrů řeky. Uhynulo 39,24 tun ryb (převážně parmy a ostroretky). Škody jsou v desítkách miliónů korun. Dobrovolníci při úklidu mrtvých ryb odpracovali celkem 1 177 hodin. Rybáři při odvážení mrtvých ryb najezdili 3 300 kilometrů.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Kriminalisté vyslýchali zaměstnance z chemičky DEZA a prohlíželi jim mobily! Proč?

admin | přečteno: 32x | 22.01.2021 | Žádné komentáře

Už od loňského podzimu se snaží vsetínští kriminalisté zjistit, kdo …

Rybáři poslali už přes 20 000 korun! Odstartovala sbírka na „plovoucí vozíček“ pro rybáře

admin | přečteno: 1551x | 21.01.2021 | 1 komentář

Rybář Julius Nass, který spustil projekt přestavby klasického belly boatu …

VIDEO: Kapři a amuři „vyplivují“ háčky! Takhle to vypadá, když ryby poznají montáž!

admin | přečteno: 11751x | 21.01.2021 | Žádné komentáře

Tohle je věčné téma v rybářských kruzích! V momentě, kdy rybář nepromění …

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.