DomůNovinkyRybáři na Moravě mají nový revír o rozloze přes 16 hektarů! Může...

Rybáři na Moravě mají nový revír o rozloze přes 16 hektarů! Může se na něm bivakovat

- Reklama -

Konečně je to tady! Vodní plocha Krčmáň na Přerovsku dostala nové číslo revíru! Rybáři si tak budou moci užít nádherné rybaření na štěrkovně, která má rozlohu přes 16 hektarů. Co se týče bližších podmínek, tak ty jsou prozatím stejné jako na „původním revíru“. Skvělou zprávou pro všechny milovníky rybaření je i to, že na této vodě pravidla dovolují bivakování. Krčmáň je velmi oblíbenou rybářskou lokalitou na Moravě, která nově patří Územnímu svazu pro Severní Moravu a Slezsko.

„V minulém roce jsme díky vašim příspěvkům do Fondu rozvoje revírů mohli odkoupit štěrkoviště Krčmáň. Bohužel v době, kdy na této vodní ploše byl zrušen původní revír. Koncem minulého roku jsme proto podali žádost o nové přidělení revíru a v březnu tohoto roku byly ukončeny veškeré legislativní úkony. K dnešnímu dni je proto tato vodní plocha opět našim revírem s novým číslem 471 229,“ uvedl Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko na sociálních sítích.

Trumf na kapry na začátek sezóny: Nadupané švestkové krmení za pár korun! 

Co se týče rybářských pravidel na tomto novém revíru na Přerovsku, tak ta prozatím platí v té podobě, jako na „původním revíru“. „Zatím platí popis revíru i Bližší podmínky výkonu rybářského práva jako na původním revíru (471 057) – než bude zpracován nový popis revíru 471 229,“ vysvětlují moravskoslezští rybáři.

Bivakování na štěrkovně Krčmáň

  • Bivakování u revíru Krčmaň povoleno s podmínkou vybavení chemickým WC
  • Je zakázáno tábořit, stanovat, vjíždět a parkovat na zelených plochách
  • Platí přísný zákaz vylévání použitého chemického WC na revíru a na přilehlé pozemky

 

Proč byl revír Krčmáň zrušen?

Štěrkovna Krčmáň je velmi populárním revírem na Přerovsku, který patřil společnosti ZEPIKO. Ta tuhle štěrkovnu nabídla rybářům k užívání bezplatně. Pak ale přišel zásadní moment – na vodní ploše došlo k ukončení těžby. Takže společnost ZEPIKO nabídla štěrkovnu moravskoslezským rybářům. Jenže! Ti si nemohli napoprvé tuhle vodu dovolit.

„V době první předložené nabídky k odprodeji štěrkovny jsme byli zaskočeni poměrně vysokou cenou, neboť k prodeji byla nabídnuta nejen vodní plocha o výměře 16,6 hektarů, ale i okolní pozemky doposud patřící firmě ZEPIKO, a to o celkové výměře přibližně 5 hektarů. Pokud bychom v té době přistoupili na nabídkovou cenu, tak bylo jasné, že tímto nákupem se připravíme téměř o všechny peníze na tehdejším Fondu rozvoje revírů. Proto jsme byli nuceni tehdejší nabídku firmy ZEPIKO odmítnout,“ uvedl v prosinci loňského roku Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko.

Odmítnutí se ale firmě nelíbilo. A ta se tak rozhodla k tomu, že nepovolí rybářům na populární vodě rybařit. „Reakcí bylo, že nám majitel vodní plochy nevydal příslušný souhlas s využíváním vodní plochy a krajský úřad nám na jaře letošního roku odebral dekret na tento revír, takže revír byl de facto zrušen,“ popsali moravskoslezští rybáři.

Trumf na kapry na začátek sezóny: Nadupané švestkové krmení za pár korun! 

Už to vypadalo, že Územní svaz o populární štěrkovnu nadobro přijde. Jenže pak přišel významný obrat se zavedením mimořádné známky. „Teprve se zavedením mimořádné známky se situace změnila, neboť prvotní odhady hovořily o tom, že touto známkou jsme každým rokem schopni posílit Fond rozvoje revírů částkou kolem 5 miliónů korun. Tímto opatřením byly vytvořeny dostatečné podmínky pro nákup štěrkovny Krčmáň do vlastnictví našeho územního svazu,“ vysvětlovali Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko.

Vše nakonec dobře dopadlo, a rybáři za 15 miliónů korun štěrkovnu odkoupili, a to i s přilehlými pozemky. „Po třech měsících se konečně podařilo najít oboustrannou shodu a došlo k notářsky ověřenému podpisu kupní smlouvy. Podařilo se dokonce vyjednat i to, že celková kupní cena za vodní plochu a příslušné pozemky ve výši 15 miliónů korun byla rozdělena do třech ročních splátek s úrokovou sazbou ve výši 2% p.a. K dnešnímu dni je štěrkovna i s přilehlými pozemky řádně zapsána na katastru nemovitostí jako náš výhradní majetek,“ radovali se v prosinci loňského roku moravskoslezští rybáři.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: ÚS pro Severní Moravu a Slezsko

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

4 KOMENTÁŘE

    • Moravskoslezský územní svaz dneska zveřejnil: V předchozím příspěvku jsem vás informovali o tom, že štěrkáč u obce Krčmáň je opět naším revírem s novým číslem 471 229. Jelikož na tomto novém revíru nyní probíhá vysazování ryb, tak do 14.4.2021 (včetně) je rybolov zakázán. RYBOLOV NA TOMTO REVÍRU BUDE ZAHÁJEN 15. 4. 2021

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -