DomůNovinkyDEMONSTRACE: Kaprařům se nelíbí denní doba lovu! Půjdou demonstrovat před ministerstvo!

DEMONSTRACE: Kaprařům se nelíbí denní doba lovu! Půjdou demonstrovat před ministerstvo!

- Reklama -

Na Slovensku to pořádně vře! Tamní ministerstvo životného prostředí chce totiž zavést novou vyhlášku, která výrazným způsobem „omezuje“ lov ryb na tamních svazových revírech. Ano, v některých měsících je možné lovit na svazových revírech non-stop, ovšem například v květnu budou slovenští kolegové podle nové vyhlášky chytat jen do 21. hodiny. Navíc, podle slovenských rybářů by non-stop rybolov mohl trvat přes více měsíců. Proto svolávají demonstraci před budovou ministerstva životního prostředí…

S informací o chystaném protestu přišel web k70.sk:

Slovenským kaprařům se nelíbí nově navrhovaná denní doba lovu. Ta by měla vypadat tak, že rybáři by na „kaprových vodách“ mohli chytat od ledna do května, a poté od listopadu do prosince od 6 do 21 hodin. V červnu, červenci a srpnu by podle nové vyhlášky měl platit non-stop rybolov a v září a říjnu by se mohlo na slovenských „kaprových vodách“ chytat od 4 do 24 hodin. To se ale kaprařům nelíbí!

Slovenští kapraři chtějí dosáhnout toho, aby se na “kaprových vodách bez vyhlášené chráněné rybí oblasti“ mohlo chytat od ledna do května, a poté od listopadu a v prosinci od 6 do 21 hodin. A od června do října non-stop. Na „kaprových vodách s vyhlášenou chráněnou rybí oblastí“ pak chtějí slovenští kapraři chytat non-stop celoročně.

Situace dospěla do takového bodu, že slovenští rybáři svolávají protest před budovou slovenského ministerstva životního prostředí. Slovenští rybáři chtějí za novou denní dobu lovu bojovat, co to jenom půjde, protože podle organizátorů akce je navrhovaná denní doba lovu ze strany ministerstva neakceptovatelná. Podle rybářů je dnešní doba uspěchaná a na ryby není tolik času, takže chystaný návrh na denní dobu lovu by mohl rybaření na Slovensku pořádně zkomplikovat.

Demonstrace se bude konat 6. listopadu od 10 hodin dopoledne. Rybáři tak chtějí ministerským úředníkům dát jasně najevo, že jejich návrh není akceptovatelný, a že rybáři chtějí změnu! Držíme našim slovenským kolegům palce!

Kompletní informace o chystané demonstraci naleznete ZDE

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Petrův zdar. Vy ‚kapraři’vidíte akorát sami sebe a ani na ty ‚své’ryby nemyslíte! Vesměs(skoro)se jedná o mladé ročníky,kteří nezažili tzv.’všeobecný zákaz lovu‘,který platil na ‚stojácích‘,tj.ne na tekoucích vodách do(už také jen tuším😊)16.3.! Mám zato,že to nařízení mělo i co do sebe!-rybky měly chvíli klidu.. Protože ČRS není ‚tak zkostnatělý‘,jak ho vidíte Vy,mladší,toto odboural(opět jen tuším)do r.2000. Vím,že ‚ortodoxní’kapraři většinou ryby pouští,ale je mezi Vámi spousta ‚neortodoxních‘,kteří používají Váš styl lovu ryb(od boilies až po ‚vychytané montáže‘),které jste je naučili v tisku i na netu především Vy sami! Ti rybu odnesou-v lepším případě prodají do ‚soukromých nejen kaprodromů!‘. Nejsem zastáncem ‚chyť,pusť‘,ani ‚sežer vše‘. Jen tvrdím,že je nás moc(rybářů)a ryb,povětšině’málo.. Kde jsou ty doby,kdy byl rybář spokojen,když si odnesl domů pár plotic,cejnů,apod.!? Dnes jsou většinou všichni zblblí do kapra,candáta,štiky a sumce..čím větší,tím lépe! Osobně mám zato.že lovit ryby jen pro zábavu,je špatně! I ta ryba má na háčku zvýšenou produkci adrenalínu,který ji může i zabít-jen pro naši zábavu!(nechci se zde pouštět do polemiky ‚prahové bolesti‘!). Navíc pořád platí,že produkce ryb do revírů jde přímou úměrou k rybám odneseným! Nebo mi někdo sdělte,kdo z Vás chytil(jedno kde-mimo chov.ryb.)ve sport.revíru K1?!!! Ten kapr se i díky Vám(kteří volají po neomezeném lovu!),nemá kdy a kde vytřít!!! Vzhledem k délce textu jsem asi trochu ‚ujel‘,ale vůči rybkám,které mám radši kolikrát víc,než určité typy lidí,sorry,dlužil jsem jim to..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -