skingbranding-banner

Rybáři poslali už přes 20 000 korun! Odstartovala sbírka na „plovoucí vozíček“ pro rybáře


Rybář Julius Nass, který spustil projekt přestavby klasického belly boatu na „plovoucí vozíček“ pro handicapovaného rybáře, informoval rybářskou veřejnost o spuštění sbírky. Každý rybář má nyní možnost poslat jakoukoliv částku na transparentní účet, ze kterého se bude tato přestavba belly boatu financovat. Už teď rybáři naposílali přes 20 000 korun, pro kompletní přestavbu je ale nutné ještě určitou část peněz vybrat. Pokud chcete handicapovaného rybáře, pro kterého se tento „plovoucí vozíček“ staví, podpořit, pak můžete poslat libovolnou částku. Každá koruna se počítá!

„Děkujeme všem, kdo podporují tento projekt pro dobrou věc! Mám z vás všech radost! Pojďme dál – už nám chybí jen asi 35 000 korun,“ napsal Julius Nass na sociálních sítích. Právě tento rybář přišel s myšlenkou, že by bylo dobré přestavit klasický belly boat pro rybaření, a udělat z něj „plovoucí vozíček“ pro handicapovaného rybáře. A nápad se uchytil! Ostatně, velká podpora od rybářů z nejrůznějších koutů republiky – kteří dohromady poslali už přes 20 000 korun – je toho důkazem…

Této sbírky financí, které budou určené pro přestavbu belly boatu, se může zúčastnit úplně každý. Stačí na transparentní účet, který patří handicapovanému rybáři, poslat libovolnou částku. Každá koruna se počítá! Někteří rybáři pošlou 200 korun, jiní pošlou tisícovku. Důležitý je ale výsledek, který vypadá zatím velmi slibně!

Kam poslat peníze na podporu handicapovaného rybáře? Číslo transparentního účtu je 4051307043/0800. Transparentní účet, na který rybáři posílají peníze na přestavbu belly boatu, naleznete ZDE.

 

Jak vznikl nápad na postavení „plovoucího vozíčku“?

Rybář Julius Nass je velkým fanouškem těchto nafukovacích křesílek, kterého napadlo, že právě toto plavidlo je naprosto ideální pro handicapované rybáře. „Ten, kdo mě zná, ví, že belly boat je již třetím rokem má srdcová záležitost a jeho neustálé vylepšování je má posedlost, anebo vlastně pohodlnost. Dnes už mohu říct, že jsem spokojen s celkovým pohodlím belly boatu, kdy ovládání motoru mám na ruku, motor na pevno, a nohy používám jen jako kormidlo – takže rybařinu si užívám i v okamžicích nepřízni počasí, kdy jiní to musí vzdát,“ začíná vyprávění o své rybářské vášni rybář Julius Nass.

A právě jeho napadlo, že belly boat je velmi vhodným plavidlem i pro ty rybáře, kteří nemůžou chodit. „Postupně jsem si také uvědomil, že tento styl rybolovu by si mohl po správných úpravách užívat i člověk, kterému možnost přívlače byla znemožněna z důvodu handicapu – a to přímo nehybností, anebo třeba amputací dolních končetin. Tento styl přívlače mu umožní v uvozovkách svobodu rybolovu – v uvozovkách píšu proto, že není možné být bez doprovodu zdravého kamaráda. Ale na vodě to bude jeho svoboda, jeho rybačka. Ale stejně s parťákem je to vždy top,“ vysvětluje nadšený rybář.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Julius Nass

Nové články v rubrice

Kauza Bečva nekončí: Druhé odložení klíčového posudku! „Případ je složitý!“ říká znalec

admin | přečteno: 135x | 3.03.2021 | Žádné komentáře

Ani napodruhé soudní znalec Jiří Klicpera nepředložil vypracovaný klíčový posudek …

Jakub Vágner reaguje na kritiku kvůli používání echolotu: „Drahý sonar je bez znalostí k ničemu!“

admin | přečteno: 9884x | 2.03.2021 | 8 komentářů

Jakub Vágner nedávno na své stránce na facebooku zveřejnil fotografii …

PŘEHLEDNĚ: Severočeští rybáři nasadili přes 290 000 kaprů! Zvýšil se počet candátů

admin | přečteno: 693x | 2.03.2021 | Žádné komentáře

Severočeský územní svaz zveřejnil velmi zajímavá data o nasazovaných rybách …

Komentáře

 • Dobry den,
  mam doma take hendicapovanou zenu, rovnez s bolestmi nohou. Ale moc si nedovedu predstavit nastupovani a vystupovani z belly a z vody. My mame kajaky a i ty jsou nekdy problem…
  Kazdopadne strasne moc drzime pesti a prejeme jen a jen uspech 👍👍👍 a rybarovi pevne zdravi!!
  Jan a Marie

  • Dobry den,
   pisu vam ja Martin ,pro ktereho se belly staví.
   Je to super napad a jsem za to hrozne rad,co se tyce nastupovani a vystupovani,tak to bude přes hlinikovou konstrukci (kozicka) clovek pod ni najede,nadzvednese a misto voziku se soupne bellyna.. asi tak :)) doufam ze to dobre vse klapne 🙂
   Hezky den Martin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.