Domů Novinky Rybáři nemusí kvůli koronarviru platit členské příspěvky! Dokdy toto opatření bude platit?

Rybáři nemusí kvůli koronarviru platit členské příspěvky! Dokdy toto opatření bude platit?

- Reklama -

Rada Českého rybářského svazu informovala rybářskou veřejnost o tom, že odkládá povinnost uhradit členský příspěvek. Ten se musí vždy uhradit do konce dubna, ovšem Rada tuto povinnost odkládá minimálně do ukončení platnosti mimořádných opatření. Rybáři se tak nemusí obávat, že pokud neuhradí členský příspěvek do stanoveného termínu, tak že budou vyřazeni z rybářských řad. Upozorňujeme ale znovu, že toto opatření platí jen do ukončení mimořádných opatření v České republice, a že o termínu uhrazení bude Rada ČRS informovat.

Na webu Rady ČRS se píše:

V souvislosti se současnou situací v ČR oznamujeme, že termín pro splnění členských povinností (úhrady členské známky) je odložen, a to nejméně do ukončení platnosti mimořádných opatření souvisejících s epidemií koronaviru. Rybáři se tak nemusí obávat, že pokud neuhradí členský příspěvek ve stanoveném termínu, bude jim členství ukončeno.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levné křeslo pro rybáře za fantastické peníze! Tohle rybáři milují!

Na návrh předsedy ČRS Karla Macha přijala Republiková rada mimořádné opatření, odkládající povinnost zaplacení pravidelného členského příspěvku (dle §3 odst. 7 písm. b) Stanov ČRS) do konce dubna; toto opatření je platné na dobu neurčitou, respektive do stabilizace situace a ukončení mimořádných vládních opatření.

Členové Českého rybářského svazu tak mohou zaplatit pravidelný členský příspěvek uvedený v §3 odst. 4 písm. b) Stanov ČRS, tak aby neztratili členství, i po řádném dubnovém termínu.

Konečný termín pro zaplacení členského příspěvku bude stanoven s ohledem na vývoj situace s epidemií koronaviru. O případných dalších změnách souvisejících s uzavřením kanceláří místních organizací budeme průběžně informovat.

 

Rybáři mohou v době karantény chytat na propadlé lístky po 1. březnu 2020

Podle stanoviska ministerstva vnitra mohou osoby, kterým po 1. březnu skončila platnost rybářského lístku během nouzového stavu prokazovat odbornou způsobilost k výkonu rybářského práva i nadále tímto neplatným dokladem. Příslušné správní orgány, a to včetně rybářské stráže, by neměly přestupky týkající se neplatného rybářského lístku řešit. Týká se to případů, k nimž došlo po 1. březnu 2020 po dobu trvání nouzového stavu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levné křeslo pro rybáře za fantastické peníze! Tohle rybáři milují!

Uvedená doporučení platí pouze po dobu trvání nouzového stavu.

Zdroj: Rada ČRS a ministerstvo zemědělství

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

6 KOMENTÁŘE

    • Zdravím,podle toho co vím ze svojí MO a od známých z jiných svazů ve většině případů záleží na domluvě. Já měl štěstí,papíry jsem si bral týden před omezeními… ale i teď to jde, stačí napsat nebo zavolat a dohodnout zaslání peněz na účet a pak kopii dokladu do e-mailu,doklady se pak dají zaslat poštou. Záleží na přístupu hospodářů, jednatelů, kteří na jedné straně chápou rybáře,na druhé se obávají (pochopitelně) o zdraví své a svých blízkých. Ovšem taky záleží na přístupu samotných rybářů… jedna perlička – před několika dny volal mému jednateli rybář (v karanténě!!!) ,že chce povolenku a že se pro ni hned staví…

  1. Dobrý den chtěl jsem se jen zeptat jak je ten krizový stav tak když mám rybářský lístek ale nemám povolenku, můžu chytat? Předem děkuji za odpověď

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -