skingbranding-banner

Rybáři na Moravě budou mít v autech GPS! Vedení rybářů chce vnést pořádek do výkaznictví


Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko „sází“ jednu změnu za druhou. Po spuštění aplikace pro rybářskou stráž, která se okamžitě stala hitem, přichází tento územní svaz s další novinkou. Tentokrát se rybáři ze severu Moravy a Slezska rozhodli, že do služebních aut nainstalují GPS. Vedení rybářů to chce udělat proto, aby se udělal pořádek ve výkaznictví služebních cest. A tohle není jediná změna! Předseda územního svazu také apeluje na severomoravské a slezské organizace, aby rychleji zaváděly bezhotovostní platby. Proč?

„Na zasedání územního svazu bylo rozhodnuto vybavit všechny služební vozy GPS zařízením společnosti CCS. Hlavním cílem tohoto opatření není „šmírování“ zaměstnanců, nýbrž vnést pořádek do výkaznictví služebních cest formou automatické knihy jízd spolu s vyhodnocováním spotřeb pohonných hmot,“ uvádí Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko.

Vedení územního svazu se snaží zefektivnit výkaznictví služebních cest. Kromě záznamů o služebních cestách může vedení severomoravských a slezských rybářů lépe vyhodnocovat spotřebu pohonných hmot. Nainstalování GPS zařízení pak samozřejmě zabrání i možnému zneužívání služebních vozidel k jiným účelům, než ke kterým jsou určené.

 

Bezhotovostní platby zvýší transparentnost

Předseda severomoravských a slezských rybářů Pavel Kocián v posledních Zpravodaji územního svazu také zveřejnil hodně zajímavý text o bezhotovostních platbách. Podle předsedy právě tento způsob může vnést pořádek do finančních toků jednotlivých místních organizací.

„Epidemie koronaviru a následně vyhlášený nouzový stav plně odhalila nevýhody dosavadní praxe při placení členských povinností a při nákupu povolenek v hotovosti. Najednou takovýto systém nešel v nouzovém stavu používat a místní organizace hledaly cesty, jak zajistit prodej povolenek svým členům. Proto bylo nutné začít používat bezhotovostní způsob plateb, doplněný zasíláním povolenek například poštou nebo později prostřednictvím výdejních okének. Ale samotný systém bezhotovostního styku přináší i další nesporné výhody,“ vysvětluje předseda Kocián.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Legendární naviják na kapry SHIMANO za super nízkou cenu!

„Systém bezhotovostních plateb členských povinností a povolenek je v podstatě jednoduchý a maximálně přehledný. Využívá evidenční číslo člena jako variabilního symbolu a složení (vygenerování) specifického symbolu definuje přesně, co jednotlivý člen platí (známku, brigády a jaký typ povolenek). Standardně se využívá elektronického bankovnictví a pro ty, kteří ho nepoužívají, lze využít vkladovou složenku (vklad hotovosti na poště nebo v bance). Navíc tento systém urychluje výdej povolenek, neboť výdejce má přehled o platbách členů a povolenky má již předem nachystané (vypsané),“ píše Pavel Kocián ve zmíněném zpravodaji.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Těžký život rybářů: 770 chráněných vyder zmasakrovalo ryby za více jak 21 miliónů korun!  

admin | přečteno: 5329x | 23.02.2021 | 3 komentářů

Technik Východočeského územního svazu Karel Němec zveřejnil na tamním webu …

České revíry bez amurů? Někteří politici chtěli omezit oblíbené ryby! Jak to dopadlo?

admin | přečteno: 5564x | 23.02.2021 | 4 komentářů

Tak tohle bylo jen o fous! Na politické půdě se …

Ztratí rybáři oblíbené revíry? Obce toho mají dost! Nepořádek od rybářů působí komplikace

admin | přečteno: 6978x | 22.02.2021 | 13 komentářů

V minulém týdnu se magazín InRybar.cz zabýval situací na Slezské Hartě, …

Komentáře

  • Proč píšete vporovnávání výběru placení příspěvků slovo “odklonit” když to je prach sprostá zlodějina!
    Tak se prosím vzpamatuje partičko vykuků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.