skingbranding-banner

Rybáři dostali pokuty za parkování u oblíbeného revíru! Stěžují si na ně majitelé pozemků


Západočeský územní svaz informoval rybářskou veřejnost o společné kontrole rybářské stráže a městské policie na oblíbené nádrži Litice. Porybní na tomto revíru kontrolovali dodržování rybářských pravidel, strážníci se pak zaměřili na parkování vozidel od rybářů. A výsledkem bylo hned několik pokut! Západočeský územní svaz zmínil, že se začínají množit stížnosti ze strany majitelů a nájemců pozemků, na kterých rybáři parkují. A proto budou tyto společné kontroly pokračovat…

Společná kontrola rybářské stráže a strážníků proběhla v posledním dubnovém týdnu na revíru Radbuza 1B (431 043), což je nádrž Litice. „Kontrolován byl prostor nádrže od jezu v Liticích až k lávce pro cyklisty přes údolní nádrž. Kontrola rybářské stráže byla zaměřena na dodržování platných ustanovení rybářského řádu a Městská policie kontrolovala parkování na přilehlých pozemcích. Rybářská stráž zaznamenala pouze drobné přestupky, které byly vyřešeny domluvou a zápisem do povolenky k lovu. Městská policie oproti tomu zjistila několik případů neoprávněného parkování na soukromých pozemcích, za které udělila na místě blokovou pokutu,“ uvedl Západočeský územní svaz.

Podle všeho za tento typ kontrol mohou i stížnosti ze strany majitelů a nájemců soukromých pozemků na březích nádrže Litice. Právě na některých těchto pozemcích rybáři parkují, což se majitelům nebo nájemcům prostě nelíbí. „Jelikož se jedná o celkem častý jev a množí se stížnosti na toto jednání jak od majitelů, tak i nájemců dotčených pozemků, budou podobné kontroly nadále pokračovat. Upozorňujeme proto rybáře, že vjezd na soukromé pozemky je bez povolení zakázán a v případě neoprávněného vjezdu se vystavují riziku pokuty ze strany policie,“ upozorňuje Západočeský územní svaz.

Kromě této kontroly na Liticích proběhly i další kontroly na jiných revírech. Zde měli například porybní více práce s rybáři, kteří nedodržovali platná rybářská pravidla. Šlo především o lov mimo povolenou dobu lovu nebo o nepřítomnost u prutů. Našel se i takový rybář, který chytal tam, kde chytat nesměl.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičková nástraha na amury a kapry z kukuřice za pár korun!

„Kontroly rybářské stráže proběhly i na ostatních rybářských revírech konkrétně na řece Berounce a Radbuze a na nádržích Klabava a Hracholusky. Na těchto rybářských revírech bylo zjištěno několik přestupků proti rybářskému řádu, za které rybářská stráž dotyčným rybářům zadržela povolenku. Jednalo se zejména o lov mimo denní dobu lovu, nepřítomnost u nastražených udic a lov v chráněné rybí oblasti na revíru 431 014 Klabavka 2 A, podrevíru 02,“ upřesňují rybáři ze západu Čech.

Redakce InRybar.cz

Foto: Západočeský územní svaz

Nové články v rubrice

Začátek konce rybaření? Evropští úředníci chtěli zákaz rybolovu na území, které je pětkrát větší než Česko!

admin | přečteno: 425x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Jakoby toho na rybáře nebylo málo! Nedávno Evropská agentura pro …

Skoro 25 miliónů korun! Rybáři vyčíslili škody na Bečvě, ze kterých je smutno!

admin | přečteno: 130x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Hodně smutná čísla zveřejnil Územní svaz pro Severní Moravu a …

Těžký život rybářů: 770 chráněných vyder zmasakrovalo ryby za více jak 21 miliónů korun!  

admin | přečteno: 7072x | 23.02.2021 | 3 komentářů

Technik Východočeského územního svazu Karel Němec zveřejnil na tamním webu …

Komentáře

 • A kam si mají ty auta dát? Mají je nechat stát na silnici? Nebo na trávníku,kde zase stát nesmí, jelikož je to poškozování zeleně…. Podělaný chataři nemají nic na práci,tak musí udávat a bonzovat, jak jsou zvyklí ještě od komančů. Proto nemám už několik let papíry… Ryb je čím dál míň a ze strany svazu přibývá akorát buzerace a omezení…. Například bivaky a kempování. Pokud po mě není bordel,tak nevím,proč bych nemohl přespat u vody,kdekoliv se mi zachce. Je mi z těch omezení na blití

 • Přesně! Pak probodane kola a vylomené zamky u dveří plus bonus rádio s navigací v mém Sharanku v hajzlu. Raději 500kc za flastr.

 • Pro cyklisty se buduji asfaltove cesty okolo řek za miliardy…. Určitě prinos pro zivotni prostredi. Pro rybáře se da sloupek s ceduli ze tam nesmí. … Když to nepomůže vybuduje se zavora. Na vine je rybarsky svaz…. Vyjimky k vjezdu pro rybáře by legislativně určitě nebyl problem prosadit. Všelijaké omezeni a zakazy jsou schvaleny jedna dvě. Svaz inkasuje od rybaru celkem dost peněz a muzika žádná…. Leda ten bič v podobě omezení a buzerace u vody za kazdou klukovinu a kravinu. Zkostnately svaz a jeho představitelé zaspali v minulem století. A rybář je vlastne jen obtizny hmyz. Rad bych se dozil toho aby se nekdo postaral o svazove reviry tak jako se někteří staraji o soukromé. Když povolenka k lovu bude vstupenkou k vode se vsim vsudy. V moderní dobe to bez auta biwaku lodi prostě nejde.

 • Přesne tak tohle mě na Orlicí, nádherná místa,vdokonce i vyježděné cesty a stejně mě odsud majitele pozemků vyhazují…jen vláčím a muškařím, ale to nemění nic na tom, že není u vody pořádně kde zaparkovat…měl by to svaz řešit…debilni cyklisti máj cyklostezky a stejně ježdění po hlavních a rybáři jen ostrouhal…

 • Tak pánové, kupte si pozemek u vody.
  A jsem na vás zvědavej kolik lidí tam necháte parkovat.
  Respektujte soukromí majetek. Já jezdím jen tam kde mohu bezpečnè zaparkovat a zbytek dojdu s vozíkem pěšky. Lada

  • Láďo, stát někde bokem u cesty versus někomu na jeho pozemku je rozdíl. Ale některým vadí i to. A až ti někdo vykrade auto jako kamarádovi,jen pro to že parkuješ dál od vody, budeš mluvit jinak. Tady v Plzní to není nic nemožného….

  • Mám přes pozemek polní cestu. A byla tu dřív než jsem se narodil. Tak ji asi oplotim že aby myslivci nemohli na leč a lide na pole.

 • V tomto státě se umí jenom zakazovat a pokutovat. Řešení to opět nemá. Jediné je nechodit na ryby 😪😪

 • Myslím že by se ikonu nic nestalo kdyby vozidlo zaparkoval a nějaký kus k vodě došel pěšky. Jestli tam má někdo soukromý pozemek, proč by mu tam měl někdo jezdit. Vám také nikdo nejezdí přes zahradu teď, pokud nějakou máte. Je to pouze lenost některých rybářů dojít k vodě kousek pěšky.

 • Bohužel je tohle na našich revírech normální. Třeba na Trnávce (421503) si z toho místní udělali dokonce kšeft. Úplně všude se dali zákazy vjezdu, takže k vodě se dostanete autem vlastně jen na jednom místě kousek od Červené Řečice (v létě na nic, spousta turistů nerybářů se na tom úseku chodí koupat…) a pokud nejste místní, tak si musíte zaplatit ubytování v nějakém kempu, abyste mohli vjet do těch zákazů…
  Přitom je to voda, kde platí všechny povolenky (nemusíte mít celosvazovku, stačí jakákoli územní, stejně jako třeba na Orlíku). Takže je to krásná voda, dobře zarybněná, ale jen pro místní chataře. Na jeden den se nevyplatí tam jet a stanování je tam od povodí Vltavy taky zakázané, takže vše nastavené pro kšeft, abyste si museli koupit ubytování…

 • Kdyz se prodavaj povolenky k rybolovu meli by byt u tech reviru mista k zaparkovani a povolenka by mnela byt povolenka k vjezdu jinak at ty reviry jsou soukrome a soukromnik se o to postara a ry barskej svaz se zrusi ty zerou prachy za hovno je to jenom buzerace a nahaneni rybaru ktery si to poctive zaplatili na ryby se chodi aby byl klid a ne aby mne nekdo nahanel jak lovnou zver

  • Bojkotovat !!! nikdo si nekoupíme povolenku a ani členství hihi. Hned bude změna když nebudou mít z nás prachy.

 • Jak může Městská policie dávat pokuty za parkování na soukromém pozemku, pokud není města nebo státu?

 • Příští rok to vidím už jen na soukromé. Taky mě to nebaví. Jsem slušný rybář a doplacím na ty hovada

 • Jsem zvědav kolik sebrali povolenek ukrajinským občanům kteří vraždí a nerespektují žádnou rybu. Když jsme na Berounce jednomu řekli že jen dva kapry na den když tam řval třetího tak řekl že toho nejmenšího potom pustí. Hrozná pakáž tohle opravdu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.