skingbranding-banner

DEMONSTRACE: Kaprařům se nelíbí denní doba lovu! Půjdou demonstrovat před ministerstvo!


Na Slovensku to pořádně vře! Tamní ministerstvo životného prostředí chce totiž zavést novou vyhlášku, která výrazným způsobem “omezuje” lov ryb na tamních svazových revírech. Ano, v některých měsících je možné lovit na svazových revírech non-stop, ovšem například v květnu budou slovenští kolegové podle nové vyhlášky chytat jen do 21. hodiny. Navíc, podle slovenských rybářů by non-stop rybolov mohl trvat přes více měsíců. Proto svolávají demonstraci před budovou ministerstva životního prostředí…

S informací o chystaném protestu přišel web k70.sk:

Slovenským kaprařům se nelíbí nově navrhovaná denní doba lovu. Ta by měla vypadat tak, že rybáři by na „kaprových vodách“ mohli chytat od ledna do května, a poté od listopadu do prosince od 6 do 21 hodin. V červnu, červenci a srpnu by podle nové vyhlášky měl platit non-stop rybolov a v září a říjnu by se mohlo na slovenských „kaprových vodách“ chytat od 4 do 24 hodin. To se ale kaprařům nelíbí!

Slovenští kapraři chtějí dosáhnout toho, aby se na “kaprových vodách bez vyhlášené chráněné rybí oblasti“ mohlo chytat od ledna do května, a poté od listopadu a v prosinci od 6 do 21 hodin. A od června do října non-stop. Na „kaprových vodách s vyhlášenou chráněnou rybí oblastí“ pak chtějí slovenští kapraři chytat non-stop celoročně.

Situace dospěla do takového bodu, že slovenští rybáři svolávají protest před budovou slovenského ministerstva životního prostředí. Slovenští rybáři chtějí za novou denní dobu lovu bojovat, co to jenom půjde, protože podle organizátorů akce je navrhovaná denní doba lovu ze strany ministerstva neakceptovatelná. Podle rybářů je dnešní doba uspěchaná a na ryby není tolik času, takže chystaný návrh na denní dobu lovu by mohl rybaření na Slovensku pořádně zkomplikovat.

Demonstrace se bude konat 6. listopadu od 10 hodin dopoledne. Rybáři tak chtějí ministerským úředníkům dát jasně najevo, že jejich návrh není akceptovatelný, a že rybáři chtějí změnu! Držíme našim slovenským kolegům palce!

Kompletní informace o chystané demonstraci naleznete ZDE

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Kauza Bečva nekončí: Druhé odložení klíčového posudku! „Případ je složitý!“ říká znalec

admin | přečteno: 84x | 3.03.2021 | Žádné komentáře

Ani napodruhé soudní znalec Jiří Klicpera nepředložil vypracovaný klíčový posudek …

Jakub Vágner reaguje na kritiku kvůli používání echolotu: „Drahý sonar je bez znalostí k ničemu!“

admin | přečteno: 8175x | 2.03.2021 | 8 komentářů

Jakub Vágner nedávno na své stránce na facebooku zveřejnil fotografii …

PŘEHLEDNĚ: Severočeští rybáři nasadili přes 290 000 kaprů! Zvýšil se počet candátů

admin | přečteno: 542x | 2.03.2021 | Žádné komentáře

Severočeský územní svaz zveřejnil velmi zajímavá data o nasazovaných rybách …

Komentáře

  • Tak to má být to jen u nás si necháme sr.. na hlavu.

  • Petrův zdar. Vy ‘kapraři’vidíte akorát sami sebe a ani na ty ‘své’ryby nemyslíte! Vesměs(skoro)se jedná o mladé ročníky,kteří nezažili tzv.’všeobecný zákaz lovu’,který platil na ‘stojácích’,tj.ne na tekoucích vodách do(už také jen tuším😊)16.3.! Mám zato,že to nařízení mělo i co do sebe!-rybky měly chvíli klidu.. Protože ČRS není ‘tak zkostnatělý’,jak ho vidíte Vy,mladší,toto odboural(opět jen tuším)do r.2000. Vím,že ‘ortodoxní’kapraři většinou ryby pouští,ale je mezi Vámi spousta ‘neortodoxních’,kteří používají Váš styl lovu ryb(od boilies až po ‘vychytané montáže’),které jste je naučili v tisku i na netu především Vy sami! Ti rybu odnesou-v lepším případě prodají do ‘soukromých nejen kaprodromů!’. Nejsem zastáncem ‘chyť,pusť’,ani ‘sežer vše’. Jen tvrdím,že je nás moc(rybářů)a ryb,povětšině’málo.. Kde jsou ty doby,kdy byl rybář spokojen,když si odnesl domů pár plotic,cejnů,apod.!? Dnes jsou většinou všichni zblblí do kapra,candáta,štiky a sumce..čím větší,tím lépe! Osobně mám zato.že lovit ryby jen pro zábavu,je špatně! I ta ryba má na háčku zvýšenou produkci adrenalínu,který ji může i zabít-jen pro naši zábavu!(nechci se zde pouštět do polemiky ‘prahové bolesti’!). Navíc pořád platí,že produkce ryb do revírů jde přímou úměrou k rybám odneseným! Nebo mi někdo sdělte,kdo z Vás chytil(jedno kde-mimo chov.ryb.)ve sport.revíru K1?!!! Ten kapr se i díky Vám(kteří volají po neomezeném lovu!),nemá kdy a kde vytřít!!! Vzhledem k délce textu jsem asi trochu ‘ujel’,ale vůči rybkám,které mám radši kolikrát víc,než určité typy lidí,sorry,dlužil jsem jim to..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.