DomůNovinkyRybáři pozor! Odebrání povolenky za zasakování ryby kvůli fotce? Zasakovaný kapr je...

Rybáři pozor! Odebrání povolenky za zasakování ryby kvůli fotce? Zasakovaný kapr je považován za ponechaného!

- Reklama -

Na rybářském internetu se objevila velice zajímavá diskuze. Na stránce Big Fish Team se objevila fotografie zasakovaného kapra. Toho si ovšem všiml rybářský funkcionář, který rybáře upozornil na to, že zasakování kapra je považováno za jeho přisvojení. Tedy, pokud na daném revíru platí K-70 a zasakovaná ryba přesáhla 70 centimetrů, pak může rybářská stráž rybářovi odebrat povolenku. Tato velice zajímavá diskuze poukázala na problematiku, se kterou se u vody může setkat každý z nás. Proto bacha na to!

„Vždycky, kdy jsem na rybách sám, rybu rychle odháčkuji a dám do vody v ekosaku, aby nestrádala, než si připravím focení,“ píše se u fotografie zasakovaného kapra na stránce Big Fish Team. Tento postup dělá u vody celá řada rybářů. Než se vše připraví, chvíli to trvá. A než aby ryba strádala na břehu, kde navíc hrozí její poranění, tak rybář jednoduše dá úlovek na chvíli do saku. Jenže!

Právě tento postup může vést až k odebrání povolenky! Pokud na revírech, na kterých platí K-70, zasakujeme kapra přes 70 centimetrů délky, tak si říkáme o pořádný malér! Proč? Pokud kapra zasakujeme, byť jen na několik minut, je tato ryba považována za ponechanou. A pokud takto konajícího rybáře chytí porybný, pak může odebrat povolenku k lovu. To ostatně napsal do diskuze pod zmíněnou fotku i předseda středočeských rybářů Dušan Hýbner.

„Pokud rybu zasakujete, je dle platných BPVRP na revírech ČRS považována za rybu přisvojenou a RS by Vám měla na revíru, kde je K-70, zadržet povolenku,“ napsal Hýbner. To samozřejmě vzbudilo vášnivou diskuzi. Ovšem nic to nemění na tom, že předseda Středočechů má prostě pravdu.

Proto při zasakování trofejní ryby si uvědomte, že na revírech, kde platí K-70, bude považována za ponechanou. A pokud na vás zrovna natrefí porybný, pak hrozí průšvih.

Je třeba zmínit i to, že porybným se netřeba divit. Mezi rybáři jsou pořád takoví, kteří ryby prodávají do soukromých vod. Takže v některých případech zasakování trofejní ryby znamená, že jen čeká „na odvoz“. Víme, víme, nemusí to být váš případ – jen je nutné si uvědomit, proč někteří porybní tento přestupek hodnotí jako velmi vážný. Tak to je…

Zdroj: Big Fish Team

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -