skingbranding-banner

Rybáři pozor! Nová delší denní doba lovu zatím neplatí na revírech MRS! Čeká se na rozhodnutí vedení


AKTUALIZOVÁNO: Rybáři na mimopstruhových svazových revírech budou moci od letošního chytat delší dobu. Nová denní doba lovu, která výrazným způsobem prodlužuje možnost rybaření, platí už i pro mimopstruhové revíry Moravského rybářského svazu. Moravský rybářský svaz o zavedení nové doby lovu už také jednal – nová pravidla budou platit i na jeho revírech.   

„S ohledem na skutečnost, že Bližší podmínky výkonu rybářského práva na revírech mimopstruhových v užívání Moravského rybářského svazu a jeho organizačních jednotek pro rok 2018 schválil v loňském roce Svazový výbor, jako orgán k tomu kompetentní, může tento jako jediný dále rozhodnout o tom, zda-li se bude v roce 2018 lovit podle schválených platných BP, anebo budou BP upraveny v souladu s novelou vyhlášky. Zasedání Svazového výboru proběhne 29. 3. 2018,“ píše se na webu Moravského rybářského svazu.

Aktuálně z webu Moravského rybářského svazu: Na základě  vyhlášky č. 25/2018 Sb. Ministerstva zemědělství ze dne 7.2.2018, kterou se mění vyhláška č. 197/2004 Sb., tedy prováděcí vyhláška k zákonu č. 99/2004 Sb. O rybníkářství, výkonu rybářského práva, rybářské stráži, ochraně mořských rybolovných zdrojů a změně některých zákonů (Zákon o rybářství), projednal Svazový výbor Moravského rybářského svazu, z.s. dne 29.3.2018 změnu Bližších podminek výkonu rybářského práva na rybářských revírech mimopstruhových a hlasováním schválil změny doby lovu s účinností od 1.4.2018 v souladu s touto vyhláškou takto:

a) v měsíci dubnu, květnu, červnu, červenci, srpnu a září od 4 do 24 hodin,

b) v měsíci říjnu, listopadu, prosinci, lednu, únoru a březnu od 5 do 22 hodin.

ČTĚTE TAKÉ: Zavážení nástrah povoleno! Na svazových revírech můžou rybáři vyvážet!

 

Rybáři z ČRS se radují. Od dubna budou chytat déle

Zcela rozdílné pocity nyní prožívají rybáři, kteří chytají na revírech Českého rybářského svazu. Právě ti totiž budou už od letošního dubna chytat na mimopstruhových vodách delší dobu. Změnu pravidel potvrdilo vedení Českého rybářského svazu na posledním zasedání Rady ČRS.

„Rada ČRS vzala na vědomí informaci o dokončení legislativního procesu ve věci změny denních dob lovu ryb na mimopstruhových revírech. Novela vyhlášky č. 197/2004 Sb. nabývající účinnost 1. dubna 2018, vyšla pod č. 24/2018 Sb. v částce 14 Sbírky zákonů. Informace o změnách denních dob lovu na mimopstruhových revírech byla zveřejněna na webu i Facebooku Rady ČRS a zaslána všem územním svazům se žádostí o postoupení místním organizacím – členům i rybářské stráži,“ píše se ve zprávě ze zasedání Rady ČRS.

ČTĚTE TAKÉ: NON-STOP rybaření 2018! Na kterých svazovkách se může chytat 24 hodin?

Rybáři na mimopstruhových revírech Českého rybářského svazu budou od 1. dubna letošního roku chytat podle nové denní doby lovu. Denní doba lovu se podle nových pravidel rozdělila na dvě části – na „letní“ (od dubna do září), kdy rybáři můžou chytat od 4 do 24 hodin, a na „zimní“ (od října do března), kdy rybáři budou moci chytat od 5 do 22 hodin. Jde tak o výrazné rozšíření doby lovu, kdy se v minulosti například na pozdní podzim a v zimě chytalo jen do odpoledních hodin.

Nezbývá než věřit, že i rybáři z MRS budou chytat podle nové denní doby lovu…

Redakce InRybar.cz

Nové články v rubrice

Jakub Vágner chytil rekordního okouna! „S tvými sponzory by tohle dokázal každý!“ kritizují ho

admin | přečteno: 3077x | 26.11.2020 | 6 komentářů

Známý rybář Jakub Vágner natáčel videa pro rybáře ve Španělsku. …

Masakr na Moravě! Porybní zadrželi 39 pytláků a 105 povolenek! Mrkněte na zajímavá data

admin | přečteno: 1435x | 26.11.2020 | 1 komentář

Rybářská stráž na revírech Územního svazu pro Severní Moravu a …

Hyenismus! Krádež kaprů za 85 000 korun! Zloděj ukradl cenné barevné ryby!

admin | přečteno: 6447x | 25.11.2020 | 1 komentář

Tak tohle je teda hyenismus! Co se stalo? Neznámý zloděj …

Komentáře

  • Tak snad se u nas panove pochlapi a dobu lovu zmeni stejne jako v CRS. Ja osobne jsem pro zmenu. Nemyslim si, ze by to nejak vyrazne ponicilo rybi osadky, ale napriklad me kvuli praci delsi vecerni chytani vyjovuje a mohl bych na jare a v zime chodit k vode na delsi dobu. Ale je to jen muj nazor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.